Wiadomości

stat

Planuj tydzień: to będzie leniwy tydzień

"Statek szaleńców" Nikołaja Kolady w Teatrze Wybrzeże.


To będzie bardzo leniwy tydzień. W taki tydzień niczego się nie powinno planować, tylko czekać, co przyniesie życie. Po świętach i imprezie sylwestrowej mamy prawo trochę odpocząć, prawda? Przynajmniej ci, którzy lepili pierogi i kręcili ser na sernik. No chyba, że porządnie nam napada śniegu, wtedy - na narty!Piątek, 2 stycznia
Są takie grupy zawodów, które w Sylwestra się nie bawią. Pracują. Do takich należą aktorzy musicalowi, którzy na 31 grudnia zaplanowali premierę Rewii Filmowej z piosenkami z wielkich przebojów kinowych. Kto nie spędził Sylwestra w Teatrze Muzycznym, może śmiało pojechać do Gdyni na powtórkę. Ten długi weekend to w ogóle świetny czas na odrabianie teatralnych zaległości. W Teatrze Wybrzeże na scenie głównej dają "Statek szaleńców" Nikołaja Kolady, a w Sopocie na Scenie Kameralnej - "Akt równoległy" Dereka Benfielda.

Czy Lotos Trefl Gdańsk pokona Bydgoszcz? Nie ma innego wyjścia!
Czy Lotos Trefl Gdańsk pokona Bydgoszcz? Nie ma innego wyjścia! fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl
Sobota, 3 stycznia Lotos Trefl Sopot z Murphym Troyem, Mateuszem Miką i Andreą Anastasim to drużyna, jaką by się chciało oglądać tak często jak się da, nawet codziennie. A że codziennie się nie da, to warto oglądać wtedy, kiedy się da. Najbliższa okazja w sobotę, podczas meczu Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz. Choć zdaję sobie sprawę, że w karnawale nóżki rwą się do tańca i trudno będzie sobie odmówić wizyty w Filharmonii na Ołowiance na I Balu Gdańskim. Tym razem w klimatach irlandzkich.

A jak napada nam śniegu, to na narty!
A jak napada nam śniegu, to na narty! fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl
Niedziela, 4 stycznia
Śniegu napadało? Więc może by tak na narty? Może Przywidz, może Wieżyca, może Łysa Góra w Sopocie? Podobno jest też niezła górka w Elblągu. A jak śnieg nie doleży (odpukać w niemalowane, odszczekać, wypluć to słowo) to zawsze można na łyżwy. Na Plac Zebrań Ludowych, do Olivii, do Sopotu lub Gdyni.

Poniedziałek, 5 stycznia
Zimno. Nie chce się człowiekowi nigdzie ruszać. A jeśli już, to nie za daleko. Ja mam najbliżej do Żaka, więc idę do kina, bo właśnie rozpoczyna się replika T-Mobile Nowe Horyzonty. W programie "Mały Quinquin" - zabawny serial kryminalny Bruno Dumonta czy "Biały Bóg" Kornéla Mundruczó - metaforyczna opowieść o bezpańskim psie.

Wtorek, 6 stycznia
Orszak "Trzech Króli" staje się w Polsce tradycją niezwykle emocjonująca, szczególnie odkąd dwa lata temu Czerwony Korsarz zaatakował nożem (prawdopodobnie plastikowym) jednego z fotoreporterów. Czy postanowi po raz kolejny włączyć się do imprezy? Tak czy nie - pochód gromadzi co roku coraz większe rzesze widzów. Nie opuszczamy historycznego centrum miasta Gdańska - po orszaku witamy znów na Ołowiance, tym razem na recitalu specjalisty od sucharów śpiewanych Artura Andrusa.

Środa, 7 stycznia
Poeta to zawód zapomniany i wyśmiany, w XXI wieku nie ma nic gorszego niż nadmierna powaga. A poeta piosenki? Jeszcze gorzej! Kto by chciał słuchać takich smętów! Ale wygląda na to, że 7 stycznia to dzień poezji śpiewanej. W Caffe Anioł w Gdyni wystąpią liderzy Słodkiego Całusa od Buby - Krzysztof Jurkiewicz i Mariusz Kamper, a w Plamie Olek Grotowski.

Czwartek, 8 stycznia
Spam to symbol naszych czasów. Jeszcze nigdy w historii człowiek nie dostawał do swojej prywatnej skrzynki takiej masy niechcianych i niepotrzebnych maili. Jeszcze nigdy nie miał tak mało czasu, żeby wszystkie te listy odczytać. A jednak jakoś te listy należy komponować i wysyłać, bo to obowiązujący sposób komunikacji. Jak wysłać mail, żeby nie wylądował w spamie? Dowiesz się podczas spotkania z Michałem Leszczyńskim na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie. A jeśli czujesz, że to jeszcze nie czas na emaile i marketing, zatop się w "Wielkim Błękicie" Luca Bessona, który zaserwuje DKF Miłość Blondynki.

Opinie (12) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23

października

Mariza Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

25

października

Bracia Figo Fagot Gdynia, Klub Ucho

02

listopada

Sławek Uniatowski Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

Będzie nowa wiceprezydent Sopotu. Joanna Cichocka-Gula odchodzi z Urzędu
Sopot będzie miał nową wiceprezydent
Odkryli Gdynię w grze miejskiej
Odkryli Gdynię w grze miejskiej

Kulinaria

Jesień w trójmiejskich restauracjach
Jesień w trójmiejskich restauracjach
Rodzice małych dzieci w kociej kawiarni. Nie wszyscy szanują regulamin
Rodzice robią problemy w kociej kawiarni

Planuj z nami tydzień

Hevelka, Michał Szpak i pokazy ognia. Planuj tydzień
Planuj tydzień: najciekawsze wydarzenia

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W 2004 roku do gdańskiego ZOO dołączyły: