Wiadomości

stat

Primaaprilisowy żart spacerowy

Żarty, dobry humor, masa pozytywnej energii trzyma się ich na co dzień. Mowa oczywiście o Grupie Rowerowej 3miasto, organizującej otwarte wycieczki turystyczne.


Przypadający pierwszego kwietnia, Prima Aprilis, to dzień żartów. Obyczaj ten obchodzony jest w wielu krajach świata i to nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, kłamaniu, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia znana z aktywności ruchowej Grupa Rowerowa 3miasto przygotowała kolejny spacer po pracy, na który uczestnicy przybyli w niecodziennych żartobliwych strojach. Tym razem wycieczka nie koncentrowała się na spalaniu kalorii, a wręcz przeciwnie, bo w końcu - jak określiła inicjatorka spotkania Izabela Walczak - "nie samym sportem człowiek żyje!".Żartobliwa forma spaceru niestety nie przyciągnęła tłumów, tak jak podczas tzw. "żwawych wędrówek po pracy", organizowanych przez Grupę Rowerową 3miasto. Czyżby dorosłym brakowało dobrego humoru? A może Prima Aprilis, powoli staje się reliktem przeszłości?

Według GR3miasto to bardzo wesołe mieć jeden dzień w roku, kiedy można do woli używać fantazji ułańskiej, przygotowywać figle dla bliskich i współpracowników, cieszyć się swobodą i radością bycia wśród ludzi. Jako aktywna na każdym polu Grupa postanowili też w specjalny sposób zaznaczyć ten żartobliwy dzień w kalendarzu i wybrali się na spacer. Niby spacer, jak co tydzień, ale tym razem idea troszkę inna. Przy okazji primaaprillisowego obrzędu postanowili zabawić się i przy okazji wciągnąć w to innych, swoich sympatyków. Wymyślili więc Marsz Przebierańców, czyli wędrówkę połączoną z lansem na dzielni.

Tak jak się umówili, tak poczynili. Zgodnie z planem ruszyli "Monciakiem" w stronę molo i plaży. Wielu przechodniów przystawało z uśmiechem pytając, co to za okazja, czyli duch w narodzie nie umarł i znieczulica społeczna też nam nie grozi - jeśli przebierzecie się za krowę macie pewność, że nie sposób przejść wśród ludzi niezauważonym.

Po drodze śmieszne zdjęcia na fejsa, wygłupy na plaży, zabawy na deptaku nadmorskim - tak w skrócie minęło zorganizowane popołudnie. Ciężko to oddać i opisać, banda wesołków poprzebierana za cokolwiek maszeruje centrum miasta. Dobrze, że kluczowym elementem niektórych strojów były okulary słoneczne, przynajmniej można było próbować ukryć się przed światem. Nie bez poświęceń (zwłaszcza ze strony strojów) udało się wesołej ekipie dotrzeć do najbliższej knajpki, gdyż wiosna wiosną, ale tego dnia mroziło na przełęczy jak za lutego. Coś ta wiosna opornie do nas idzie.

W Jelitkowie dołączyła do ekipy jeszcze koleżanka z honorowymi balonami dla najlepszego przebrania, po czym nadszedł czas na drogę powrotną, która przebiegła już znacznie żwawszym krokiem, gdyż mróz siadał na perukach i trzeba było dbać o powierzone mienie. Uśmiechnięci, zadowoleni, umiarkowanie zmęczeni podsumowali ten żartobliwy dzień w kalendarzu.

Kilka słów od GR3miasto:
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Nie było nas wielu, ale za to bardzo wesoło! Polecamy się na przyszłość, jeśli tylko wpadnie nam głupi pomysł do głowy, bądźcie pewni, że dowiecie się o nim w pierwszej kolejności.

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Mamy co chwilę nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, nie sposób się z nami nudzić. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas, to nic nie kosztuje!

O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami. Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.com


Zajrzyj, gdzie w najbliższym czasie wybiera się Grupa Rowerowa 3miasto

Przeczytaj także o historiach niewiarygodnych a jednak prawdziwych.

Opinie (11) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27

lipca

The Best of 15 lat kabaretu... Sopot, Tarasy przy Aquaparku

28

lipca

Piotr Polk Gdańsk, Amfiteatr

28

lipca

9. NDI Sopot Classic Sopot, Opera Leśna / Kościół św. Jerzego / Sala koncertowa PFK /...

Kultura

Nietypowy koncert na schodach Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Nietypowy koncert na schodach GCF
W potrzasku. O spektaklu "Pan Schuster kupuje ulicę"
O spektaklu "Pan Schuster kupuje ulicę"

Kulinaria

Planuj z nami tydzień

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Bloger "Make Life Harder", który okazał się być gdańskim poetą to: