Wiadomości

stat

Polatają własnoręcznie skonstruowanymi samolotami w Gdyni


Można się rejestrować do Konkursu Lotów Red Bull, czyli zawodów w lotach z sześciometrowej rampy na Molo Południowym zobacz na mapie Gdyni. Śmiałkowie wzbiją się w powietrze, i zapewne szybko wylądują w wodzie, na samodzielnie skonstruowanych maszynach latających, napędzanych siłą ludzkich mięśni. Oceniana będzie długość lotu, ale też kreatywność konstruktorów.Interesują cię imprezy tego typu?

nie, to nie dla mnie 13%
może wpadnę, jak nie będzie się działo nic ciekawgo 17%
tak, zapowiada się świetna zabawa 70%
zakończona Łącznie głosów: 292
To już piąta edycja imprezy, która ostatnio odbyła się w 2008 roku na poznańskiej Malcie. Teraz Red Bull wraca nad morze, ale nie z imprezą tak wielkiej rangi, jak ubiegłoroczne mistrzostwa świata Red Bull Air Race.

Zapisy do Konkursu Lotów Red Bull ruszyły 1 marca i potrwają do 10 maja. Do konkursu można zgłaszać zespoły maksymalnie czteroosobowe, składające się z pilota i trzech członków załogi.

Zapisz się do konkursu.

- Do 15 czerwca jury konkursu wybierze, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, 40 najciekawszych, które wyróżniać będzie nie tylko kreatywny pomysł, ale również możliwość jego realizacji i wzbicie się do lotu - informuje Olga Naparty z Red Bulla.

W konkursie mogą wziąć udział amatorzy, którzy własnoręcznie zmontują obiekty latające. Ograniczeń jest niewiele, ale jedno najważniejsze - muszą one zabierać pilota, który napędzi pojazd bez silnika - może korzystać tylko z siły własnych mięśni.

16 sierpnia w Gdyni odbędzie się wielki finał. Sześciometrowa rampa stanie na Molo Południowym, a podniebne machiny będą próbowały pokonywać przestworza, startując w stronę Basenu Prezydenta. Punktowana będzie długość lotu, ale jury będzie oceniać też oryginalność maszyny oraz poziom prezentacji każdego zespołu przed publicznością. Warto więc dopieścić nie tylko detale z zakresu aerodynamiki i fizyki, ale również prezencji i kontaktu z publicznością, czyli elementy kojarzące się bardziej z przedstawicielami show-biznesu niż z inżynierami.

Zobacz co działo się na letnich zawodach Red Bull Air Race.

Opinie (35) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kultura

Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni
Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni
Teatralne nowości online w najbliższym tygodniu
Najnowsze teatralne nowości online

Kulinaria

Trójmiejskie cukiernie z bogatą ofertą ciast wielkanocnych
Ciasta wielkanocne na zamówienie
Trójmiejskie palarnie kawy: jak teraz działają?
Palarnie kawy: jak teraz działają?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W serii albumów "Fot. Kosycarz - Niezwykłe zwykłe zdjęcia" znajdziemy zdjęcia: