• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planuj tydzień: imprezy (wreszcie) nie tylko w weekend

Łukasz Rudziński
18 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 

Pełnia lata, więc robi się naprawdę gorąco. Imprezować można na wiele sposobów. Co nas czeka w tym tygodniu i gdzie dzieje się najwięcej?Jakie prace zobaczyć można podczas Cropp Tattoo Konvent w Centrum Stocznia Gdańska w dniach 20-21 lipca? Jak wygląda Tattoo Konvent zobaczysz na naszym materiale filmowym.

7. Wrak race przed nami 20-21 lipca. Zobacz jak wyglądała poprzednia edycja imprezy.

Kto chce obejrzeć filmy Andrzeja Mańkowskiego "Tournee" i "Pianobus Tomka Stroynowskiego" ma ku temu świetną okazję w Kawiarni u Muzyk'uff we wtorek. Kto chce obejrzeć filmy Andrzeja Mańkowskiego "Tournee" i "Pianobus Tomka Stroynowskiego" ma ku temu świetną okazję w Kawiarni u Muzyk'uff we wtorek.
Wystawę "Akt w polskiej fotografii" obejrzeć można w Zielonej Bramie do 15 września. Wystawę "Akt w polskiej fotografii" obejrzeć można w Zielonej Bramie do 15 września.

Weekend spędzasz:

Piątek, 19 lipca.
Muzyczny piątek zacząć można w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Tam wystąpi rockowy gdański The Shipyard (godz. 20). Muzyki alternatywnej posłuchać można w Willi Fundacji Sopot Centralny - zagra gdyński zespół Kinki (godz. 21). Kogo bardziej interesuje muzyka klasyczna również ma spory wybór - kolejną odsłonę 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej - zagra Andrzej Chorosiński (Katedra Oliwska, godz. 20), 36. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej - wystąpi Maria Krajewska (Bazylika Mariacka, godz. 20:15), wreszcie w Filharmonii Bałtyckiej kolejny koncert z cyklu Chopin nad Wodami Motławy - swój kunszt zaprezentuje Bogdan Czapiewski (godz. 20:30).

Bardziej oryginalne brzmienia czekają nas w sopockim Teatrze Atelier - koncert zespołu Klezmafour (godz. 19:30) - czy na terenie Sceny Letniej Teatru BOTO na plaży usypanej na terenie sopockiego Dworku Sierakowskich, gdzie wystąpi Asi Mina/pjesolo (godz. 21:30). Jazzowo-bluesowo będzie z kolei w gdyńskim Blues Clubie, gdzie zagra Apostolis Anthimos Trio.

Wielbiciele teatru pamiętać powinni o plenerowym pokazie Teatru Biuro Podróży - w Teatrze Leśnym o 21:30 rozpocznie się spektakl "Carmen Funebre". Po południu (ok. godz. 18:30) na kortach sopockiego SKT mecz pokazowy z udziałem m.in. Łukasza Kubota w ramach Lotto Junior Tennis Cup.

Sobota, 20 lipca.
Parkujemy w Parku Oliwskim! Dwudniowa impreza rozpoczyna się w sobotę (godz. 10-22) i skończy w niedzielę (również 10-22). W sobotę m.in. otwarte zajęcia z kung-fu dla dzieci (godz. 11-12), warsztaty kolażowe "Pocztówkowy recykling" (godz. 11-13), warsztaty szycia toreb i sakw na rowery ze starych banerów "Torbacze" (godz. 12-16) czy plenerowa projekcja filmu "Para do życia" (godz. 22). Z kolei w Centrum Stoczni Gdańskiej po raz piąty odbywa się Tattoo Konwent, w tym roku sponsorowany przez firmę Cropp. Od 12:30 do 20 oglądać można stoiska ponad 70 wystawców, a także m.in. pokaz podwieszania (na własnej skórze) w wykonaniu stałych bywalców tej imprezy - Hooked Friends (godz. 18:20).

Amatorów nieco innych wrażeń zapraszamy do Sopotu - Teatr Snów na Molo Południowym zaprezentuje spektakl "Sny Mirona" inspirowany poezją Mirona Białoszewskiego, a na Scenie Letniej Teatru BOTO obejrzeć można "Zwierzenia bezrobotnego aktora" w wykonaniu Marcina Zarzecznego, czyli... bezrobotnego aktora, który nie posiadając żadnych środków tworzy przedstawienie na oczach widzów.

Wielbiciele motoryzacji pamiętać powinni o przypadających w ten weekend Dniach Otwartych nowej Toyoty Corolli - w Gdyni (od godz. 8 do 16) i w Gdańsku (godz. 10-16).

Niedziela, 21 lipca.
Trwają wspomniane Parkowanie i Tattoo Konvent. W sobotę również zainaugurowana zostanie muzyczna "Po prostu piosenka" w Teatrze Leśnym (godz. 19). Wystąpią Basia Kawa, Aga Kiepuszewska z materiałem "Silence" oraz Krystyna Stańko z programem swojego nowego albumu "Kropla słowa". W Gdyni rusza Baltic Culture Wave - w gdyńskim Blues Clubie od niedzieli do wtorku 21-23 lipca, o godz. 21 odbywać się będzie Nadbałtyckie Jam Sassion, a jak wiadomo, takie koncerty bywają niepowtarzalne i ich atmosfera "se ne vrati". W niedzielny wieczór na sopockiej plaży wysłuchać można otwartej imprezy klezmerskiej, przygotowanej przez Teatr Atelier - podczas Klezmer Night (godz. 20:30) wystąpią czeski Trombenik i austriacki Grooveheadz.

Kto ceni humor Jerzego Kryszaka powinien mieć na uwadze jego "Postrzyżyny" w Operze Leśnej (godz. 21). Planując spędzenie dłuższego czasu w Sopocie pamiętajcie, że w Parku Północnym przy Zatoce Sztuki w Sopocie, od godz. 12:00 działać będzie letnia czytelnia Parku Książki. W niedzielę w Gdyni Kolibkach kończy się dwudniowy Wrak Race - od godz. 10 starty poszczególnych załóg, o 14:15 wyścig finałowy. Duża dawka adrenaliny zapewniona.

Poniedziałek, 22 lipca.
Jak zwykle w poniedziałek jest okazja by ochłonąć po weekendowym szaleństwie. Można wybrać się na przykład na sopockie molo na Orange Kino Letnie (o godz. 22 pokaz filmu "Sugar Man" w reż. Malika Bendjelloula, opowiadającego niezwykłą historię muzyka Sixto Rodrigueza, uważanego za talent na miarę Boba Dylana). A sympatykom wysublimowanego poczucia humoru zaproponować można wizytę w usytuowanym niedaleko sopockim klubie Scena, gdzie "Stand-up bez cenzury" wykona trio: Abelard Giza, Kacper Ruciński i Katarzyna Piasecka.

Wtorek, 23 lipca.
Sopot okazuje się liderem tego tygodnia. Na sopockim molo startuje Cepeliada 2013. Przegląd rękodzieła z całej Polski pierwszego dnia umili zespół folklorystyczny "Ziemia Lęborska" (początek koncertu godz. 12:30), kapela "Kleka" z Pucka (godz. 17) oraz zespół folklorystyczny "Rasdolie" z Rosji (godz. 18). Prezentowane wyroby - ceramika, hafty, koronki, wyroby ze skóry, rzeźby, malarstwo - oczywiście można będzie nabyć po okazyjnych cenach.

Na Scenie Letniej w Orłowie "Wędrującą Eurydykę" w wykonaniu Agnieszki Babicz zaprezentuje Teatr Czwarte Miasto (godz. 20). Również w Gdyni, w Kawiarni u Muzyk'uff, obejrzeć będzie można dwa filmy znanego trójmiejskiego reżysera Andrzeja Mańkowskiego z muzyką Tomka Stroynowskiego. Wyemitowane zostaną "Tournee" oraz "Pianobus Tomka Stroynowskiego: Pomorze Gdańskie" (godz. 19). Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmów.

Środa, 24 lipca.
Baltic Culture Wave kończy się ciekawym akcentem. Koncert "Harbour Dialogue" (godz. 21) to występ muzyków z pięciu krajów, którzy zaprezentują przygotowany w czasie warsztatów materiał - wynik współpracy wszystkich muzyków. Z kolei w Teatrze Atelier będzie sentymentalnie i nastrojowo - koncert o wiele mówiącym tytule "Ballada o świecie, którego już nie ma" wykona Quartet Klezmer Trio.

Czwartek, 25 lipca.
Ten dzień należy do Gdańska. Na Scenie Teatralnej Kontakt usłyszeć można Eleni, a wraz z nią "Miłości ślad" - program z najnowszej płyty wokalistki. Z kolei w Centrum Świętego Jana zagra Spires Youth Orchestra pod batutą Colina Touchina.

Warto znaleźć czas na dwie wystawy fotografii - w Gdańskiej Galerii Fotografii obejrzeć można "Fotografię jako narzędzie i medium sztuki". Nieopodal, w Zielonej Bramie, zobaczyć można ekspozycję "Akt w polskiej fotografii", czyli przegląd 160 prac osiemdziesięciu polskich artystów fotografików.

Opinie (11) 1 zablokowana

 • wreszcie :) (1)

  wreszcie zapowiedz, a nie relacja. tak trzymac! :)

  • 13 2

  • zapowiedzi pojawiaja sie cyklicznie

   wystarczy czytac przed, nie po weekendzie

   • 4 3

 • Panie Rudziński

  w niedzielę nie Krystyna Prońko tylko Krystyna Stańko.

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Treść została poprawiona.

  • 1 0

 • Robotnicy po robocie będa mieli co robić. (2)

  A coś dla inteligencji?

  • 5 7

  • dla Ciebie jest jakże inteligencki Enej :P

   • 0 0

  • łoł

   A ty inteligentna osobo możesz zanurzyć się w literaturze pięknej albo w muzyce Chopina puszczonej z płyty .Jednym słowem ODCHAMIĆ się i przemyśleć swoje nędzne życie.

   • 4 1

 • Inteligenci jadą do galerii Bałtyckiej tudzież innej...

  i świrują pawiana jedząc niedzielny obiad w mc lub kfc...

  • 8 1

 • A mi

  to najbardziej akty się podobaja, znaczy zdrowy chłop jestem, za to uśmiałem sie jak przeczytałem o imprezie: "Dni otwarte w salonie Toyoty", jedno słowo na komentarz: tragedia.

  • 5 0

 • A czemu w Gdańsku nie ma żadnej

  • 0 1

 • a I Maraton Zumba Fitness w sobote??

  Maraton Zumby na plaży w brzeźnie przy molo to duża impreza! Dlaczego nie wspomnieliście o tym? Na pewno jest to większa atrakcja niż dni otwarte Toyoty...

  • 3 1

 • ankieta

  mam pytanie dlaczego 50% mieszczan musi pracować w weekend ???

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi Rzeczy Ładnych

15 zł
Kup bilet
targi

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (12 opinii)

(12 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Która z sopockich restauracji brała udział w programie "Kuchenne Rewolucje" prowadzonym przez Magdę Gessler?