Wiadomości

stat

Przestrzenie: nowy cykl imprez w Plenum

Podczas wrześniowego zamknięcia sezonu ulicy Elektryków po raz pierwszy udostępniono na taką skalę przestrzeń, w której wcześniej odbywały się już inne, bardziej kameralne imprezy - Plenum. Była to zapowiedź kolejnego wymiaru wydarzeń na terenach postoczniowych. I stało się! "Przestrzenie" to pionierski cykl imprez tematycznych. Na dobry początek, organizatorzy zaprosili uczestników do świata Miami Vice.Imprezy taneczne w Trójmieście


"Przestrzenie" to cykl, który przenosi do świata pełnego muzyki, świateł oraz artystycznych środowisk twórczych. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że w Plenum na jeden wieczór można poczuć się jak w innej czasoprzestrzeni. Duża, surowa hala ozdobiona laserami, światłami i tematycznymi dekoracjami robi wrażenie. Poza przestrzenią do tańca, zadbano również o miejsce do relaksu. Uczestnicy mogli odpoczywać na wygodnych kanapach albo na dużych, dmuchanych flamingach. Na terenie imprezy czynny był również Salon Fryzur Męskich.

Podczas pierwszej edycji nowego cyklu uczestnicy przenieśli się do miejsca, którego charakter wyznaczał serial kryminalny z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych - Miami Vice, czyli słynni "Policjanci z Miami". W Plenum królowały ciężkie i klimatyczne brzmienia. Spragnieni artystycznych doznań mogli podziwiać wystawę prac Natalii Pawlak.

Dużym zaskoczeniem była nowa przestrzeń otwarta na parterze, z barem i ciekawie udekorowaną sceną muzyczną. Na poziomie klubu Drizzly Grizzly można było wyruszyć w techno podróż. W ramach jednej wejściówki można było więc eksplorować dwie przestrzenie, górną i dolną.

Impreza rozpoczęła się o 22. Wstęp był płatny i kosztował - 10 zł od 22 do 00:00, a po północy - 20 zł. Podobnych "Przestrzeni" w Plenum będzie więcej, a za każdym razem klimat imprezy będzie wyznaczał inny motyw tematyczny.

29

lutego

Wiosenna wystawa makiet kol... Gdańsk, Galeria Metropolia

01

marca

Anita Lipnicka - Intymnie Gdańsk, Teatr Szekspirowski

04

marca

Dominic Miller Band Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Plac przed Cristalem będzie nosił nazwę Czerwonych Gitar?
Plac Czerwonych Gitar przed Cristalem?
Koncert pełen humoru: Garou wystąpił w Ergo Arenie
Garou wystąpił w Ergo Arenie

Kulinaria

Spacer, a potem obiad na mieście. Propozycje z Trójmiasta
Spacer zakończony obiadem na mieście

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Jaka jest powierzchnia gdańskiego zoo?