• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Poznajesz te gwiazdy? Przypominamy ich dawne trójmiejskie koncerty

Alicja Olkowska
11 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Czas płynie szybciej, niż nam się wydaje, a jego wpływ widać zwłaszcza wśród artystów, którzy lubią bawić się swoim wizerunkiem i z każdą kolejną płytą prezentować nowe wcielenie. Przypominamy znanych obecnie muzyków, którzy wystąpili w Trójmieście lata temu. Niektórzy byli wtedy na początku kariery, a dziś wyprzedają swoje koncerty i przyciągają tłumy. Pamiętacie ich debiuty?Najbliższe koncerty w Trójmieście


Krzysztof ZalewskiKrzysztof Zalewski nie od razu wyprzedawał swoje koncerty. Popularność zdobył niemal w ciągu kilku tygodni - był jednym z najbardziej wyrazistych i utalentowanych uczestników drugiej edycji "Idola", którą zresztą wygrał w 2002 roku. Dwa lata później wydał swój debiutancki album "Pistolet" i... zniknął z pierwszych stron gazet. Nie znaczy to jednak, że zerwał z muzyką: współpracował z najlepszymi artystami w kraju, a od 2013 roku nagrywał albumy pod własnym nazwiskiem, które z roku na rok zjednywały mu coraz więcej fanów. Zaś udział w kilku edycjach "Męskiego grania" tylko ugruntował jego pozycję na polskim rynku muzycznym.

Krzysztof Zalewski oczarował publiczność w Olivia Star Krzysztof Zalewski oczarował publiczność w Olivia Star
Obecnie na koncerty Zalewskiego przychodzą tłumy, ba, wyprzedają się nawet wydarzenia specjalne, takie jak to z ubiegłego roku w Olivia Star, gdy ceny za bilet zaczynały się od 1 tys. zł. My przypominamy zdjęcie "Zalefa" z 2011 roku w ramach urodzinowego koncertu klubu Non-Stop. Na zdjęciach ma 27 lat i największe sukcesy wciąż przed sobą.

Taneczny rock and roll, czyli jak uczczono 50-lecie klubu Non-Stop

Dawid PodsiadłoDawid, podobnie jak Krzysztof Zalewski, wiele zawdzięcza programowi talent-show. W 2012 roku zwyciężył drugą edycję "X-Factor" i szybko zaczął korzystać z rozpoznawalności, choć na własnych zasadach i nadal był wokalistą zespołu Curly Heads, z którym dalej koncertował.

W 2013 nagrał swoją pierwszą solową płytę "Comfort and Happiness", która od razu podbiła polskie listy przebojów, a dwudziestoletni Dawid stał się gwiazdą. Tego samego roku dotarł również do Gdańska, gdzie dał koncert w Parlamencie. Pisaliśmy wtedy, że "wywołał większe emocje wśród publiczności niż niejeden muzyk z wieloletnim stażem scenicznym". I trzeba przyznać, że do dziś się to nie zmieniło - emocje Podsiadło potrafi wywoływać jak mało kto.

Dawid Podsiadło w Parlamencie w 2013 roku:Taco HemingwayChoć 2015 rok to żadna daleka przeszłość, to od tego czasu kariera Taco Hemingwaya, a tak naprawdę Filipa Szcześniaka, osiągnęła kolejne pułapy i dziś można śmiało powiedzieć, że Taco jest jednym z najważniejszych raperów w Polsce. Jego ostatnie płyty w mgnieniu oka okrywają się platyną i biją kolejne rekordy sprzedaży oraz odsłuchań w sieci. Taco to już po prostu marka i znak jakości.

Siedem lat temu był jednak "tylko" pierwszym polskim raperem-hipsterem. Koncertował nie na stadionach, a w klubach, ale już wtedy miał wiernych fanów, którzy wypełniali je po brzegi. Tak było m.in. w sopockim Sfinksie, gdzie dwa koncerty Taco wyprzedały się do ostatniego miejsca.

Taco Hemingway - hipsterski raper Taco Hemingway - hipsterski raper
"W Sopocie przywitał go klub nabity po brzegi (i taki sam przywita go podczas koncertu niedzielnego). Taco zaczął niepozornie, ale rozkręcał się z linijki na linijkę. Ubrany w szarą bluzę z mikrofonem w ręku - wyglądał dość skromnie. Sam przyznaje, że do popularności się dopiero przyzwyczaja i uczy się scenicznego fachu" - tak wtedy relacjonowaliśmy jego występ. Dodajmy, że bilet wstępu kosztował 30 zł.

Monika BrodkaBrodka to muzyczny kameleon, który co płytę zmienia swój wizerunek. W jej przypadku także program rozrywkowy odegrał ważną rolę w karierze, bo po wygranej "Idola" w 2004 roku nic już nie było takie samo, a o młodej zadziornej wokalistce zrobiło się głośno.

W lipcu 2010 roku była jeszcze przed albumem, który sprawił, że przestała się tylko kojarzyć z radiowymi piosenkami, a stała się pełnowymiarową artystką alternatywą. To zresztą widać po zdjęciach wykonanych podczas koncertu na sopockim molo, że Monika jest jeszcze przed "Grandą". Kilka miesięcy później będzie już występować w zupełnie innych efektownych stylizacjach, a jej znakiem charakterystycznym będzie neonowy makijaż.

Monika Brodka w 2010 roku w Sopocie

Kolejna okazja do posłuchania nowego materiału Brodki już wkrótce - 26 listopada wystąpi w klubie B90. Warto.

MargaretMałgorzata Jamroży zaczęła karierę od słodkiej popowej, ale bijącej rekordy popularności w całej Europie piosenki "Thank You Very Much". Singiel w bardzo szybkim czasie wyniósł Margaret na szczyt, a młoda artystka koncertowała po całej Polsce, w tym na dużych telewizyjnych scenach, m.in. podczas festiwalu "Top Trendy" w Sopocie w 2012 i 2013 roku.

Top, trendy czy tandeta? Podsumowanie festiwalu Sopot Top Trendy 2012

Dziś Margaret wykonuje zupełnie inną muzykę, inaczej też prezentuje się podczas koncertów. Próbuje też swoich aktorskich sił przed kamerą: w 2022 roku zagrała też w filmie wyreżyserowanym przez absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, "Zadra".

Trójmiejska ofensywa na festiwalu w Gdyni Trójmiejska ofensywa na festiwalu w Gdyni

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (37 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

KIDS Station - Concert & Fun / Edycja Świąteczna (10 opinii)

96 - 198 zł
Kup bilet
muzyka filmowa, warsztaty, kiermasz, gry

OMD (4 opinie)

200 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Związany z Gdynią, polski saksofonista jazzowy, to: