• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pomysły na wieczór kawalerski w Trójmieście

Magda Mielke
19 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Dla wielu przyszłych panów młodych wieczór kawalerski ma niezwykle duże znaczenie. Oczywiście nie każdy mężczyzna wyznaje zasadę, że to ostatni moment na bezkarne szaleństwo, i uważa, że tego wieczoru trzeba dać z siebie wszystko. Mimo to każdy pan młody zasługuje na uczczenie ostatniego wieczoru wolności, bawiąc się w najlepszym męskim towarzystwie. Dla wielu przyszłych panów młodych wieczór kawalerski ma niezwykle duże znaczenie. Oczywiście nie każdy mężczyzna wyznaje zasadę, że to ostatni moment na bezkarne szaleństwo, i uważa, że tego wieczoru trzeba dać z siebie wszystko. Mimo to każdy pan młody zasługuje na uczczenie ostatniego wieczoru wolności, bawiąc się w najlepszym męskim towarzystwie.

Jakiś czas temu pisaliśmy o wieczorach panieńskich i polecaliśmy kilka ciekawych propozycji na zorganizowanie takiego wydarzenia. Teraz przyszedł czas, aby i panom podpowiedzieć kilka trójmiejskich atrakcji, dzięki którym wieczór będzie niezapomniany. Choć całonocne balangi pewnie dla niektórych są gwarancją dobrej zabawy, to nie każdy gustuje w takich rozrywkach. Poniżej prezentujemy kilka propozycji dla tych, którzy chcieliby spędzić tę wyjątkową noc w nieco mniej oczywisty sposób.Organizacja imprez w Trójmieście


Wystrzałowy wieczórJak najchętniej spędziłbyś wieczór kawalerski?

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie wieczoru kawalerskiego może być wizyta na strzelnicy. Warto taką atrakcję zaplanować na sam początek wieczoru, gdyż nie można na nią wejść po spożyciu alkoholu. Emocje, rywalizacja, huk i zapach prochu to jest to, co sprawia, że Gdańskie Centrum Strzeleckie jest dobrym miejscem na taką aktywność. Obiekt posiada w ofercie różne pakiety. Do dyspozycji jest broń krótka, długa, gładkolufowa i historyczna, z której można skorzystać w jednej z trzech znajdujących się tutaj strzelnic. Cena naboju wynosi od 1,5 do 5 zł.

Imprezę strzelecką można połączyć z cateringiem, piknikiem, a nawet noclegiem. Na terenie obiektu położona jest baza noclegowo-restauracyjna, na którą składają się pokoje gościnne, wiata myśliwska w pełni wyposażona we wszystkie sprzęty gastronomiczne, sale klubowe oraz restauracja. Każda impreza może być wzbogacona dodatkowym programem rekreacyjnym, m.in. pieczeniem dzika, strzelaniem pod opieką instruktorów, wędzeniem ryb i zabawami plenerowymi.

W Trójmieście nie brakuje strzelnic. Niektóre są czynne 24 godziny na dobę, ale wcześniej trzeba zarezerwować termin. W Trójmieście nie brakuje strzelnic. Niektóre są czynne 24 godziny na dobę, ale wcześniej trzeba zarezerwować termin.
Postrzelać można też na strzelnicy w Tarczy Gdynia. Sami możemy zbudować pakiet - wybierając dowolną liczbę broni i kompletując własny zestaw. Dla osiągnięcia najlepszych wrażeń poleca się wybrać przynajmniej jeden pistolet, jeden karabinek oraz jedną strzelbę. Strzelać można nawet z w pełni automatycznych karabinów maszynowych.

Organizuje i przeprowadza wieczory kawalerskie także gdyński Tajfun. Godziny otwarcia strzelnicy dostosowane są do klientów, a do dyspozycji jest osiem stanowisk do strzelania stacjonarnego oraz dynamicznego i instruktor. Broń dobierana jest w zależności od preferencji klientów, a koszt uzależniony w całości od liczby strzałów. Za 40 strzałów zapłacimy 120 zł, za 65 strzałów 190 zł, a 100 strzałów to koszt 270 zł. W Tajfunie prowadzone są także szkolenia strzeleckie oraz zajęcia z zakresu technik interwencyjnych i samoobrony.

