Wydarzenie

stat

Red Bull Slackship (6 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
19 sierpnia 2017 (sobota)
godzina:
15:00 - 18:00
miejsce:

Skwer Kościuszki  mapa

adres:
Gdynia, skwer Tadeusza Kościuszki
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

W sobotę 19 sierpnia o godzinie 15:00 odbędą się zawody slackline'owe o 3. mistrzostwo Red Bull Slackship. Rywalizacja rozgrywana będzie na taśmie rozwieszonej 25 metrów nad ziemią na żaglowcu Dar Młodzieży przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. W tym roku ponownie zobaczymy światową elitę specjalistów od akrobacji na linie, którym czoła stawi jeden amator z "dziką kartą".Zawodnicy stoczą rywalizację na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów. Wstęp dla publiczności jest wolny.

"W tym roku na taśmach zobaczymy 11 zawodników. Każdy z nich będzie miał 2 minuty na pokazanie swoich umiejętności, podbicie serc publiki i zdobycie uznania sędziów. Najlepsza ósemka zostanie na statku, by zmierzyć się w 2 rundzie wyłaniającej czwórkę finalistów Red Bull Slackship. Starciom przygląda się trzech sędziów oceniających występy w poszczególnych kategoriach. W każdej slackliner może zdobyć maksymalnie 10 punktów. Punkty zerują się w kolejnych etapach zawodów." - opowiada o nadchodzących zawodach Dyrektor Sportowy Zawodów Lukas Irmler.

Red Bull Slackship na Darze Młodzieży to zawody o udziale, w których marzy wielu slacklinerów z całego świata. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy dali szansę debiutantom, a miejsce w szeregach załogi zawodników 3. edycji zawodów zapewnił sobie Chilijczyk Nicolas Clemens. Rywalizacja 10 najlepszych światowych zawodników i jednego debiutanta rozgrywana będzie na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów.
Wśród tegorocznych konkurentów zobaczymy Filipa Oleksika, jedynego Polaka startującego w Red Bull Slackship: "zawody są bardzo widowiskowe, a sceneria niesamowita". - mówi Oleksik i dodaje: "Red Bull Slackship to cel dla wielu slacklinerów z całego świata.".

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe podobne imprezy

Najczęściej klikane (7 dni)