Wiadomości

stat

Po koncercie Agnieszki Chylińskiej. "Królowa łez" wróciła do domu

Chylińska już na wstępie zaznaczyła, że jest u siebie, krzycząc ze sceny: "Sopot! Moje miasto!" i podkreśliła, jak ważny jest to dla niej koncert.
Chylińska już na wstępie zaznaczyła, że jest u siebie, krzycząc ze sceny: "Sopot! Moje miasto!" i podkreśliła, jak ważny jest to dla niej koncert. fot. Lucyna Pęsik/Trójmiasto.pl

Od jej ostatniego koncertu w B90 minęło osiem miesięcy. Tym razem nowa była sceneria, ale jej artystyczna forma i charyzma pozostały bez zmian. Wciąż zaskakująca i pełna energii Agnieszka Chylińska wystąpiła w Operze Leśnej, spełniając swoje marzenie z dzieciństwa.Artystka kontynuuje trasę koncertową promującą jej najnowszą solową płytę "Forever Child", która w zaledwie pół roku od premiery pokryła się podwójną platyną. Jej piątkowy występ w rodzinnym Sopocie zgromadził prawdziwe tłumy, a sama Agnieszka udowodniła, że potrafi odnaleźć się zarówno w przestrzeni klubowej, jak i na deskach wypełnionej niemal po brzegi opery.

Chylińska już na wstępie zaznaczyła, że jest u siebie, krzycząc ze sceny: "Sopot! Moje miasto!" i podkreśliła, jak ważny jest to dla niej koncert. Tego wieczoru zaserwowała sobie i swoim słuchaczom sentymentalną podróż do przeszłości, przywołując wspomnienia z dzieciństwa i początków swojej kariery z zespołem O.N.A.

Podczas występu dziękowała swoim rodzicom i przyjaciołom za wieloletnie wsparcie, dedykując im utwory "Nie mogę Cię zapomnieć" czy "Winna". Nie zapomniała też o wiernych fanach, których rolę podkreśliła mówiąc: "Dzięki takiej publiczności osiągnęłam wszystko, co chciałam. Chciałabym w moim mieście zaśpiewać to, co było dla mnie ważne".

I zaśpiewała. Oprócz żywiołowych utworów z nowego albumu, artystka wykonała kilka najważniejszych piosenek w całym swoim dorobku, na tekstach których wychowywali się dzisiejsi 20- i 30-latkowie. W tym m.in w nowych aranżacjach "Najtrudniej", "Drzwi", przejmującą "Niekochaną" czy "Kiedy powiem sobie dość" niemal w całości zaśpiewane przez widownię.  

Koncert zapowiadaliśmy w naszym cyklu Planuj tydzień oraz Kalendarzu imprez
Nowy materiał broni się sam. Koncertowe wersje utworów z "Forever Child" to solidna dawka energii. Jest rockowo, transowo-elektronicznie i piosenkowo - istny muzyczny eklektyzm. Sama Chylińska zdaje się być w najlepszej formie artystycznej i wokalnej od lat. Zadziorna, dzika i pewna siebie. Dawny żal ukryty w tekstach oraz osobiste przeżycia przekuła w sceniczną złość i siłę, która emanuje z niej niemal w każdym utworze.

Ostatnimi dokonaniami pokazała, że nie da się zamknąć w stylistycznych szufladkach. Po 22 latach na scenie wciąż poszukuje swojej drogi i nie przestaje eksperymentować, ale jak sama podkreśla, jednocześnie pozostaje tą zbuntowaną dziewczyną z sąsiedztwa "śpiewającą piosenki od serca".

Tak Agnieszka śpiewała "Królową łez" w B90 (materiał archiwalny)

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (85)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane