Wiadomości

stat

Ponad dwieście rodzajów piwa na festiwalu Hevelka

Na festiwalu wypijemy przeróżne style piwne - można je zamawiać nie tylko w półlitrowych szklankach, ale nawet takich 0,1 l.
Na festiwalu wypijemy przeróżne style piwne - można je zamawiać nie tylko w półlitrowych szklankach, ale nawet takich 0,1 l. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Ponad dwieście piw, w tym pięćdziesiąt w premierowych odsłonach można spróbować na festiwalu Hevelka, który do sobotniego wieczora potrwa w Centrum Stocznia Gdańska.O wydarzeniu informowaliśmy w cyklu Planuj tydzień - czytaj zawsze w czwartek o 10


Jak często pijasz piwo rzemieślnicze?

za każdym razem, gdy sięgam po piwo 40%
sporadycznie, częściej piję piwo z dużych browarów 40%
nigdy, nie smakuje mi 20%
zakończona Łącznie głosów: 726
Hevelka odbywa się w tym roku już po raz piąty i jak zapewnia organizator, jest to jak dotąd największa edycja tego festiwalu piwa w Gdańsku.

- Mamy ponad 200 piw z 34 różnych niewielkich browarów rzemieślniczych, głównie z Polski, ale też ze Słowacji - mówi jeden z organizatorów Tomasz Brzostowski. - Zachęcam, aby odwiedzić naszą Strefę Premier, gdzie przygotowano 50 piw, które wcześniej nie były prezentowane na podobnych festiwalach.
Festiwal odbywa się po raz trzeci w Centrum Stocznia Gdańska, po tym jak przeprowadził się do starej hali postoczniowej z hal targowych Amber Expo. Krążą jednak plotki, że to już ostatnia edycja w tym miejscu - CSG zmieniło właściciela i przyszłość funkcjonowania obiektu w obecnej formule jest niepewna.

Imprezy kulinarne w Trójmieście


Póki co warto jednak skorzystać z postindustrialnych wnętrz hali i spróbować kilku rzemieślniczych piw. Zamówimy je nie tylko w objętości 0,5 l i 0,3 l. Na każdym stoisku przygotowano również degustacyjne porcje 0,1 l - dzięki czemu można spróbować znacznie większej liczby piw. Ceny za najmniejszą porcję zaczynają się od 5 zł.

Jest w czym wybierać, bo na Hevelce swoją reprezentację posiada prawdopodobnie każdy styl piwny - znajdziemy zarówno klasyczne pils i lagery (choć w mniejszości), rzemieślnicze standardy w postaci przeróżnych ip, ap, risów, porterów, kwasów i piw pszenicznych, po eksperymenty z piwami warzonymi z przeróżnymi dodatkami smakowymi, leżakowanymi w beczkach po alkoholach czy wspomaganych owocami.

Warto pamiętać, że Hevelka to również dobry sposób na zrobienie zapasów piw, które nie są łatwo dostępne w sklepach - na większości stoisk prowadzona jest sprzedaż butelek. Głodni przed wejście do klubu znajdą szpaler barowozów, w których zamówimy m.in. pizzę, zapiekanki, frytki belgijskie, burgery, hiszpańskie churros czy meksykańskie burritos.

Hevelka potrwa jeszcze w sobotę w godz. 12-24. Warto pamiętać, że na imprezę obowiązują bilety wstępu w cenie 15 zł.

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

02

lutego

Koncert karnawałowy Swing &... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

10

lutego

Nowy Jork. Prohibicja Gdynia, Teatr Muzyczny

Kultura

Słynny Cirque du Soleil ponownie w Ergo Arenie
Cirque du Soleil wkrótce w Ergo Arenie

Kulinaria

Sprawdzamy stołówki studenckie Uniwersytetu Gdańskiego
Sprawdzamy stołówki studenckie UG
Dokąd na gorącą czekoladę w Trójmieście?
Dokąd na gorącą czekoladę?

Planuj z nami tydzień

Urodziny Heweliusza, Pink Floyd i Metallica. Planuj tydzień
Planuj tydzień: Pink Floyd, Hevelianum

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Związany z Gdynią, polski saksofonista jazzowy, to: