Wiadomości

stat

Planuj tydzień: to będzie leniwy tydzień

"Statek szaleńców" Nikołaja Kolady w Teatrze Wybrzeże.


To będzie bardzo leniwy tydzień. W taki tydzień niczego się nie powinno planować, tylko czekać, co przyniesie życie. Po świętach i imprezie sylwestrowej mamy prawo trochę odpocząć, prawda? Przynajmniej ci, którzy lepili pierogi i kręcili ser na sernik. No chyba, że porządnie nam napada śniegu, wtedy - na narty!Piątek, 2 stycznia
Są takie grupy zawodów, które w Sylwestra się nie bawią. Pracują. Do takich należą aktorzy musicalowi, którzy na 31 grudnia zaplanowali premierę Rewii Filmowej z piosenkami z wielkich przebojów kinowych. Kto nie spędził Sylwestra w Teatrze Muzycznym, może śmiało pojechać do Gdyni na powtórkę. Ten długi weekend to w ogóle świetny czas na odrabianie teatralnych zaległości. W Teatrze Wybrzeże na scenie głównej dają "Statek szaleńców" Nikołaja Kolady, a w Sopocie na Scenie Kameralnej - "Akt równoległy" Dereka Benfielda.

Czy Lotos Trefl Gdańsk pokona Bydgoszcz? Nie ma innego wyjścia!
Czy Lotos Trefl Gdańsk pokona Bydgoszcz? Nie ma innego wyjścia! fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl
Sobota, 3 stycznia Lotos Trefl Sopot z Murphym Troyem, Mateuszem Miką i Andreą Anastasim to drużyna, jaką by się chciało oglądać tak często jak się da, nawet codziennie. A że codziennie się nie da, to warto oglądać wtedy, kiedy się da. Najbliższa okazja w sobotę, podczas meczu Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz. Choć zdaję sobie sprawę, że w karnawale nóżki rwą się do tańca i trudno będzie sobie odmówić wizyty w Filharmonii na Ołowiance na I Balu Gdańskim. Tym razem w klimatach irlandzkich.

A jak napada nam śniegu, to na narty!
A jak napada nam śniegu, to na narty! fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl
Niedziela, 4 stycznia
Śniegu napadało? Więc może by tak na narty? Może Przywidz, może Wieżyca, może Łysa Góra w Sopocie? Podobno jest też niezła górka w Elblągu. A jak śnieg nie doleży (odpukać w niemalowane, odszczekać, wypluć to słowo) to zawsze można na łyżwy. Na Plac Zebrań Ludowych, do Olivii, do Sopotu lub Gdyni.

Poniedziałek, 5 stycznia
Zimno. Nie chce się człowiekowi nigdzie ruszać. A jeśli już, to nie za daleko. Ja mam najbliżej do Żaka, więc idę do kina, bo właśnie rozpoczyna się replika T-Mobile Nowe Horyzonty. W programie "Mały Quinquin" - zabawny serial kryminalny Bruno Dumonta czy "Biały Bóg" Kornéla Mundruczó - metaforyczna opowieść o bezpańskim psie.

Wtorek, 6 stycznia
Orszak "Trzech Króli" staje się w Polsce tradycją niezwykle emocjonująca, szczególnie odkąd dwa lata temu Czerwony Korsarz zaatakował nożem (prawdopodobnie plastikowym) jednego z fotoreporterów. Czy postanowi po raz kolejny włączyć się do imprezy? Tak czy nie - pochód gromadzi co roku coraz większe rzesze widzów. Nie opuszczamy historycznego centrum miasta Gdańska - po orszaku witamy znów na Ołowiance, tym razem na recitalu specjalisty od sucharów śpiewanych Artura Andrusa.

Środa, 7 stycznia
Poeta to zawód zapomniany i wyśmiany, w XXI wieku nie ma nic gorszego niż nadmierna powaga. A poeta piosenki? Jeszcze gorzej! Kto by chciał słuchać takich smętów! Ale wygląda na to, że 7 stycznia to dzień poezji śpiewanej. W Caffe Anioł w Gdyni wystąpią liderzy Słodkiego Całusa od Buby - Krzysztof Jurkiewicz i Mariusz Kamper, a w Plamie Olek Grotowski.

Czwartek, 8 stycznia
Spam to symbol naszych czasów. Jeszcze nigdy w historii człowiek nie dostawał do swojej prywatnej skrzynki takiej masy niechcianych i niepotrzebnych maili. Jeszcze nigdy nie miał tak mało czasu, żeby wszystkie te listy odczytać. A jednak jakoś te listy należy komponować i wysyłać, bo to obowiązujący sposób komunikacji. Jak wysłać mail, żeby nie wylądował w spamie? Dowiesz się podczas spotkania z Michałem Leszczyńskim na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie. A jeśli czujesz, że to jeszcze nie czas na emaile i marketing, zatop się w "Wielkim Błękicie" Luca Bessona, który zaserwuje DKF Miłość Blondynki.

Opinie (12) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Najdziwniejsze i niepokojące eksponaty w trójmiejskich muzeach
Dziwne eksponaty w muzeach

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal jazzowy, który odbywa się co roku w Sopocie, nosi nazwę: