Wydarzenie

stat

Roberta Sa

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 kwietnia 2018 (niedziela)
godzina:
22:00
miejsce:

Stary Maneż  mapa

adres:
Gdańsk, Juliusza Słowackiego 23
bilety:
100 - 150 zł
PATRONAT

Najsłynniejsza obecnie artystka rozśpiewanej Brazylii - Roberta Sa - po raz pierwszy w Polsce! 22 kwietnia wystąpi podczas Siesta Festival w Starym Maneżu.Pamiętają państwo ten wspaniały występ podczas ceremonii zamknięcia olimpiady na stadionie Maracana? Tak, to była właśnie Roberta Sa! A gdy parę lat temu portugalska linia lotnicza TAP szukała ambasadorów swojej akcji: "Z otwartymi ramionami", która miała zintegrować luzofońską społeczność na trzech kontynentach, z Portugalii zaprosiła Marizę, z Angoli Paulo Floresa, (oboje byli już gośćmi Siesta Festival!) z Brazylii zaś, gdzie - przyznajmy - nie brak wielkich muzyków, nieznaną jeszcze w Europie poza Lizboną właśnie Robertę Sa!

A tymczasem ta młoda gwiazda z Rio de Janeiro ma już na swoim koncie setki tysięcy sprzedanych płyt, nominacje do latynoskich Grammy i nagrodę Najlepszej Artystki w Brazilian Music Award. Roberta od lat pielęgnuje na swoich płytach tradycję muzyczną Brazylii. Mistrzyni bossa novy, swobodnie czuje się też w egzotycznych dla nas, zmysłowych rytmach coco, maracatu, samba de roda. Sięga do klasyki piosenki swego kraju, ale też sporo pisze sama i współpracuje z najlepszymi, często legendami jak Dori Caymmi, Ney Matogrosso, Lenine czy wirtuoz bandolimu Hamilton de Holanda.

Dawno nie słyszeliśmy brazylijskiej płyty tak oszałamiającej urody, jak ostatni album Roberty, "Delirio", gdzie obok historycznych postaci jak Chico Buarque czy Martinho da Vila, wśród gości pojawił się także sensacyjny głos nowego fado, Antonio Zambujo. Świat nie tylko luzofoński oszalał na punkcie nowych piosenek Roberty. Najwyższy czas i cudowna sposobność, by ta wspaniała artystka po raz pierwszy w Polsce zaśpiewała właśnie dla nas 22 kwietnia w Gdańsku, na Siesta Festival.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)