Wiadomości

stat

Poznaliśmy kolejnych artystów Open'er Festiwal

Do gdyńskiego festiwalu doszły mniej znane nazwiska, lecz na pewno należy na nie zwrócić uwagę. Muzyka taneczna z Wysp Brytyjskich oraz francuski DJ uzupełni line-up. Również polska scena została wzbogacona. Doszło pięciu artystów. Wśród nich znalazł się m.in. OSTR.

Laurent Garnier, francuski DJ i producent to legendarna postać sceny elektronicznej. Swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 80tych, grając imprezy w manchesterskich klubach.
Po kilku latach powrócił do Francji, rozwijając tamtejszą scenę taneczną - Garnier jest m.in. współzałożycielem prestiżowej wytwórni F Communications. Jego kompozycje i sety didżejskie przysporzyły mu wielu fanów i tytuł pioniera muzyki techno. Francuz znany jest z zamiłowania do grania wielogodzinnych setów, podczas których miesza taneczną elektronikę z funkiem, rockiem i wieloma innymi gatunkami.

Garnier, tak jak nie ogranicza się do jednego stylu w swoich setach djskich, tak jako muzyk otwarty jest na różne pomysły. Jego ostatni album studyjny pt. "The Cloud Making Machine" był wielkim zaskoczeniem dla tych, którzy spodziewali się płyty z muzyką techno, otrzymali bowiem eksperymentalny album, któremu zdecydowanie bliżej do jazzu. Laurent jest też twórcą muzki filmowej. Jak każdy szanujący się DJ, Laurent Garnier jest też autorem wielu miksów i kompilacji, m.in. Kings of Techno. Na Open"er Festival Laurent Garnier zaprezentuje specjalny live act z towarzyszeniem kilku muzyków.


Dizzee Rascal mimo swojego młodego wieku to jedna z najważniejszych postaci brytyjskiej muzyki urban i hip hop. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w szkolnej pracowni komputerowej, gdzie Dizzee poznawał tajniki produkcji muzycznej. W roku 2004 w wieku 18 lat wydał swoją pierwszą płytę pt. "Boy In Da Corner", świetnie przyjętą przez krytyków i publiczność. Dizzee stał się dzięki popularności albumu czołową postacią rodzącego się wtedy gatunku muzyki nazwanego grime.

Ostra uliczna muzyka, ostre teksty i specyficzny sposób rymowania spotkały się z dużym zainteresowaniem mediów, a Dizzee szybko stał się popularny. Świetnie przyjęto też kolejny album pt. "Showtime", a single takie jak "Stand Up Tall", czy "Dream" trafiły na wysokie miejsca list przebojów. Rascal był wielokrotnie nominowany do Brit Awards, był też zdobywcą nagrody NME, a także pierwszym artystą rapowym, który zdobył prestiżową Mercury Prize. Obecnie Rascal pracuje nad nowym albumem pt. "Maths and English", którego premiera planowana jest na miesiąc przed Heineken Open"er Festival. Album promuje świetny singiel "Sirens".


Freeform Five to jeden z najciekawszych nowych projektów na brytyjskiej scenie tanecznej. Tworzą go producent i multi-instrumentalista Anu Pillai oraz wokaliści Cabba, Tamara Barnett-Herin i Nick Decosemo. Znani są przede wszystkim z robienia świetnych remixów dla takich artystów jak Mylo, X-Press 2, czy Elton John. Ich znakiem firmowym jest funkowe electro z dużą ilością wokali. Obecnie Freeform Five skupiają się na entuzjastycznie przyjmowanych występach na żywo, a premiera nowej płyty zespołu planowana jest na maj.

Wcześniej swój udział potwierdzili potwierdzili: Beastie Boys, Bjork, Muse, Bloc Party, The Roots, Sonic Youth, LCD Soundsystem, Groove Armada.

W namiocie zagrają: Crazy P i The Strike Boys.

Ogłaszono też kolejnych polskich wykonawców. Są nimi: OSTR, Renton, Afro Kolektyw, Kapitan DA i Me Myself And I.

Pozostałe polskie zespoły to:
Bassisters Orchestra, Apteka, Pink Freud, EastWest Rockers, The Car Is On Fire, Indios Bravos, Smolik, Łąki Łan, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Novika

Na tegorocznym Open"erze, który odbędzie na terenie lotniska w Babich Dołach, od 29 czerwca do 1 lipca, wystąpi 12 artystów zagranicznych oraz podobna ilość wykonawców z Polski.

Bilety:
Cena 3-dniowych karnetów wynosi: 249 PLN (bez pola namiotowego) i 269 PLN (z polem namiotowym).

Bilety dostępne są w punktach sieci Ticketpro - lista punktów sprzedaży oraz na www.alterart.pl i www.heinekenmusic.pl

Opinie (1) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19

listopada

Formy Towarzyskie Gdynia, Zespół pałacowy w Kolibkach / plaża w Orłowie

24

listopada

Morsowanie - Nie myśl tyle ... Gdańsk, Tawerna Klipper

02

grudnia

Lords of the Sound - Music ... Gdańsk, Scena Teatralna NOT

Kultura

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie
Muzyka Zimmera w Ergo Arenie
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje

Kulinaria

Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem
Serce do garów. Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu
Kolacja charytatywna "Serce do garów"

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    ORP "Błyskawica" przycumowany jest do nabrzeża w: