• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planuj tydzień: smaki sukcesów, smaki porażek

Borys Kossakowski
15 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 

Trudno sobie wyobrazić koncert Seala bez tego numeru. Muzyk wystąpi we wtorek w Hali Gdynia.


W zdrowym ciele zdrowy duch - strawa fizyczna i duchowa nie zastąpią ruchu. Dlatego polecamy dużo rekreacji, póki jeszcze pogoda jako tako na to pozwala. A poza tym czeka nas tydzień pod znakiem zwycięstw i porażek oraz wyciągania wniosków z jednych i z drugich. Kto wygra, kto przegra, czas pokaże.Piątek, 16 listopada
Polskiej reprezentacji z Urugwajem wygrać się nie udało. Może uda się zwyciężyć Lechii w meczu z Widzewem. Jeśli nie - gorzki posmak porażki osłodzą rysunki publikującej na łamach Trojmiasto.pl Magdaleny Danaj, której prace zawisną w Instytucie Spraw Wszelakich. Wernisaż uświetni występ Michała "Gorana" Miegonia, który pod pseudonimem Khad!Affi gra dźwięki godne największych szaleńców XXI wieku. Jeśli dźwiękowe szaleństwa cię nie interesują, a wolisz teatr - wybierz się na festiwal R@port, który potrwa do 24 listopada w gdyńskim Teatrze Miejskim.

Sobota, 17 listopada
Warto korzystać z dobrej pogody przed grudniowymi mrozami i pohasać nieco po lesie. Hasać można samemu (z mapą), podczas Gdyńskiego Maratonu na Orientację (zapisy w piątek) albo z psem, podczas Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu. Kto dotrze do mety przed wieczorem, może odsapnąć przy ciepłych dźwiękach reggae'owej Enchantii, która w Desdemonie będzie promować swój debiutancki album. Warto dać się oczarować słodkiemu głosowi Sary Brylewskiej. Jeśli rytmy jamajskie są dla ciebie za wolne, wybierz się na Ukraiński Jarmark Młodzieżowy do CSG - tam będziesz miał z pewnością okazję do folk-punkowego szaleństwa. Jeśli zaś muzyki słuchasz raczej na siedząco i z zamkniętymi oczami, musisz wybrać się na koncert duetu Food, który w Żaku wystąpi razem z magiem gitary elektrycznej, Christianem Fenneszem.

Niedziela, 18 listopada
Niedziela to ostatnia szansa, żeby zapoznać się z programem festiwalu Narracje. Wyjmij z szafy ciepłą kurtkę, nalej w termos herbaty i ruszaj na Stare Miasto i do Stoczni. Jeśli planujesz spędzić niedzielę z dzieckiem, nie zapomnij o koncercie dla dzieci, który w Mieście Aniołów poprowadzi mistrz instrumentów perkusyjnych, Piotr Sutt. Jego gościem będzie bluesman, Leszek Dranicki. Polmozbyt to klub, który jeszcze niedawno szczycił się patronatem rapera Liroya. Nie dalej jak we wtorek Piotr Marzec zrezygnował ze współpracy z Polmozbytem z racji na różnice charakterów, które okazały się nie do pogodzenia. Czy w klubie coś się zmieniło, można to sprawdzić podczas imprezy 10 Minut Festiwal. W niedzielny wieczór przygotowano też dwie solidne propozycje koncertowe. W Parlamencie wystąpią polskie postmetalowe gwiazdy: Tides From Nebula i Blindead. W Uchu będzie można zobaczyć natomiast nowe oblicze zespołu T. Love, którego lider, Muniek Staszczyk postanowił zmierzyć się z (własnym) przemijaniem i nagrał płytę hołdującą mistrzom bluesa i country.

Poniedziałek, 19 listopada
Wybrzeżak to kuźnia młodych talentów, która funkcjonowała od 1995 roku u boku Teatru Wybrzeże. Choć od czterech lat nie funkcjonuje, to jego "absolwenci" są niezwykle aktywni, głównie na polskiej scenie kabaretowej. Limo, Abelard Giza, Grupa Muflarz i Kacper Ruciński postanowili urządzić symboliczny pogrzeb Wybrzeżaka, który odbędzie się na deskach macierzystego Wybrzeża. Chłopcy i dziewczęta nie poddali się po upadku Wybrzeżaka. Z porażki wyciągnęli wnioski i postanowili kontynuować pracę na własny rachunek. To niełatwe, ale można się tego nauczyć. Jak? Na to pytanie postara się odpowiedzieć psycholog Paweł Fortuna, autor książki "Pozytywna psychologia porażki. Jak z cytryn zrobić lemoniadę". Spotkanie odbędzie się w GWP Uzdrowisko.

Wtorek, 20 listopada
Któż nie uronił łzy, słuchając nostalgicznej ballady "Kiss from a rose" Seala, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Batman Forever"? Sealhenry Olumide Samuel, były mąż Heidi Klum i trzykrotny laureat Grammy wystąpi w Hali Gdynia, która nie zamierza odpuszczać rywalizacji z Ergo Areną o miano najlepszego miejsca koncertowego w Trójmieście. W listopadzie gdyńska hala koncertami Seala, Diany Krall i Buena Vista Social Club nokautuje gdańsko-sopocką rywalkę.

Środa, 21 listopada
Dopiero co powstał, dopiero co święcił pierwsze triumfy, a dziś teatr Dada von Bzdulow ma już dwadzieścia lat. Na tę okazję Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska postanowili zagrać praktycznie wszystkie tytuły ze swojej bogatej biografii. W środę w Teatrze Wybrzeże będziemy mieć okazję obejrzeć Fruu i Bonsai. Również dwadzieścia lat temu pierwsze wyróżnienia z grupą Miłość zdobywał Leszek Możdżer, który będzie gwiazdą Gdańskiej Jesieni Pianistycznej. Z pewnością ten wirtuoz fortepianu zgromadzi w Filharmonii Bałtyckiej tłum, więc warto postarać się o bilet już dziś. O ile Możdżer zadba o muzyczne sacrum, to profanum hołdować będą Macio Moretti i Marcin Masecki, którzy wystąpią jako duet Antykrystyna w Versalce oraz Irek Wojtczak i Michał Gos, którzy wystąpią w kolejnej odsłonie Wody Dżestylowanej w Spatifie. Początkujący pisarze jednak powinni zapomnieć o dźwiękach i pobiec na spotkanie z pisarkami: Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Katarzyną Bondą i Magdaleną Witkiewicz, które odbędzie się w Hotelu Haffner.

Czwartek, 22 listopada
W czwartek zaś polecamy spacer z psem po lesie. Kto nie ma psa, niech idzie sam, z dzieckiem, z przyjacielem, z żoną, mężem lub kimkolwiek chce. Niepotrzebne skreślić.

Opinie (5) 1 zablokowana

 • W niedzielny wieczór mamy TRZY solidne propozycje koncertowe

  LUXTORPEDA!

  • 2 2

 • Ile kosztuje bilet na Sila? (2)

  • 0 1

  • 890zł płyta guana

   • 1 0

  • Muzyka dla cornych buców.

   Tylko dla kiboli taka muzyka jaki wykonawca i słuchacze...cha,cha,cha...

   • 1 3

 • cena biletu na Seala

  180 zł bo kupiłam

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Nowo otwarty największy food hall w Trójmieście nazywa się?