Wiadomości

stat

Podróż w czasie do krainy dinozaurów

Wystawa to podróż w czasie do krainę wielkich zębisk i ostrych pazurów.


Modę na dinozaury rozpętał osiemnaście lat temu film "Park Jurajski" Stevena Spielberga. I choć już wiemy, że pozyskiwanie DNA z ciała komara uwięzionego w bursztynie to bujda, historia prehistorycznych gadów nadal rozpala dziecięcą wyobraźnię. I to właśnie do dzieci skierowana jest wystawa "Gdy żyły dinozaury - historia z głębi ziemi", którą do 23 stycznia można oglądać w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym."Edutainment" to angielskie słowo będące połączeniem education (edukacja) z entertainment (rozrywka). Przyjemnie z pożytecznym chętnie łączą dzieci, które odwiedzają Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Wystawę przygotowano tak, aby przyjemne z pożytecznym mogli połączyć nawet najmłodsze dzieciaki.

- Mamy około dwudziestu modeli dinozaurów w naturalnej skali - opowiada Przemysław Kuperski, przewodnik. - Największy to ośmiometrowy allozaur, naprawdę spora sztuka. Są też dwie makiety przedstawiające środowisko leśne oraz morskie z paleozoiku.

Podczas warsztatów młodzi paleontolodzy mogą spróbować pracy z łopatką i miotełką odkopując z piasku szkielet dinozaura. Wśród narzędzi można znaleźć także miniaturowe dłuta i młoteczki do odkuwania skamielin z gipsu. Organizowane są także konkursy plastyczne.

Urszula Korczyk, prowadząca warsztaty: - Dzieci mogą wykonać odlewy gipsowe skamielin. Malują farbami, rysują, układają puzzle. Namawiamy rodziców, żeby dołączali do zabawy. To rozrywka dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ekspozycję uzupełnia kolekcja bajecznie kolorowych minerałów oraz zdjęć z wystaw paleontologicznych z całego świata.

- Fotografie przedstawiają fragmenty roślin odciśnięte w skale, tropy zwierząt oraz szkielety dinozaurów - dodaje Krzysztof Łukaszewski, organizator wystawy.

Wrażenie trochę psuje biały, industrialny wystrój hali, ale dzieciom zupełnie to nie przeszkadza. Zgodnym chórem przekonują, że zdobywanie wiedzy w ten sposób jest o niebo ciekawsze od siedzenia w szkolnej ławce.

- Dinozaury są dobrze zrobione - przekonuje Adam, jeden z małych zwiedzających. - Naprawdę miło tu było przyjść ze szkołą i je zobaczyć.

To największa i prawdopodobnie jedyna tego typu atrakcja w Trójmieście. Zimą, gdy aura uniemożliwia wycieczki do parków pod otwartym niebem, tego typu propozycja z pewnością znajdzie uznanie w oczach młodych paleontologów.

Wystawa "Gdy Żyły Dinozaury - Historia z Głębi Ziemi" w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie czynna do 23 stycznia w godz. 10-19. Wstęp 13 zł i 8 zł (ulgowy), dzieci do lat 4 - bezpłatnie.

Opinie (24) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20

maja

24

maja

Delfinalia 2019 Gdynia, Molo Południowe

01

czerwca

Elder, Red Scalp, Diuna Gdynia, Klub Ucho

Kultura

Kulinaria

Krepy, pankejki i naleśniki. Naleśnikarnie w Trójmieście
Ciekawe naleśnikarnie w Trójmieście
Nowe lokale: makaron, krepy i Hawaje
Nowe lokale: makaron, krepy i Hawaje

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: przed nami czas pełen atrakcji
Planuj tydzień: czas pełen atrakcji

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Laureatem Splendor Gedanensis za rok 2018 był: