Wiadomości

Prokuratura zarzuca szefom popularnego klubu łamanie prawa

Najnowszy artukuł na ten temat

Sąd podtrzymał wyrok dla właścicielki B90. 30 tys. zł grzywny za koncerty bez zezwolenia

Wśród koncertów, które klub B90 zorganizował bez dodatkowego zezwolenia ze strony prezydenta miasta Gdańska był występ grupy "Behemoth" w październiku 2016.
Wśród koncertów, które klub B90 zorganizował bez dodatkowego zezwolenia ze strony prezydenta miasta Gdańska był występ grupy "Behemoth" w październiku 2016. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Zorganizowanie ośmiu koncertów pomiędzy październikiem ubiegłego roku a marcem tego roku bez wymaganego zezwolenia zarzuca gdańska prokuratura właścicielom klubu B90, działającego przy ul. Elektryków zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Zdaniem Arkadiusza Hronowskiego, współwłaściciela lokalu, to nagonka za zorganizowanie koncertu zespołu Behemoth.Jak oceniasz postępowanie prokuratury?

kieruje się bezpieczeństwem uczestników koncertów; dobrze, że wszczęła to postępowanie 11%
skoro prokuratura otrzymała zgłoszenie, to nie miała wyjścia i musiała zająć się tą sprawą 14%
to działanie polityczne, wszystkie kluby tak działają, ale tylko B90 podpadł władzy 75%
zakończona Łącznie głosów: 1914
W ubiegły piątek Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście wezwała na przesłuchanie Ewę Hronowską, współwłaścicielkę klubu B90. Śledczy przedstawili jej zarzut popełnienia czynu z art. 58 ust 1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, który dotyczy organizowania imprez masowych bez wymaganego zezwolenia.

Postępowanie dotyczy ośmiu koncertów, które odbyły się w klubie pomiędzy październikiem 2016 roku a marcem 2017 roku. Na każdym z nich liczba uczestników przekroczyła 500 osób. Zdaniem prokuratury, właściciele klubu B90 powinni więc przed organizacją każdego z tychże koncertów wystąpić do uprawnionego organu - czyli w tym przypadku prezydenta Gdańska - o wydanie stosownej zgody.

- Postępowanie wszczęto 14 października 2016 r. na podstawie ustaleń dokonanych przez funkcjonariuszy policji po koncercie zespołu Behemot. Przed terminem koncertu policja uzyskała od organizatora informację dotyczącą liczby publiczności przekraczającej 1000 osób. W związku z tą liczbą poinformowała organizatora, że koncert powinien zostać przeprowadzony zgodnie z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (...). Po koncercie ustalono, że organizator nie wystąpił o zezwolenie na jego przeprowadzenie - informuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka gdańskiej prokuratury.
Hronowska nie przyznała się do postawionych jej zarzutów i złożyła wyjaśnienia. Za zarzucane jej przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo nawet więzienia (do 8 lat).

Arkadiusz Hronowski uważa, że sala koncertowa, za jaką uważa klub B90, nie potrzebuje dodatkowego zezwolenia na organizację imprezy masowej.
Arkadiusz Hronowski uważa, że sala koncertowa, za jaką uważa klub B90, nie potrzebuje dodatkowego zezwolenia na organizację imprezy masowej. fot. Dominik Staniszewski/trojmiasto.pl
Zdaniem Arkadiusza Hronowskiego, animatora i menedżera klubu B90, śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest całkowitym nieporozumieniem. Jego zdaniem, zgodnie z przepisami Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, do zorganizowania koncertów w klubie nie były potrzebne zezwolenia prezydenta miasta.

- Przepisy mówią wyraźnie, że sale koncertowe nie potrzebują takich zezwoleń. A nasz klub został zaprojektowany i od samego początku funkcjonował jako sala koncertowa. Taki zapis figuruje zresztą w naszym pozwoleniu na działalność gospodarczą. Nie widzę żadnych podstaw do tego, abyśmy musieli starać się o zezwolenie prezydenta Gdańska. Konsultowaliśmy to już wcześniej z prawnikami Urzędu Miasta i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo - tłumaczy Hronowski.
Nasz rozmówca podkreśla, że w trakcie trwania postępowania prokuratury, jego klub został poddany szczegółowej kontroli ze strony wszystkich służb. Wylicza, że ani straż pożarna, ani policja nie doszukały się wówczas żadnych uchybień związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas koncertów.

Współwłaściciel klubu B90 ocenia, że postępowanie wszczęte przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk-Śródmieście ma podłoże polityczne i jest nagonką za zorganizowanie w ubiegłym roku koncertu death metalowego zespołu Behemoth, oskarżanego przez jego przeciwników m.in. o propagowanie satanizmu.

- Nietrudno domyślić się, że chodzi o zorganizowanie koncertu Behemotha, przeciwko któremu protestują tzw. środowiska katolickie. Nazwa tylko tego jednego zespołu została wymieniona w komunikacie prokuratury. To ewidentnie nagonka na wszystkie koncerty tej grupy w Polsce. Postępowanie zostało wszczęte dopiero kilka miesięcy po tym koncercie i dziwnym trafem zbiegło się ze szkalującym klub B90 materiałem w Telewizji Polskiej - mówi Hronowski.
Gdańska prokuratura jednoznacznie odrzuciła oskarżenia o takie motywacje.

- Monitorowanie imprez masowych jest jednym z zadań policji. Organizatorzy koncertu zostali poinformowani przez policję o obowiązku uzyskania stosownego zezwolenia, ze względu na liczbę sprzedanych biletów. Gdyby wówczas wypełnili obowiązki wynikające z ustawy, po prostu nie mielibyśmy do czynienia z tym postępowaniem - kwituje prokurator Wawryniuk.
Ucho i Stary Maneż też nie składają takich wniosków

A jak wygląda organizacja takich koncertów w innych klubach w Trójmieście? Karol Hebanowski, właściciel klubu Ucho przy ul. św. Piotra 2 w Gdyni, jest zaskoczony zarzutami wobec szefostwa B90.

- Wydaje mi się, że tak jak uważa Arkadiusz Hronowski, klub B90 zgodnie z ustawą nie potrzebował zezwoleń od prezydenta Gdańska. Wiele klubów w całej Polsce funkcjonuje jako sale koncertowe i jakoś nie są im potrzebne tego rodzaju zgody. Nas ten problem nie dotyczy, bo po prostu nie wpuszczamy na koncerty powyżej 500 osób. Moim zdaniem to śledztwo jest nadużyciem ze strony prokuratury - komentuje Hebanowski.
O wypowiedź poprosiliśmy przedstawicieli klubu Stary Maneż, który do sali na terenie osiedla Garnizon regularnie przyciąga widownię przekraczającą 500 osób. Niestety, nie udało nam się skontaktować z osobą upoważnioną do udzielania tego typu informacji. W Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego gdańskiego magistratu ustaliliśmy jednak, że także ten klub nigdy nie prosił o zgodę na organizację imprezy masowej.

Opinie (289) ponad 20 zablokowanych

 • (23)

  "Biurokracja od czasów upadku komuny rozrosła się trzykrotnie"... cały czas aktualne

  • 295 20

  • A TW Wolfgang i towarzysz Piotrowicz maja się dobrze.

   • 49 5

  • Hronowski, wierny SPATiF-owy sługa Karnosia i trójmiejskiego układu (2)

   Ot i cała prawda o tym

   • 6 49

   • (1)

    czyli potwierdzasz, że w sprawie wcale nie chodzi o żadne naruszenia prawa

    • 41 5

    • On raczej potwierdził, że jest znajomym Maciara, układów, teorii sPISkowych itp. rzeczy.

     • 6 1

  • Komu zależy na tym, żeby klub zamknąć? (5)

   Konkurencja nie śpi, a łapówa wszystko załatwi.
   Według klubu zgodnie z ustawą miejsca jak opery, muzea, kina, domy kultury lub "inne podobne miejsca" nie wymagają zgody prezydenta miasta. Jeśli zamkną ten klub, to każdy klub w Polsce powinien być pod takim samym kontem sprawdzony i zamknięty. Zapewniam, ze prokuratura musiałaby zamknąć wszystkie kluby.
   Poza tym, skoro na koncert powyżej 500 osób potrzeba by zezwolenia od prezydenta, to każde miejsce, gdzie potencjalnie 500 osób na raz może się zgromadzić, takie zezwolenie by potrzebowało. W każdy piątek i sobotę prezydent musiałby wydawać pewnie z kilkadziesiąt zezwoleń na możliwość zorganizowania dyskoteki. KOMUNA W PROKURATURZE.

   • 42 2

   • i każdego 10 też takie pozowlenie bo to imprezka jednego człowieka (1)

    • 27 6

    • Człowieku, przeczytaj jeszcze raz to jedno zdanie, które napisałeś i zastanów się nad jego sensem.

     Jak widzisz, do niczego więcej w życiu jak tylko bycie płatnym haterem się nie nadajesz.

     • 3 24

   • Przejrzałem ustawę o imprezach masowych.

    Co ciekawe większość zapisów dotyczy imprez sportowych czyli meczów. Pozwolenie wydaje prezydent, ale ... opiniują komendant miejski straży pożarnej i komendant policji. Dodatkowo, jezeli to strefa nadgraniczna - a przylegająca do kanału postoczniowa hala może być - komendant straży granicznej! Budynie pewnie by klepnęli, ale obsadzeni przez PIS komendanci już niekoniecznie po wydanym poleceniu z Warszawy. Przypomina to PRL. Dlatego wg mnie sprawa polityczna....

    • 23 2

   • Dowalcie mu jeszcze za podawanie alkoholu

    powyżej 3.5% - podczas imprezy masowej. Śmiech na sali.

    • 18 0

   • No to już macie działania prokuratury w Gdańsku z polecenia mniej niż zero, to dopiero początek akcji.

    • 13 2

  • a co z Obsession? (1)

   ...działa sobie w najlepsze i śmieje się wszystkim służbom w nos

   • 36 1

   • Obsession już jest zamiecione pod stół

    Za dużo osób z tego żyje.

    • 10 0

  • Socjalizm dosięgnie każdego... (7)

   Jeżeli klub nie bedzie posłuszny władzy socjalistycznej i nie bedzie wpuszczać na scenę tylko zespołów zatwierdzonych przez komitet centralny będzie czekać go kara..... ot taka to zmiana....

   gratuluję tym co głosowali na faszystów o skłonnościach socjalistycznych..... Komuna powraca.... brawo!

   • 43 5

   • kolejny płatny hater (2)

    Co powyższa sytuacja niby ma wspólnego z polityką? To wygląda na działanie konkurencji, w celu zamknięcia klubu.
    Napisz jeszcze coś o PIS, Kaczyńskim i jeszcze Ziobrę wmieszaj, oni są winni przecież wszystkiemu.

    • 6 41

    • Twój Nick

     Takie na dziś zadanie dostałeś kundlu plaszczaka komisarza propagandy kc pis.

     • 10 3

    • Płatny hejter? Chyba ty?

     Ja póki jeszcze mogę i póki jeszcze nie knebluje mi się ust za wyrażanie poglądów do którego mam prawo (jeszcze bo za chwilę masowa cenzura - p.s. już jest cenzura w internecie) będę to robić.
     Ale po Twojej reakcji widać że dobrze służysz Partii i KC...

     • 6 2

   • O cholera. Na moim weselu bawiło się 501 osób. (3)

    Nic nie zgłosiłem do prokuratury. Mam pakować szczoteczkę i pastę?

    • 25 0

    • i ćwicz pośladki

     • 8 0

    • No jeśli grałeś przeboje z TVPiS (1)

     A Martyniuk grał do kotleta to jesteś bezpieczny.

     • 13 0

     • Nie pamiętam bo staropolskim zwyczajem

      miałem 3 promile i tak będę zeznawał.

      • 4 0

  • kur*a MAĆ ! (1)

   Wyjezdzam

   • 23 3

   • uważaj, bo niedługo zabiorą paszporty

    • 12 1

  • Trzeba wrzucić do prokuratury zawiadomienie

   o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatora corocznych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Tam idzie powyżej 1000 osób i zezwolenie też jest potrzebne. I to od kilku prezydentów , bo przechodzą przez różne miasta....

   • 27 1

 • Dobrze ze nikomu nic się nie stało (14)

  U nas w kraju nagminnie organizowane są masowe imprezy bez odpowiedniego przygotowania np. Korytarzu dla karetki , czy służby medycznej. Wszystko super fajnie dopóki nie stanie się tragedia , wtedy każdy będzie myślał po fakcie .

  • 80 247

  • A co miało sie stać w klubie, który jest przygotowany na przyjmowanie, codziennie nawet, takiej widowni? (5)

   • 35 8

   • (1)

    Tak samo mówiono przed pożarem hali Stoczni Gdańskiej.

    • 19 44

    • nikt o tym nie pamięta, ludzie żyją tylko wg zasady "tu i teraz" aha no i oczywiście to robi "zły PiS"

     bzdury, nakręcanie się

     • 9 30

   • typowa mentalność wielu Polaków (2)

    łamać wszystkie zasady, a jak się coś stanie to mieć pretensje do wszystkich dookoła.. nie kumam tego

    • 4 14

    • (1)

     Które zasady zostały złamane?

     • 10 4

     • bhp

      a tak serio bezpieczenstwa

      • 1 1

  • (5)

   Tylko w kwestii bezpieczeństwa w B90 nie ma się do czego przyczepić.
   Kto bywa, ten wie.

   Ale NAWET JEŚLI - wytłumacz mi, w jaki sposób taka formalność, jak zgłoszenie imprezy masowej, miałaby wpłynąć na bezpieczeństwo?

   • 43 6

   • (4)

    Organizator musi zgłosić wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) chęć zorganizowania imprezy masowej. Musi to uczynić najpóźniej 30 dni przed datą planowanej imprezy. W zgłoszeniu musi być wniosek o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej.

    Do wniosku należy załączyć szereg dokumentów:
    Opinie właściwego miejscowo komendanta Policji,
    Opinię właściwego miejscowo Komendanta Państwowej Straży Pożarnej,
    Opinię właściwego miejscowo kierownika pogotowia ratunkowego,
    Opinię właściwego miejscowo państwowego inspektora sanitarnego,
    Graficzny plan obiektu ,
    Regulamin obiektu,
    Program i regulamin imprezy masowej,
    Informację o prognozowanej liczbie osób uczestniczącej w imprezie,
    Polisę ubezpieczeniową
    Informację dotyczącą ochrony, planu ewakuacji oraz osoby odpowiedzialnej za porządek i bezpieczeństwo.

    • 4 16

    • Sala koncertowa to nie stadion pelen debili

     • 18 3

    • (1)

     Rozumiem, że obiekt między koncertami przechodzi jakąś metamorfozę i za każdym razem trzeba kreślić nowy plan, regulamin i prosić o nowe opinie i zgody?

     • 14 1

     • nie rozumiesz, ze w razie czego miasto wysyla sluzby

      ale kto nie zyl w latach 90-tych nie zrozumie. przyjdzie ci brygada skinow i zobaczysz

      • 0 2

    • Art 3 pkt 1

     Ilekroć w ustawie jest mowa o imprezie masowej należy przez to rozumieć imprezę masową (...) z wyjątkiem imprez organizowanych w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach jeżeli rodzaj imprezy odpowiada przeznaczeniu obiektu lub terenu, gdzie ma się ona odbyć.
     Czytasz przepisy jak pieniacz - w części

     • 11 1

  • Karetka

   Przecież tam zawsze stoi karetka!

   • 20 1

  • pis dzielstwo won

   siepacze ziobry sa takin samym stolcem jak on sam

   • 11 1

 • Czy to "dobra zmiana"? (5)

  Zła muzyka - dobra zmiana?

  • 175 35

  • Po prostu chca przejac cale tereny postoczniowe. Tam buduje deweloperka czyli kolesie budynia, a nikt nie chce mieszkac kolo glosnych klubow.

   Ze wzgledu na nowe mieszkanie zamykano istniejace od lat tory samochodowe wiec nie bedzie problemu z zamknieciem klubow.

   Najpierw b90, potem przyjdzie czas na protokulture. Na koncu wykoncza stocznie a to wszystko po to aby powstaly tam mieszkania

   • 12 19

  • Takie jest prawo (3)

   "Dobra zmiana"? Masz problem z przestrzeganiem prawa? Może jakiś marsz antyrządowy zorganizuj? Oczywiście zgodnie z prawem

   • 2 17

   • dobra rada (1)

    Sssssssss- dalaj na miesięcznicę.

    • 10 2

    • Sodomja i gomorja.

     • 0 0

   • Tylko że tu prawo jest przestrzegane

    • 5 0

 • O teraz to koniec. (4)

  Tylko organizacja mszy świętych, nic poza tym.

  • 278 62

  • (2)

   Byle nie na więcej niż 500 osób, bo co jak proboszcz zapomni zgłosić imprezę masową?

   • 51 4

   • (1)

    Oni nie muszą zgłaszać, bo to nie impreza masowa, tylko kult religijny (miesięcznica). ;)

    • 13 3

    • Ze względu na specyfikę Behemota tez można pod to podciągnąć ;)

     • 13 2

  • I miesięcznic .

   • 15 5

 • invrd (19)

  Zastanawia mnie jedno, jak partia rządząca ma jeszcze utrzymane tak wysokie poparcie??? Kto jeszcze chce oddać głos na tych destruktorów? Opole precz Owsiak precz B90 precz niedługo tylko zostaną jasełka dożynki dni młodzieży z pedofilami w tle. Potem w słomiane papcie lniane walonki i z kosą w pole....

  • 345 78

  • odpowiedz jest prosta - bo nie ma normalnej opozycji

   za każdym razem idziesz wybierać coś pomiędzy dżumą a cholerą

   • 61 19

  • inteligencja precz...

   Brawo ty

   • 8 19

  • (6)

   Powiem ci kto - 500+ . Obawiam się ze PiS jeszcze dlugo bedzie partia rządząca . Niestety.

   • 18 7

   • Ooooo nie masz dzieci ? Współczuje (2)

    • 5 29

    • Mam

     Tylko zarabiamy nieco lepiej.
     Jak smakuje moje pięć stówek?

     • 23 5

    • a ja mam

     jedno. i zarabiam więcej, niż 800 zł na głowę w rodzinie, ale nikt nie bierze pod uwagę, że mam kredyt na mieszkanie. więc 500+ mojemu dziecku nie przysługuje. za to z moich podatków idzie na inne dzieci. takie mamy 500+. o tym się nie mówi. wszyscy zapomnieli, że miało być na każde dziecko?

     • 15 0

   • Raczej ci, którzy nie są źaślepieni nienawiścią i widzą, że PIS to pierwsza partia, która spełnia swoje obietnice wyborcze (1)

    I to dosyć szybko, choć może nie zawsze dokładnie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Do tego zerwali z panującym przez 8 lat rządów poprzedników "niedasizmem", a i nagle okazało się, że wystarczy uszczelnić system podatkowy, kończąc z wyłudzeniami, o czym PO tylko mówiło, ale nic nie zrobiło w tym kierunku, by wyszło, że nagle w budżecie mamy o wiele więcej pieniędzy.

    • 4 34

    • serio?

     Kazdy kij ma dwa konce,
     Gdzies trzeba zabrac by gdzies dac.
     Teraz jeszcze skutkow 500+ nie odczujemy, ale za pare lat juz tak

     • 16 2

   • Wiesz, rok temu też było 500+ a partie szły łeb w łeb.
    Zawstydzaniem i szkalowaniem ludzi którzy korzystają z 500+ nie uzyskasz nic poza wepchnięciem ich w ramiona PiSu, który mówi im że wszystke "elyty" (a jeśli zarabiasz średnią krajową lub więcej to należysz chcąc nie chcąć do ludzi którym się "udało") są złe i są przeciwko nim.
    Pewnie, 500+ można by zrobić dużo lepiej, ale tak się składa że wszyscy inni mówili że nie da się, że to zrujnuje budżet, że armagedon. Tymczasem 500+ wpływa na konto a Polska jakoś nadal stoi.
    Niestety oprócz tej obietnicy PiS spełnia również resztę swojego programu pod tytułem Teraz Kur(ski) My! I kradnie i zawłaszcza gdzie się da i nie da.

    • 6 2

  • Dożynki też dożynają robiąc naloty służby celnej. Rekwirują i nakładają grzywny za nalewki domowej produkcji...

   • 8 2

  • Opole precz? Przecież to prezydent Opola z Platformy zablokował organizację festiwalu. (3)

   Nie wpuszczając ekip z TVP, które miały przygotować scenę. Notabene, później pod naciskiem mieszkańców, którzy jak wiadomo byliby najbardziej stratni wycofał się z tej decyzji i Opole będzie 15 - 17 września. Co więcej swój jubileusz 50 - lecia pracy artystycznej będzie miała Maryla Rodowicz, a to z odwołania jej koncertu zaplanowanego w pierwotnym terminie media i politycy zaczęły konflikt wokół Opola, tworząc i powielając fake newsa, jakoby za tym miał stać Kurski, a tak naprawdę jedynym powodem była śmierć matki Maryli Rodowicz.

   • 6 21

   • kolejna ofiara pisowskiej propagandy (2)

    gdzie taką wersję ci wklepali? w info, republice czy u rydzyka

    • 19 5

    • a tobie gdzie wklepali inna wersje, w tvnie, polszmacie czy innym badziewiu?

     • 1 9

    • W wszystkich mediach o tym mówili, że to burmistrz zablokował festiwal wymawiając TVP umowę.

     W dniu, gdy miały się rozpocząć przygotowania amfiteatru do festiwalu. Prawdziwy powód odwołania występu Rodowicz podała ona sama. Resztę masz na oficjalnej stronie festiwalu.

     • 2 1

  • Bardzo prosto się trzyma - czy odczułeś wpływ ich złych działań na swoje życie? Wciąż wieczorami możesz przesiadywać w fotelu, wypić piwko, obejrzeć TV, ceny nigdzie nie wzrosły...
   Patrząc z punktu widzenia zwykłego obywatela - "nic się dla mnie nie zmieniło na gorsze, a jeszcze państwo daje mi 500zł na dzieciaki".

   Co z tego, ze polityka zagraniczna została zniszczona, niszczy się park narodowy dla zysku, rząd trwoni pieniądze na swoich nieudaczników i ich biznesy, do tego dochodzi łamanie prawa na każdym szczeblu itp... Skutki tego obywatel odczuje dopiero za kilka lat. A w myśl zasady "Po nas to choćby i potop", partia rządząca nadal działa tak, jak dotychczas. Tymczasem nasza opozycja, zamiast wydoić każdy skandal do samego końca i uderzać nimi w rząd (tak jak właśnie kiedyś robił to PiS), to miota się z lewa na prawo, nie wiedząc, co zrobić.

   Dopóki nie stanie się coś, co zaboli wszystkich, dopóty partia rządząca nie ma się co martwić.

   • 13 3

  • Partia rządząca? (1)

   Przecież budyń to nie jest partia rządząca. Trochę myślenia nie zaszkodzi.

   • 2 7

   • dokladnie

    on jest bezpartyjny ;) ostatnio

    • 0 0

  • kazdy myslacy odda

   bo pamieta syf jaki byl wczesniej i kompletne zlodziejstwo w podatkach.

   • 0 0

  • Partie popiera biedota, która kupili sobie socjalem typu 500+

   • 1 0

 • dobrze, sąsiedzi tego przybytku strasznie narzekają, burdy, pijaństwo itd (8)

  • 43 220

  • o który sąsiadach piszesz???

   • 62 5

  • sąsiedzi?

   masz na myśli szczury? Bo tam w promieniu kilkuset metrów nikt nie mieszka ;)

   • 84 7

  • on tam mieszka na smietnisku. jemu to przeszkadza

   • 45 5

  • (1)

   Mowisz o tych doliniarzach z Robotniczej i Jaracza? Niech zacxna placic w koncu czynsze

   • 31 2

   • won

    na robotniczej i jaracza wiekszosc ludzi ma wykupione mieszkania i co maja?halas pijanstwo i nie przespane noce. usunac te kluby!!!

    • 0 12

  • ????

   Jacy sąsiedzi? Z pisu?

   • 30 1

  • domyślam się, jaki nosisz berecik....

   • 0 0

  • Ci sąsiedzi w budynkach stoczni mieszkają?

   • 0 0

 • Dobra zmiana :) (1)

  Bardzo fajne miejsce, super koncerty. Mam nadzieję, że starczy Wam sił na walkę i klub będzie dalej działał. trzymam kciuki!!!

  • 216 34

  • W tym kraju wszystko co dobre trzeba zniszczyć a ludzie muszą chodzić smutni i niezadowoleni. Bo z czego jak wszystko co fajne jest niszczone, zabierane i likwidowane? Normalni ludzie muszą płacić podatki na kościół i patologie społeczne.

   • 11 1

 • niech żyje i rozwija się B-90 - to wspaniała i bardzo potrzebna miejscówka w 3-mieście (2)

  ręce przecz od B-90 innych podobnych klubów

  • 261 38

  • ja tam też nie mam nic przeciwko samym koncertom (1)

   tak se tylko myślę, że powinna być równość podmiotów wobec prawa. Przepisy są może i zbyt rygorystyczne czy też głupie ale jeżeli jeden podmiot musi je spełniać a przez to ponosić większe koszty z uwagi na imprezę masową to nie powinno być tak że inny dużą imprezę nie stosując się do tych przepisów. Na pewno niejeden klub chciałby móc organizować duże imprezy z pominięciem ustawy o imprezach masowych. To trochę jak z tzw kwiaciarkami na ulicy stojącymi obok oficjalnej kwiaciarni, niby krzywdy nikomu nie robią ale kwiaciarnia w lokalu musi prowadzić działalność gospodarczą i płacić podatki. Trzeba dobrze ważyć osądy

   • 3 4

   • No i niejeden klub tak funkcjonuje - zgodnie z prawem zresztą

    • 3 0

 • I dobrze oni zawsze mieli drogie bilety to niech teraz bulom (6)

  • 21 207

  • zacznij pracować i zarabiać tobędziesz miał pieniądze na koncerty

   Bardzo przystępne ceny jak na zespoły, które tam grają

   • 43 1

  • B 90

   Co mają robić alfabeto?

   • 18 0

  • Otworz klub i ogranizuj koncerty za darmo.

   • 25 0

  • Mniom mniom

   • 8 0

  • Daję głowę, że musisz być upośledzony :-)

   • 8 1

  • Mądrala z głupiej szkoły

   Chciałbyś za darmo chodzić na imprezy? Za darmo to możesz w tym kraju dostać w ryja ;-) Zwłaszcza każdego 10-go dnia miesiąca w stolicy ;-) Pewnie jesteś fanem disco polo i żal Ci d... ściska, że Zenek nie zagrał dotychczas w B90 ;-)

   • 7 2

 • (15)

  Pisokomuna łapy precz! Pójdę pierwszy raz na wybory i zaglosuję przeciw tej Pisowskiej głupocie!

  • 169 48

  • To Ty

   glosujesz przeciw czemus, czy za czyms? Nie dziwi, że wyniki wyborow sa jakie sa jak glosuja wlasnie tacy ludzie. Demokracji sie zachciało...

   • 14 28

  • Marek (7)

   głosujesz na Nowoczesną? hahahhahahahaha ich już nie będzie po kolejnych wyborach.

   • 10 39

   • (2)

    Zagłosuje na PO. A co nie wolno?

    • 38 12

    • (1)

     to nie grzech. tylko wstyd....

     • 14 36

     • Chyba na ławeczce pod monopolowym.

      • 12 10

   • (3)

    Zaglosuje przeciwko PiSowi, a ze najwieksza szanse ma PO albo Nowoczesna to oddanie glosu na kazda inna partie opozycyjna nie ma sensu.

    • 27 8

    • biedni w tym kraju nie uważają się za wyzyskiwany proletariat, tylko za milionerów w przejściowych tarapatach. (2)

     Dzięki takiemu podejściu mamy teraz duopol dwóch ch... partii, jedni głosują przeciw PO drudzi przeciw PiS.
     Ja głosuję za Razem.
     Dającym posłuch głupcom mówiącym że to komuniści odsyłam do zapoznania się z ich programem.

     • 0 1

     • razem? serio?

      • 0 0

     • masz racje to nie komuniści... tylko neomarksiści ;)

      • 0 0

  • bardzo dobrze - zrozumcie, ze to będzie wasz kraj i musicie głosować (2)

   az dziwne, natomiast że masz normalne, demokratyczne poglądy, bo już myślałem, że w TYM kraju młodzi jak to gimbaza głosują na kukiza, korwina i pis

   • 18 6

   • KKK jest jak przeziębienie, przechodzi

    • 10 1

   • młodzi zagłosują na każdego kto albo ich omami albo obieca zniszczyć socjalizm, dość już PO, PiSu, PSL, SLD, UW, UD, AWS, SdPL... a nie Wy młodzi już tego nie pamiętacie, jedne guano

    • 3 2

  • (2)

   A jednak ten sysytem wymiaru sprawiedliwosci nie taki doskonaly jak go bronili... hahahaha hipokryci oderwani od koryta

   • 0 2

   • mówisz o upolitycznionej przez zero prokuraturze? czy o sądach podporządkowanych zeru ustawą podpisaną przez pada?

    • 1 1

   • Dwie kwestie:

    Pierwsza - przyczepiła się prokuratura która już uległa "dobrej zmianie".

    Po drugie - nikt nie mówił, że obecny wymiar sprawiedliwości jest doskonały.

    Ale dla was - lepszego sortu - wszystko co nie po myśli PIS to świnie oderwane od koryta. Retoryka toporna jak kowadło.

    • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25

września

Dezerter Gdynia, Klub Ucho

28

września

02

października

10 Tenorów Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

Piosenki "zajechane" przez radio. Których utworów mamy dość?
Piosenki "zajechane" przez radio

Kulinaria

Jemy na mieście: Spożywczy - polska kuchnia z nowoczesnym twistem
Jemy na mieście: Spożywczy w Gdańsku

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Gdański Teatr Szekspirowski jest organizatorem: