Wiadomości

stat

Planuj tydzień: stopniowy powrót wydarzeń plenerowych

W kinie samochodowym ścieżkę dźwiękową słychać w głośnikach własnego samochodu - wystarczy ustawić odpowiednią częstotliwość radiową. Na zdjęciu: kino samochodowe w Gdańsku, 2017 rok. W ten piątek kina samochodowe zawitają do Gdyni i Sopotu.
W kinie samochodowym ścieżkę dźwiękową słychać w głośnikach własnego samochodu - wystarczy ustawić odpowiednią częstotliwość radiową. Na zdjęciu: kino samochodowe w Gdańsku, 2017 rok. W ten piątek kina samochodowe zawitają do Gdyni i Sopotu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Obostrzeń coraz mniej - wydarzeń coraz więcej. To pierwsze zestawienie naszego cyklu od wielu tygodni, w którym pojawiają się imprezy inne niż te w wirtualnej rzeczywistości. Jak na razie możemy cieszyć się między innymi kinem samochodowym, które rusza w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.
Najciekawiej zapowiada się:

kino samochodowe 36%
otwarcie klubu Wtedy 16%
Pchli Targ w Oliwie 28%
Psychodeliczny Leżak w Protokulturze 6%
Sfinks700 w kościele św. Jana 14%
zakończona Łącznie głosów: 143

Wydarzenia pleneroweAktualizacja, czwartek 10:30 - Kino samochodowe odbędzie się również w Gdańsku.

Kino plenerowe rusza w piątek, 22 maja. W Sopocie odbędzie się ono w dwóch wersjach. Widzowie obecni na inauguracji sezonu kina plenerowegoOperze Leśnej będą mogli oglądać filmy na leżakach, ale będzie można także zostać w swoim samochodzie, a filmy wyświetlane będą na dwóch wielkoformatowych ekranach. W Gdyni oglądaniem filmów na dużym ekranie z fotela własnego samochodu będzie można się cieszyć na parkingu przy Gdynia Arenie. Codziennie zaplanowane są dwa seanse. W piątek do obejrzenia "Kształt wody" Guillermo del Toro oraz "Pewnego razu w... Hollywood" Quentina Tarantino. W piątek i sobotę pierwsze samochodowe seanse zapowiadają też organizatorzy imprezy Runmageddon. Kino z charakterem odbędzie się w pobliżu Portu Lotniczego w Gdańsku, a zaprezentowane zostaną filmy: "Sokół z masłem orzechowym" oraz zwycięzca tegorocznych Oscarów w czterech kategoriach, czyli "Parasite".

W plenerze odbędą się również rodzinne gry parkowe na orientację. Jeśli bardzo stęskniliście się za chodzeniem z mapą lub bieganiem na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości. Natomiast Pomorski Klub Orientacji Harpagan organizuje Samodzielny Harpuś #4.

Pchli Targ odbędzie się w Oliwie.
Pchli Targ odbędzie się w Oliwie. fot. Dorota Dajkowska
W niedzielę rusza długo wyczekiwany pierwszy Pchli Targ w Oliwie. W tym roku czekają nas drobne zmiany - rynek w Oliwie przechodzi metamorfozę.

Czytaj też: Rynek w Oliwie: trwa metamorfoza

W sobotę otwiera się klub Wtedy i przygotowuje imprezę Ostry cień mgły mada faka. Impreza zaplanowana jest jako "ostrożna". Na podłodze klubu, jak i na innych powierzchniach płaskich oznaczone będą miejsca określające, gdzie i ile osób może przebywać równocześnie. Będzie ograniczona liczba osób w klubie i na patio. Do imprezowego życia budzi się też Protokultura, która przygotowuje imprezę Pub'o'kultura: Psychodeliczny Leżak w sobotni wieczór.

Z okazji Dnia Matki zabrzmią koncerty carillonowe na wieży Ratusza Głównego Miasta. Koncertów można będzie słuchać w okolicznych uliczkach, ale także online.

Wszystkie nadchodzące imprezy w TrójmieścieWydarzenia onlineW nadchodzących dniach nie zabraknie jednak jeszcze wydarzeń internetowych. Kto nie da się namówić na kino samochodowe, może oglądać również filmy w domu. Kino Żak proponuje seanse internetowe filmów Ból i blask oraz Moja polska dziewczyna. Obowiązują bilety. Dla kinomaniaków interesujące mogą się okazać warsztaty krytyki filmowej online: Czy krytyk krytykuje? w poniedziałek.

Sfinks700 we współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury zaprasza na niecodzienne trzygodzinne wydarzenie. Przygotowany został wyjątkowy projekt - koncert we wnętrzach XIV-wiecznego kościoła św. Jana w Gdańsku. One Night In Church to koncert i widowisko świetlne zarejestrowane przez pięciu operatorów na siedem kamer.

Sfinks700: One Night In Church

W najbliższą sobotę odbędzie się również koncert zespołu Octopussy w Klubie Desdemona w ramach cyklu Kultura na Wynos. W niedzielę Sopocki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "tab' Nowy początek" w reżyserii Joanny Czajkowskiej. Z kolei Teatr Na Plaży pokaże w piątek Chimery Afansjewa, spektakl w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego inspirowany opowiadaniami sopockiego pisarza Jerzego Afanasjewa. W sobotę biletowany spektakl online Zacznijmy jeszcze raz zagrają Aldona Jankowska oraz Tomasz Sapryk. W czwartek i piątek czytanie performatywne 2 x Camus. Gdański Teatr Szekspirowski z okazji Dnia Teatru Publicznego zaplanował projekt SzekspirOn - Romeo i Julia.

W nadchodzących dniach szykuje się też kilka ciekawych spotkań. W ramach przeniesionego do sieci cyklu "Na krańcach świata" odbędzie się spotkanie z Piotrem Strzeżyszem: Zaistnienia, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę. W czwartek spotkanie autorskie z Adamem Robińskim. Biblioteka Gdynia zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Spotkania z komiksem online: Koniec świata w Makowicach w najbliższą środę. A jeszcze do czwartku trwa wydarzenie naukowe Matematyczny wszechświat. O pięknie teorii opowie dr Tomasz Miller. Na cykl debat na temat "odmrażania" sektorów kultury zaprasza gdyńskie Halo Kultura.

Opinie (22)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal jazzowy, który odbywa się co roku w Sopocie, nosi nazwę: