Wiadomości

Podróż w czasie do krainy dinozaurów

Wystawa to podróż w czasie do krainę wielkich zębisk i ostrych pazurów.


Modę na dinozaury rozpętał osiemnaście lat temu film "Park Jurajski" Stevena Spielberga. I choć już wiemy, że pozyskiwanie DNA z ciała komara uwięzionego w bursztynie to bujda, historia prehistorycznych gadów nadal rozpala dziecięcą wyobraźnię. I to właśnie do dzieci skierowana jest wystawa "Gdy żyły dinozaury - historia z głębi ziemi", którą do 23 stycznia można oglądać w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym."Edutainment" to angielskie słowo będące połączeniem education (edukacja) z entertainment (rozrywka). Przyjemnie z pożytecznym chętnie łączą dzieci, które odwiedzają Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Wystawę przygotowano tak, aby przyjemne z pożytecznym mogli połączyć nawet najmłodsze dzieciaki.

- Mamy około dwudziestu modeli dinozaurów w naturalnej skali - opowiada Przemysław Kuperski, przewodnik. - Największy to ośmiometrowy allozaur, naprawdę spora sztuka. Są też dwie makiety przedstawiające środowisko leśne oraz morskie z paleozoiku.

Podczas warsztatów młodzi paleontolodzy mogą spróbować pracy z łopatką i miotełką odkopując z piasku szkielet dinozaura. Wśród narzędzi można znaleźć także miniaturowe dłuta i młoteczki do odkuwania skamielin z gipsu. Organizowane są także konkursy plastyczne.

Urszula Korczyk, prowadząca warsztaty: - Dzieci mogą wykonać odlewy gipsowe skamielin. Malują farbami, rysują, układają puzzle. Namawiamy rodziców, żeby dołączali do zabawy. To rozrywka dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ekspozycję uzupełnia kolekcja bajecznie kolorowych minerałów oraz zdjęć z wystaw paleontologicznych z całego świata.

- Fotografie przedstawiają fragmenty roślin odciśnięte w skale, tropy zwierząt oraz szkielety dinozaurów - dodaje Krzysztof Łukaszewski, organizator wystawy.

Wrażenie trochę psuje biały, industrialny wystrój hali, ale dzieciom zupełnie to nie przeszkadza. Zgodnym chórem przekonują, że zdobywanie wiedzy w ten sposób jest o niebo ciekawsze od siedzenia w szkolnej ławce.

- Dinozaury są dobrze zrobione - przekonuje Adam, jeden z małych zwiedzających. - Naprawdę miło tu było przyjść ze szkołą i je zobaczyć.

To największa i prawdopodobnie jedyna tego typu atrakcja w Trójmieście. Zimą, gdy aura uniemożliwia wycieczki do parków pod otwartym niebem, tego typu propozycja z pewnością znajdzie uznanie w oczach młodych paleontologów.

Wystawa "Gdy Żyły Dinozaury - Historia z Głębi Ziemi" w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie czynna do 23 stycznia w godz. 10-19. Wstęp 13 zł i 8 zł (ulgowy), dzieci do lat 4 - bezpłatnie.

Opinie (24) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

10

lipca

Samochodowe Kino Ferment: G... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

22

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Kultura

To zdjęcie czy obraz? Malarstwo Janusza Kulikowskiego
To zdjęcie czy obraz?
Podróże w wersji mikro. Poznaj Gdańsk z przewodnikiem
Podróże po Gdańsku z przewodnikiem

Kulinaria

Ile zapłacimy za rybę w smażalni? Ceny w Trójmieście
Ile zapłacimy za rybę w smażalni?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Jakie zwierzę chwilę po wyjściu ze schronu na powierzchnię zobaczyli bohaterowie "Seksmisji"?