Wiadomości

stat

Podróż w czasie do krainy dinozaurów

Wystawa to podróż w czasie do krainę wielkich zębisk i ostrych pazurów.


Modę na dinozaury rozpętał osiemnaście lat temu film "Park Jurajski" Stevena Spielberga. I choć już wiemy, że pozyskiwanie DNA z ciała komara uwięzionego w bursztynie to bujda, historia prehistorycznych gadów nadal rozpala dziecięcą wyobraźnię. I to właśnie do dzieci skierowana jest wystawa "Gdy żyły dinozaury - historia z głębi ziemi", którą do 23 stycznia można oglądać w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym."Edutainment" to angielskie słowo będące połączeniem education (edukacja) z entertainment (rozrywka). Przyjemnie z pożytecznym chętnie łączą dzieci, które odwiedzają Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Wystawę przygotowano tak, aby przyjemne z pożytecznym mogli połączyć nawet najmłodsze dzieciaki.

- Mamy około dwudziestu modeli dinozaurów w naturalnej skali - opowiada Przemysław Kuperski, przewodnik. - Największy to ośmiometrowy allozaur, naprawdę spora sztuka. Są też dwie makiety przedstawiające środowisko leśne oraz morskie z paleozoiku.

Podczas warsztatów młodzi paleontolodzy mogą spróbować pracy z łopatką i miotełką odkopując z piasku szkielet dinozaura. Wśród narzędzi można znaleźć także miniaturowe dłuta i młoteczki do odkuwania skamielin z gipsu. Organizowane są także konkursy plastyczne.

Urszula Korczyk, prowadząca warsztaty: - Dzieci mogą wykonać odlewy gipsowe skamielin. Malują farbami, rysują, układają puzzle. Namawiamy rodziców, żeby dołączali do zabawy. To rozrywka dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ekspozycję uzupełnia kolekcja bajecznie kolorowych minerałów oraz zdjęć z wystaw paleontologicznych z całego świata.

- Fotografie przedstawiają fragmenty roślin odciśnięte w skale, tropy zwierząt oraz szkielety dinozaurów - dodaje Krzysztof Łukaszewski, organizator wystawy.

Wrażenie trochę psuje biały, industrialny wystrój hali, ale dzieciom zupełnie to nie przeszkadza. Zgodnym chórem przekonują, że zdobywanie wiedzy w ten sposób jest o niebo ciekawsze od siedzenia w szkolnej ławce.

- Dinozaury są dobrze zrobione - przekonuje Adam, jeden z małych zwiedzających. - Naprawdę miło tu było przyjść ze szkołą i je zobaczyć.

To największa i prawdopodobnie jedyna tego typu atrakcja w Trójmieście. Zimą, gdy aura uniemożliwia wycieczki do parków pod otwartym niebem, tego typu propozycja z pewnością znajdzie uznanie w oczach młodych paleontologów.

Wystawa "Gdy Żyły Dinozaury - Historia z Głębi Ziemi" w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie czynna do 23 stycznia w godz. 10-19. Wstęp 13 zł i 8 zł (ulgowy), dzieci do lat 4 - bezpłatnie.

Opinie (24) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20

listopada

The World Of Hans Zimmer Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

24

listopada

Mikromusic z Dolnej Półki Gdańsk, Stary Maneż

27

listopada

Kaszana zdalnie sterowana. ... Gdańsk, Scena Teatralna NOT

Kultura

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie
Muzyka Zimmera w Ergo Arenie
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje

Kulinaria

Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem
Serce do garów. Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu
Kolacja charytatywna "Serce do garów"

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal Polskich Filmów Fabularnych organizowany jest w Gdyni od roku: