- 1 Tłumy na Trójmiejskim Marszu Równości (886 opinii)
- 2 Bursztynowy Słowik dla Alicji Majewskiej (49 opinii)
- 3 Drag queens opanowały 100cznię (64 opinie)
- 4 "Azja Express": Jusis i Redor trzeci w finale (25 opinii)
- 5 Gotówka? Są miejsca, gdzie nią nie zapłacisz (298 opinii)
- 6 Korekta płci u nastolatków. "Potrzeba regulacji procesu" (253 opinie)
Ponad 100 miss w Trójmieście. Wspominamy Miss World 2006
Trójmiasto dwukrotnie zapisało się w historii najsłynniejszego i najważniejszego konkursu piękności, czyli Miss World. Za pierwszym razem dzięki gdańszczance Anecie Kręglickiej, która w 1989 roku jako pierwsza Polka zdobyła koronę, a drugi w 2006 roku, gdy do Trójmiasta przybyły 104 finalistki z całego świata. Wtedy to właśnie Polska była organizatorem 56. edycji konkursu, a jej finał odbył się w Warszawie. Z tej okazji uczestniczki przez kilka tygodni jeździły po kraju i poznawały jego atrakcje.
We wrześniu 2006 roku Trójmiasto żyło wizytą najpiękniejszych dziewczyn na świecie. Wszystkie z okazji organizowanego w Polsce konkursu Miss World przyjechały nad polskie morze, gdzie miały okazję poznać nasze turystyczne atrakcje. To był pierwszy raz w historii, gdy wybory rozegrano w Europie Środkowo-Wschodniej.
Zanim jednak misski przybyły na lotnisko w Rębiechowie, kilka miesięcy wcześniej Gdańsk odwiedziła Unnur Birna Vilhjalmsdottir z Islandii, Miss World z 2005 roku. Przyjechała tu sprawdzić miejsca, w których spędzą czas finalistki konkursu. Modelka spotkała się wtedy m.in. z przedstawicielami Trójmiasta oraz spacerowała po ul. Długiej w Gdańsku.
Na początku września do Trójmiasta przybyły wyczekiwane misski - zatrzymały się w Hotelu Nadmorskim w Gdyni. Pierwszego dnia odpoczywały, lecz niedługo później wzięły udział w zaplanowanych aktywnościach. M.in. sadziły na Bulwarze w Gdyni drzewka owocowe, które zresztą rosną tam do dziś. Akcja sadzenia drzewek przyciągnęła spory tłum zainteresowanych, którzy otoczyli dziewczyny i robili sobie z nimi zdjęcia. Misski znalazły też czas na zabawę z małymi podopiecznymi fundacji Trzeba Marzyć.
Oprócz tego podczas kilkudniowej wizyty finalistki złożyły kwiaty pod pomnikiem Pomordowanych Stoczniowców w Gdańsku, zwiedziły wystawę w historycznej sali BHP i odsłoniły ułożony z kamieni napis "Solidarność". Spotkały się też z Lechem Wałęsą.
Za to w Sopocie w ogrodach Grand Hotelu wzięły udział w konkursie Miss Plaży. Jak można się domyślić, po wybiegu przechadzały się w strojach kąpielowych. Pogoda tego dnia dopisała: było wręcz upalnie. Ten konkurs nie był otwarty dla publiczności, ale i tak wiele osób próbowało podejrzeć misski przez hotelowy płot.
Po kilku dniach dziewczyny spakowały się i pojechały do kolejnego dużego miasta. Finał 56. Miss World odbył się 30 września w Warszawie, a wygrała go Czeszka.
Opinie wybrane
-
2023-03-29 19:56
Ciekawe jak wygladają dzisiaj po 17 latach od konkursu... (2)
- 23 2
-
2023-03-29 20:47
Dobrze
Dzięki szwom....
A co musiały robić, gdzie ona kim to nawet nie chce wiedzieć.
Ich życie- 10 1
-
2023-03-29 21:10
Na pewno lepiej niz te współczesne
- 10 0
-
2023-03-29 17:09
(4)
Pamiętam. Przypominajcie jak najwięcej wydarzeń. Działo się dużo a człowiek nie pamięta już... Dziś w opiniach ktoś pisał o Marlboro Festival w Sopocie. No byłem na tych koncertach. Mr president śpiewali. Coco jumboo hehhe. Później był sopocki kebab x2 i na piwko się szło do fantomu czy innego galaxy. Piękne czasy.
- 60 2
-
2023-03-29 17:16
przeciez masz od tego archiwum (1)
wiadomosci
- 2 5
-
2023-03-29 18:36
Owszem. Jest archiwum, ale przeglądając t.pl nie zawsze ot tak sobie przypomnisz artykuł o:
- 9 1
-
2023-03-30 06:19
Oj, ty już tali stareńki jwsyeś, a na dodatel bez rodziny?
- 0 0
-
2023-03-30 10:59
put mi ap, put mi dałn...
- 4 0
-
2023-03-29 18:27
I to bylo cos, a dzisija by sie weganie z ekoterorystami spotkali, i ze fatszejming i, ze trzeba byc bodypozitiw.
- 64 9
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.