Strzelnice w Trójmieście


Ostatni skok wolnościSkoki na bungee to zabawa dla osób o mocnych nerwach. W Fun Arena już sam wjazd na górę jest świetną atrakcją, bo można spojrzeć na Stadion Energa Gdańsk z wysokiej perspektywy. Wjazd to początek drogi po emocje - skok dostarcza nieporównywalnego do niczego innego zastrzyku adrenaliny. Za pojedynczy skok zapłacimy 150 zł.

Jeśli nie skok na bungee, to poziom adrenaliny można skutecznie podnieść także podczas skoku spadochronowego w tandemie. Tę atrakcję oferuje Aeroklub Gdański. Cena za skok wynosi 700 zł, dodatkowo można dokupić pamiątkę ze skoku w postaci filmu - wówczas do ceny należy doliczyć dodatkowe 150-400 zł.

Samoloty, spadochrony, szybowce, motolotnie, balony, modele - Aeroklub Gdański to największa organizacja na Pomorzu zrzeszająca miłośników lotnictwa. Samoloty, spadochrony, szybowce, motolotnie, balony, modele - Aeroklub Gdański to największa organizacja na Pomorzu zrzeszająca miłośników lotnictwa.

Prawie jak górska wyprawaChoć Trójmiasto leży nad morzem, nie brakuje tu atrakcji dla miłośników wspinaczki. Zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy zaliczyli już niejedną górską wędrówkę. Fanom tego typu aktywności na pewno przypadnie do gustu rozpoczęcie wieczoru kawalerskiego od wizyty na ściance wspinaczkowej.

Jedna z najwyższych ścianek wspinaczkowych w Polsce znajduje się w gdańskim Elewatorze i liczy 19 metrów. Wspinać się można w przewieszeniu, jak i na liczącej 320 m kw. powierzchni boulderowni. Bouldering to wspinaczka po wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną, składająca się z niewielkiej liczby przechwytów. Jednorazowy wstęp bez limitu czasowego to - w zależności od dnia - koszt 15 lub 23 zł.

W Gdańsku powspinać można się też w Murallu, który posiada aż 1 tys. m kw. powierzchni wspinaczkowej i ponad 7 tys. chwytów. Dużym plusem jest zmienny układ, który pozwala tworzyć nowe ścieżki o różnych poziomach trudności. Pojedyncze wejście to koszt 29 zł. W Gdyni warto skorzystać z wszechstronności obiektu Triblok. Za pojedyncze wejście na nieograniczony czas zapłacimy tu 17 zł.

W stylu royal - golfW Golf Park City w Gdyni, gdzie znajdują się dwa symulatory golfowe, umieszczone wewnątrz budynku, i strzelnica golfowa (Driving Range), wyposażona w dziewięć samodzielnych i zadaszonych stanowisk treningowych. W Golf Park City w Gdyni, gdzie znajdują się dwa symulatory golfowe, umieszczone wewnątrz budynku, i strzelnica golfowa (Driving Range), wyposażona w dziewięć samodzielnych i zadaszonych stanowisk treningowych.
Golf to nie tylko snobistyczne zajęcie dla bogaczy. Można się o tym przekonać w Golf Park City w Gdyni, gdzie znajdują się dwa symulatory golfowe, umieszczone wewnątrz budynku, i strzelnica golfowa (Driving Range), wyposażona w dziewięć samodzielnych i zadaszonych stanowisk treningowych. Korzystanie z symulatorów jest bardzo proste i intuicyjne. Odzwierciedla rzeczywistą grę w blisko 90 proc. To niebanalny sposób spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi.

W świecie trunkówDegustacja mocnych trunków to na pewno kolejny ciekawy sposób na spędzenie wieczoru kawalerskiego. Transkontynentalne rumy, giny, koniaki czy whisky w oprawie na przykład dymu z cygar. Koszty takich wydarzeń zaczynają się zwykle od 1 tys. zł - na cenę wpływ ma zarówno liczba osób, jak i rodzaj wybranych trunków.

Zamiast mocnych trunków można rozsmakować się w winach. W klimatycznym Wine Bar Probiernia w zabytkowych murach Starej Zbrojowni karta win liczy 120 pozycji, z czego minimum 30 z nich można zamówić na kieliszki. To dobre warunki ku temu, aby dać się wprowadzić w świat wina. Do tego autorskie przekąski, lokalne piwa, cydry i koktajle.

Coraz popularniejszym pomysłem jest degustacja dobrych trunków. Coraz popularniejszym pomysłem jest degustacja dobrych trunków.
W zabytkowej Zbrojowni można zorganizować degustacje, kolacje komentowane czy nawet wydarzenie winiarsko-kulinarne. Doświadczeni sommelierzy nie tylko przygotowują selekcję alkoholi, ale także opowiadają o ich charakterze, historii i sposobie spożywania. Z degustacji wyjść więc można nie tylko w dobrym humorze, ale i z nową wiedzą, która na pewno przyda się w przyszłości, aby zaimponować żonie.

Szybka jazdaWarkot sportowych aut, pisk opon, tumany dymu i zapach spalonej gumy. Każdy fan szybkiej jazdy w Autodrom Pomorze poczuje się jak ryba w wodzie. Płyty poślizgowe, tor kartingowy, tor ziemny (quadowy), plac manewrowy - jest co i na czym ćwiczyć. Widowiskowa jazda bokiem, kontrolowany ślizg BMW. Drifting jest wspaniałą odskocznią od zwyczajnej jazdy, a nauka tej efektownej sztuki wykonywania ślizgów okazuje się być przyjemnym doświadczeniem.

W wypożyczalni sprzętu wodnego Boat and Bike znajdują się sprawdzone, nowoczesne łodzie, umożliwiające komfortowe pływanie. O pozytywne wrażenia podczas rejsu dbają doświadczeni sternicy. W wypożyczalni sprzętu wodnego Boat and Bike znajdują się sprawdzone, nowoczesne łodzie, umożliwiające komfortowe pływanie. O pozytywne wrażenia podczas rejsu dbają doświadczeni sternicy.

Woda to twój żywioł?Nietuzinkowy wieczór kawalerski można spędzić podczas rejsu z Boat and Bike. Do dyspozycji są motorowery wodne, łodzie motorowe, spead boat, house boat i party boat. Wypożyczenie motoroweru to cena od 90 zł za pół godziny, a wypożyczenie łodzi wiąże się z kosztem od 130 do 350 zł za godzinę, przy czym znacznie korzystniej wypadają oferty rejsów całodziennych.

A może flyboard? To atrakcja, która łączy latanie, adrenalinę i wodę. Wystarczy założyć specjalne buty, aby już po trzech minutach "lewitować" nad wodą we wszystkich możliwych kierunkach. Nad bezpieczeństwem przez cały czas czuwa wykwalifikowany instruktor. Ekipa FLyboard stacjonuje w Sopocie na molo codziennie przez całe wakacje oraz we wrześniowe weekendy. Planując skorzystanie z takiej atrakcji, musimy liczyć się z tym, że zapłacimy niemało - ceny rozpoczynają się od 199 zł za 15 minut.

Więcej wodnych atrakcji nad morzem i nie tylkoWake Park znajduje się nad jeziorem Kielno, w odległości ok. 5 km od Obwodnicy Trójmiasta i ok. 24 km od centrum Gdańska. Wake Park znajduje się nad jeziorem Kielno, w odległości ok. 5 km od Obwodnicy Trójmiasta i ok. 24 km od centrum Gdańska.
Jeśli nie przepadacie za plażą i morzem, ale lubicie wodne atrakcje, warto rozważyć Wake Park w Kielnie, położonym ok. 24 km od Gdańska. To świetna opcja łącząca piknikowy wypad za miasto i aktywny wypoczynek nad wodą od rana do wieczora. Oprócz dwóch niezależnych od siebie wyciągów - w tym jednego ponad 200-metrowego - na miejscu znajdziemy również wiele przeszkód, takich jak: kicker, box, elephant, rooftop. Wake Park to także wypożyczalnia sprzętu, bar, prysznice czy boisko do siatkówki. Cena za godzinę korzystania z wyciągu wynosi 55 zł.

Mały tripCzęsto wybieraną opcją jest wyjazdowy wieczór kawalerski. Chęć oderwania się od codzienności i przedślubnych przygotowań oraz przypomnienia sobie, jak to było kiedyś, gdy wyjeżdżało się z kolegami na obozy, to dobra motywacja, aby wieczór upłynął pod znakiem "chill and grill" na działce. Można też wynająć domek w środku lasu lub rozbić tam namiot. Brak elektryczności i zasięgu w telefonie czy konieczność zebrania i porąbania drewna na opał na pewno dodadzą smaku całej wyprawie.

Noclegi za miastem


Pomysły to ich specjalność - zaufaj profesjonaliścieZnani z pasji i doświadczenia do organizowania niespodzianek gdyńscy zaskakiwacze Surprise Makers mogą zorganizować każdą niespodziankę. Najpierw przeprowadzają wywiad, w którym ustalają budżet, termin, tło wydarzenia i upodobania osoby, dla której organizowana jest niespodzianka. Na tej podstawie opracowane zostaną trzy odmienne scenariusze, z których kupujący wybiera jeden, a potem już ekipa Surprise Makers przejmuje cały organizacyjny zamęt i dba o to, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Niedawno wystartował ich nowy projekt Wyższa Szkoła Wieczoru Kawalerskiego , który we współpracy z czterema gdyńskimi pubami: Beczką Chmielu, Małpim Pubem,MefistoPif Pafem proponuje rozrywkę podobną do tej, której doświadczamy w escape roomach. Projekt zawiera elementy grywalizacji, wiedzy z kręgu męskich zainteresowań i charakteryzuje się niską ceną, kreatywnymi rozwiązaniami i ciekawymi wyzwaniami.

W skrócie wygląda to tak: każdy uczestnik kupuje dla siebie indeks (dostępny we wszystkich biorących udział w projekcie pubach), ustala z organizatorami termin wieczoru i ma przed sobą zabawę polegającą na odwiedzeniu czterech pubów i zdaniu w nich "egzaminów". Atrakcje, które czekają na tych "studentów" na poziomie licencjatu, to zarówno konkurencje sportowe (m.in. beer pong), alkoruletka, wymagające sprytu zagadki do rozwiązania i oblewanie egzaminów. W każdym lokalu goście mają zagwarantowany stolik i nie płacą za alkohol. Cena indeksu to 150 zł. Pakiet można rozbudować o poziom magisterki i doktorski - na tym ostatnim etapie można nawet wybrać specjalizację - z relaksu, luksusu bądź sportu ekstremalnego.

Chcąc skorzystać z gotowych ofert, warto sprawdzić, co proponuje firma Kawalerskie. Wśród gotowych pakietów na wieczór kawalerski znaleźć można wiele pomysłów: od imprezowych pojazdów, przez zawody strzeleckie z ostrą amunicją, gokartowy puchar Kawalera, przez viproomy i loże w topowych klubach, po wieczór w stylu PRL i wiele więcej. Ceny zaczynają się od 39 zł/os.

Możliwości jest wielePomysłów na organizację wieczoru panieńskiego i kawalerskiego znaleźć można mnóstwo, a wszystko zależy od upodobań przyszłych małżonków. Coraz częściej, wbrew tradycji, rezygnuje się z osobnych wieczorów na rzecz łączonej imprezy dla znajomych obojga narzeczonych. Takie rozwiązanie zapewne sprawdzi się zwłaszcza w przypadku par z długim stażem, posiadających wielu wspólnych znajomych.

Przekonanie, że na wieczorze panieńskim powinno być wyłącznie damskie towarzystwo, a na kawalerskim męskie dziś również bywa podawane w wątpliwość - w końcu zwykle mamy i kolegów, i koleżanki. Najważniejsze, aby wieczór panieński czy kawalerski był okazją do dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu, a nie robieniem czegoś na siłę, wbrew sobie, po to tylko, aby spełnić zwyczaj.

Miejsca

Opinie (53) ponad 20 zablokowanych

 • (3)

  Kumple zorganizowali mi taki wieczór że nic z niego dzis nie pamietam...Wóda lała się do rana

  • 26 21

  • i masz co wspominać!

   • 10 8

  • Nawet nie wiesz co z tobą robiliśmy...

   • 14 3

  • Paweł to ty?

   • 1 0

 • Najlepiej taką imprezę zaplanować na min. 2 tyg. (5)

  Będzie razem z kwarantanną :-)

  • 30 4

  • (4)

   A potem wesele na 150 osób i znowu 14 dni kwarantu.

   • 17 1

   • (3)

    to juz miesiąc wakacji. a potem podróż poślubna 1-2tyg, powrót i kwarantanna 2tyg dla przyjezdznych. jest to jakis sposób na życie

    • 14 0

    • Kac przychodzi jak po tych 2 miesiącach uświadamiasz sobie (2)

     Że wydałeś na jedną imprezę oszczędności, za które mógłbyś kupić mieszkanie.

     • 11 4

     • A po co mieszkanie

      jak mozna mieszkac z rodzicami?

      • 5 1

     • Powaznie wydałeś na taką imprezę kilkaset tysięcy?
      Napisz gdzie

      • 3 3

 • (1)

  każdy wie, że na kawalerskim najważniejsze są dziewczynki!

  • 49 23

  • Jedyny sensowny wpis :)

   • 21 12

 • Najlepiej wybrać boat party. Mamy od razu zagwarantowany dwutygodniowy gratisowy pobyt w odosobnieniu.

  • 21 4

 • Najlepszy pomysł na wieczór kawalerski, to nie spędzać go w Trójmieście.

  • 36 9

 • "wizyta na strzelnicy" .... mezczyzna z bronia to nie mezczyzna. (3)

  • 5 33

  • Co?!

   • 4 4

  • Potem cały fejsbuk musi się dowiedzieć, że ktoś kilka razy postrzelał haha wielki wojownik.

   • 10 7

  • a z Anią, jeżeli nie z Bronią?

   • 4 0

 • Byle w trakcie imprezy

  nie pływać łódką po stawie.

  • 13 1

 • Najlepszy pomysł na kawalerski to zrobić go bez brania ślubu

  • 37 1

 • najpierw bifor, potem kabaret, a na końcu.. (1)

  domóweczka i pstryk, cała pensja z karty i każdej mówię, że ją kocham.

  • 20 0

  • Jakiś Ty... cyniczny. :-(

   • 3 4

 • Po co? (4)

  Po co? Takie wieczory nie mają sensu dla osób które śluby biorą po 5 latach mieszkania z kimś.

  • 18 5

  • a co to ma do rzeczy, to jest swięto dla kumpli że podpisujesz cyrograf (2)

   a nikogo nie obchodzi czy mieszkałeś, czy nie mieszkałeś czy byłeś świętym w klasztorze

   • 4 5

   • No właśnie (1)

    Kawaler to kawaler a nie mąż bez papieru. No to trzeba rozumieć

    • 4 2

    • heheh mąż bez papieru 10/10

     dobre

     • 0 0

  • Mietek, pomylił ci sie wieczór kawalerski z noca poślubną widzę :) No ale skoro wychodzisz za kolegę to inoc kawalerska będzie :

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł (68 opinii)

w plenerze, pokaz

Dubioza Kolektiv

rock / punk

III Bal Równych Szans

bal, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Pochodząca z Gdańska Julia Kamińska wciela się w główną rolę w serialu: