Wiadomości

Pokonają ponad 400 km ze Świnoujścia do Gdyni dla ciężko chorego. Możesz pomóc

Najnowszy artukuł na ten temat

Kim jest Ninja Warrior z Gdańska? Mateusz Skrodzki: Aktywność fizyczna daje radość

Magdalena i Paweł z Gdyni wyruszyli ze Świnoujścia do Gdyni. Rowerami pokonają ponad 400 km.
Magdalena i Paweł z Gdyni wyruszyli ze Świnoujścia do Gdyni. Rowerami pokonają ponad 400 km. fot. archiwum prywatne

Ponad 400 km w cztery dni. Magdalena i Paweł Woźniak wyruszyli na wycieczkę rowerową ze Świnoujścia do Gdyni. Dzięki temu chcą nagłośnić zbiórkę pieniędzy dla chorego na nowotwór Tomasza Bojara. Na leczenie potrzeba ponad 600 tys. zł, a 20 proc. tej sumy zostało już zebrane. Akcja trwa do piątku, pomóc może każdy.Zbiórka pieniędzy dla Tomasza BojaraCzy wspierasz akcje charytatywne?

tak, nawet bardzo często 34%
tak, ale wybieram najbardziej potrzebujących 41%
nie, ale mam taki zamiar 5%
nie 20%
zakończona Łącznie głosów: 82
Magdalena i Paweł Woźniak są małżeństwem od ponad 13 lat. Mieszkają w Gdyni i obydwoje są miłośnikami aktywności fizycznych, a każdy letni sezon inaugurują w ten sam sposób.

- Razem z żoną mamy tradycję, że co roku lato witamy wycieczką z Gdyni do Helu i z powrotem. To jest trasa około 140 km. Systematycznie jeździmy rowerami, zazwyczaj są to wypady jednodniowe, chyba że płyniemy do Szwecji. Wtedy spędzamy czas w Karlskronie, zwiedzamy i podziwiamy piękne tereny, a następnie wracamy. Aktywność fizyczna to coś, co bardzo popieramy. Osobiście gram także w piłkę nożną w ligach amatorskich, wspólnie chodzimy biegać. Aktualnie czekamy na mistrzostwa świata w półmaratonie - przyznaje Paweł.
Mieszkaniec Gdyni na co dzień jest wartownikiem, natomiast żona od 14 lat jest związana branżą kosmetologiczną. Narodzone w ostatnich latach pasje mogą realizować w wolnych chwilach. Najdłuższą trasę, którą pokonali w ciągu jednego dnia na jednośladach to 160 km.

- Pociągiem udaliśmy się do Gdyni, skąd rowerami ruszyliśmy do Lęborka. Stamtąd dotarliśmy do Łeby i w końcu zafiniszowaliśmy w Gdyni. To była nasza najdłuższa wspólna wyprawa - dodaje.
Małżeństwo czeka teraz większe wyzwanie. Chcą przemierzyć ponad 400 km w cztery dni. W sobotnie popołudnie wyruszyli ze Świnoujścia i we wtorek chcą zameldować się w Trójmieście. Pierwszy przystanek planowany jest w Lędzienie, a kolejne w: Darłówku oraz Łebie.

A wszystko to w szczytnym celu. Wydarzenie ma pomóc w nagłośnieniu akcji polegającej na zbiórce pieniędzy dla Tomasza Bojara z Rumi, który zmaga się ze złośliwym nowotworem, czerniakiem. To 47-letni ojciec dwójki dzieci, któremu wydawało się, że przed dwoma laty wygrał z chorobą. Niestety koszmar powrócił, ale na koleje leczenie nie uzyskał już środków z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Co istotne, mieszkaniec Rumi nie jest znajomym, ani członkiem rodziny uczestników przejazdu. O jego chorobie dowiedzieli się przypadkiem.

- O całej sytuacji usłyszały moja siostra z przyjaciółką. To one wpadły na ten genialny pomysł, zapytały nas o zdanie i ruszyliśmy z projektem. Obie zajęły się całą organizacją, promowaniem zbiórki. Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak największego grona osób - tłumaczy.
fot. archiwum prywatne
Potrzebna suma to ponad 600 tys. zł. Ponad 20 proc. tej kwoty zostało już uzbierane dzięki blisko 2 tys. osobom i z każdym dniem wzrasta. Do internetowej zbiórki może dołączyć każdy. Magda i Paweł zamówili specjalne koszulki ze zdjęciem Tomasza Bojara i jego żony oraz prośbą o wsparcie zbiórki. Dzięki temu ma być łatwiej trafić do osób z dobrymi sercami.

Zbiórka potrwa do wtorku. Tyle czasu państwo Woźniak potrzebują na pokonanie trasy ze Świnoujścia do Gdyni. Nawet pesymistyczne prognozy pogody nie są w stanie ich zniechęcić.

- Jesteśmy przygotowani na całą wyprawę. Zaopatrzyliśmy się w odpowiedni sprzęt i nawet deszcz nie pokrzyżuje nam planów. Monitorujemy na bieżąco pogodę i sobota ma obyć się bez deszczu, a temperatura ma sięgać 19 stopni. Noclegi będziemy spędzać w pensjonatach. Chodzi głównie o przechowanie rowerów, a także ich serwis. Każdego dnia należy posmarować łańcuchy, poodciągać linki i sprawdzić wiele rzeczy, aby nie być zaskoczonym przez awarię - wyjaśnia.
Całą wyprawę można śledzić na fanpage'u Rowerem po Życie, gdzie są dostępne wszystkie szczegóły.

Opinie (32) 6 zablokowanych

 • Wiara. Siła. Męstwo!

  • 5 10

 • może lepiej wpłacić coś na konto zamiast jeździć na wycieczki i twierdzić że to pomoc...?! Oni będą się świetnie bawić i przypisywać sobie zasługi a realnie pomagać mają inni... dziwne podejście...

  • 23 11

 • Akcja ma na celu rozgłośnienie zbiórki aby więcej osób mogło wpłacić pieniądze. Myślę że Państwo, którzy stworzyli tą akcję już dołożyli swoją ciegiełkę do tej zbióki.

  • 5 7

 • Kebab czelendż...

  W ramach wsparcia zjem sto kebabów w sto dni...

  • 18 2

 • nie marudz - kto chce wplaci ile moze i chce ....wazne,ze sie o akcji dowiedzial - dzieki tej dwojce

  • 4 7

 • To nasze zwycięstwo!

  trzymaj się Toni
  TBG!

  • 3 0

 • Brawo! Pamiętaj tylko, żeby w tym czasie propagować zbiórkę na Tomka. Jeśli przez sto dni dziesięć osób dowie się o Tomku i jedna z nich wpłaci na konto, to powiem ci, że twój trud nie poszedł na marne.

  • 3 5

 • 400 km w 4 dni, niebywałe, sam robię 100km dziennie i nie uważam tego za wyczyn na rowerze....

  • 10 6

 • Super inicjatywa

  Trzymam kciuki.

  • 2 7

 • To pieknie, 100km dziennie to jest spory wyczyn, szczegolnie wykonane kilka dni pod rzad. Ktore akcje charytatywne wspierasz swoimi jezdzeniem?..... no wlasnie...

  • 4 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

02

grudnia

02

grudnia

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Kultura

Kulinaria

Złociste i chrupiące. Skąd dobre frytki w Trójmieście?
Smaczne frytki w Trójmieście
Jesienne kiszonki - dla zdrowia i dla smaku
Jesienne kiszonki - dla zdrowia i smaku

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Konkurs Literacki Miasta Gdańska nosi imię: