Wiadomości

stat

Przeboje Whitney Houston porwały gdyńską publiczność

Koncert "Whitney: The Queen of the night"

Po śmierci Whitney Houston płakał cały świat. Wokalistka zapisała się w historii jako jedna z największych gwiazd popu, sprzedała ponad 200 milionów płyt i podbiła serca fanów na całym świecie. Nic dziwnego, że wydarzenia sygnowane jej nazwiskiem cieszą się dużym powodzeniem. Nie inaczej było w sobotni wieczór w Gdynia Arenie, gdzie grupa brytyjskich artystów, na czele z Elesha Moses, wystąpiła w koncercie "Whitney: Queen of the night".Widowisko muzyczne poświęcone Whitney Houston przyjechało do Polski prosto z West Endu. Produkcja to jednak nie tylko koncert, ale też hołd złożony trudnemu życiu i barwnej twórczości jednej z największych i najczęściej nagradzanych piosenkarek rozrywkowych XX wieku, która w tym roku skończyłaby 55 lat.

O koncercie informowaliśmy w naszym Kalendarzu Imprez oraz cyklu Planuj Tydzień.

Warto dodać, że chociaż Elesha Moses z wyglądu przypomina Whitney Houston, to "Whitney: Queen of the night" nie jest bynajmniej próbą odtworzenia koncertu gwiazdy, a raczej koncertem inspirowanym jej stylem i twórczością. Ta nieudawana formuła widocznie przypadła do gustu widzom, którzy dawali temu wyraz częstymi i głośnymi oklaskami.

- Dobry wieczór panie i panowie! Jak czujecie się tego wieczoru? Jesteśmy tu, żeby uczcić życie i twórczość Whitney Houston. Usłyszycie dzisiaj piosenki, które wykonywała podczas swoich tras koncertowych na całym świecie - powitała gości Elesha Moses, która wyszła na scenę w długiej, eleganckiej, białej sukni, znanej widzom z plakatów promujących trasę.
"Whitney: Queen of the night" to składające się z dwóch części widowisko, podczas którego widzowie mogą przypomnieć sobie wszystkie największe przeboje gwiazdy, ale też to, jak rozwijała się jej wielka kariera muzyczna. A temu, że Whitney jest legendą trudno zaprzeczyć. Wystarczyło rozejrzeć się po zgromadzonej w Gdynia Arenie widowni, żeby dostrzec, jak różne pokolenia oczarowała swoją muzyką.

Widowisko poświęcone Whitney znacznie różniło się od tego na cześć Michaela Jacksona, które dwa miesiące temu też zawitało do Gdynia Areny. Tym razem w centrum była muzyka. I choć artyści dbali o ruch sceniczny, różnorodne stroje i światła, to jednak oprawa tego wydarzenia była znacznie skromniejsza, przez co chwilami, szczególnie pierwszej części, brakowało dynamiki. Zabawie nie sprzyjała też siedząca formuła wydarzenia, bo przy niektórych kawałkach nogi same rwały się do tańca. I tu przewagę miały boczne sektory, które w przeciwieństwie do płyty, znaczną część wieczoru radośnie pląsały do rytmu.

Jako że najważniejszym elementem wieczoru była muzyka, nie sposób nie wspomnieć o Elesha Moses, która z powodzeniem wcieliła się w rolę Whitney Houston. Nie ma większego sensu porównywanie jej do oryginału, bo głos Whitney był naprawdę wyjątkowy, jednak trzeba przyznać, że Elesha poradziła sobie z tym trudnym zadaniem naprawdę dobrze. Doceniła to też publiczność, która nagrodziła ją gromkimi brawami m.in. po wykonaniu "I will always love you".

Skoro już o piosenkach mowa, to tego wieczoru w Gdynia Arenie zabrzmiały wszystkie największe przeboje gwiazdy. Nie zabrakło "I Have Nothing", "I Wanna Dance With Somebody", "One Moment in Time" czy wspomnianego "I Will Always Love You". Pod koniec koncertu, przy "I'm Every Woman" publiczność poderwała się z miejsc i podeszła pod scenę, żeby wspólnie tańczyć i śpiewać.

Znajdź więcej koncertów w Kalendarzu Imprez


Śmiało można powiedzieć, że Whitney Houston, tak jak sugerował tytuł widowiska, była królową tej nocy. I chociaż artystki nie ma już na świecie, to jej muzyka wciąż jest źródłem wielu emocji, refleksji i  wzruszeń. Sobotni koncert tylko to potwierdził.

"I will always love you"

Opinie (23) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    GAK świętował w 2017 r. swoje: