• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Polsat Plus Arena w końcu ożyje. Cztery rezerwacje koncertów na przyszły rok

Patryk Gochniewski
21 kwietnia 2022, godz. 07:00 
Opinie (65)
Od lat mówi się, że gdański stadion generuje tylko koszty i nic się na nim nie dzieje. Teraz ma się to w końcu zmienić. Jest plan, aby co roku odbywało się tu kilka koncertów gwiazd światowego formatu oraz kilka mniejszych imprez wokół obiektu. Na zdjęciu publiczność podczas koncertu Bon Jovi w 2013 roku. Od lat mówi się, że gdański stadion generuje tylko koszty i nic się na nim nie dzieje. Teraz ma się to w końcu zmienić. Jest plan, aby co roku odbywało się tu kilka koncertów gwiazd światowego formatu oraz kilka mniejszych imprez wokół obiektu. Na zdjęciu publiczność podczas koncertu Bon Jovi w 2013 roku.

Polsat Plus Arena ma zacząć znowu żyć czymś więcej niż tylko meczami piłkarskiej Ekstraklasy. Między majem a sierpniem przyszłego roku obiekt ma się stać miejscem dużych wydarzeń rozrywkowych, w tym koncertów światowych gwiazd. Na przyszły rok już czterech wiodących organizatorów dokonało wstępnej rezerwacji stadionu.Najbliższe koncerty w TrójmieścieJak uważasz - czy uda się w końcu ożywić gdański stadion?

Nie tak dawno pisaliśmy o niewykorzystanym potencjale gdańskiego stadionu. Wynikało to z faktu, że od otwarcia w 2011 r. zorganizowano tu raptem pięć koncertów wielkich gwiazd: Jennifer Lopez, Bon Jovi, Justin Timberlake, Avicii i Guns'N'Roses. Na tych wszystkich wydarzeniach pojawiło się 163 542 widzów.

Teraz ma się to zmienić. Jeszcze w tym roku na terenie przy stadionie odbędą się dwie duże imprezy muzyczne - United Arts Festival z takimi gwiazdami, jak Editors czy Kreator oraz Męskie Granie. Jak mówi prezes stadionu, Paweł Buczyński, plan jest taki, aby wykorzystać wszystkie możliwe przestrzenie.

Dlaczego w tym roku odbędzie się tylko jeden duży koncert na stadionie? Przypomnijmy, że w końcu pojawi się tu Dawid Podsiadło, który dwukrotnie z powodu pandemii musiał przekładać termin swojego występu w Gdańsku. Odpowiadając na pytanie - organizatorzy muszą w rok nadrobić dwa lata bookingów. Dlatego też nie szukają nowych miejsc, a korzystają z tych, które miały być pierwotnie. Nie przeszkadza to oczywiście w planowaniu wydarzeń na kolejne miesiące.

- Mogę potwierdzić, że obecnie mamy cztery wstępne rezerwacje stadionu na przyszły rok, między majem a sierpniem - mówi Buczyński. - Mowa o dużych nazwach, ale w tej chwili oczywiście nie mogę niczego potwierdzić, ponieważ wszystko jest właśnie na tym wstępnym etapie.
Oznacza to, że w jednym tylko sezonie może się odbyć tyle koncertów, ile w dekadę. W końcu! Jeśli nic się nie posypie, Gdańsk stanie się poważnym graczem na koncertowej mapie Polski. Oczywiście należy pamiętać, że jeśli organizator oszacuje, że na koncert może przyjść 60 tys. osób, wówczas wybierze warszawski Stadion Narodowy, ale już frekwencja na poziomie 30-40 tys. widzów stawia Polsat Plus Arenę na bardzo dobrej pozycji.

Co ciekawe, jak mówi Paweł Buczyński, na czas, kiedy stadion nie jest areną zmagań piłkarzy Lechii Gdańsk, ma się on stać swego rodzaju stałą salą koncertową.

- Myślimy o tym i mam nadzieję, że ten pomysł uda się zrealizować. Chodzi o to, aby postawić scenę, z której będą korzystać wszyscy występujący. Oczywiście będzie chociażby możliwość zmiany scenografii, ale takie rozwiązanie pozwoliłoby na rozbicie kosztów na wszystkich korzystających. Podobnie chcemy zrobić w przypadku kosztów renowacji lub wymiany murawy - wyjaśnia prezes Polsat Plus Areny.
Organizacja dużych imprez bezpośrednio na stadionie musi być rozpisana co do dnia. Wynika to z tego, że ewentualna wymiana murawy trwa pięć tygodni. Poza tym termin meczu stadion poznaje na dwa tygodnie przed jego rozegraniem. Wbrew pozorom przygotowanie wszystkiego nie jest takie proste. Dlatego rozwiązanie ze stałą sceną ma sens.

Teren przy Polsat Plus Arenie w tym roku będzie gościł United Arts Festival oraz Męskie Granie. Są jednak plany, aby tę przestrzeń wykorzystac także na potrzeby innych imprez - chociażby motoryzacyjnych. Teren przy Polsat Plus Arenie w tym roku będzie gościł United Arts Festival oraz Męskie Granie. Są jednak plany, aby tę przestrzeń wykorzystac także na potrzeby innych imprez - chociażby motoryzacyjnych.
Pozostaje czekać, jak rozwinie się sytuacja. Są już pierwsze pojedyncze ogłoszenia gwiazd na 2023 rok, ale zapewne więcej wyjaśni się po wakacjach, kiedy ruszy lawina ogłoszeń. Wtedy też będzie można nieco spekulować. W każdym razie lista wykonawców, których chętnie byśmy zobaczyli na "Bursztynku", jest bardzo długa. Zapewne każdy ma przynajmniej kilku takich artystów.

Cieszyć może, że coś zaczyna drgać w sprawie wykorzystania gdańskiego stadionu. Rezerwacja terminu i miejsca nie oznacza oczywiście, że wydarzenie się odbędzie, niemniej regularne, rokroczne koncerty gwiazd pozwoliłyby też w końcu poprawić kondycję finansową obiektu, a ostatecznie doprowadziłyby do zarabiania na siebie.

Do tego oczywiście dochodzą wydarzenia wokół stadionu. Wspomniane tegoroczne United Arts czy Męskie Granie wykreują nową przestrzeń rozrywkową wokół stadionu, dzięki czemu wzrośnie koncertowa rozpoznawalność całego obiektu i łatwiej będzie ściągać inne imprezy. Jak mówi Paweł Buczyński - nie tylko muzyczne. W najbliższych planach jest też coś dla fanów motoryzacji.

Wydarzenia

Dawid Podsiadło

pop

United Arts Festival 2022

festiwal muzyczny, festiwal sztuki

Męskie Granie 2022

hip-hop, festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

FETA 2022

festiwal teatralny

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie wydarzenie odbędzie się wieczorem podczas tegorocznej edycji "Lato zaczyna się w Gdyni"?