Wiadomości

stat

Rockowa odsłona Gdańsk Dźwiga Muzę: Zawiałow, Happysad i Strachy Na Lachy

Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę to trzy dni muzyczno-tanecznej zabawy na Placu Zebrań Ludowych. W tym roku pierwszy dzień wydarzenia upłynął pod znakiem hip-hopu, a dwa kolejne poświęcone zostały muzyce rockowej. W sobotę przed publicznością wystąpili Daria Zawiałow, Happysad i Strachy Na Lachy.Bitwy taneczne, street art, no i oczywiście koncerty - tak w skrócie opisać można gdański festiwal, który co roku gromadzi na Placu Zebrań Ludowych tłumy widzów. Nie inaczej było w tym roku, frekwencja na festiwalu dopisała, co spowodowało m.in. bardzo długie kolejki do stoisk z piwem. Pod tym względem zawiodła organizacja, co zepsuło humor wielu spragnionym festiwalowiczom. Znacznie lepiej sytuacja wyglądała w strefie gastronomicznej, wybór foodtrucków był naprawdę duży, co pozwoliło uniknąć długiego oczekiwania na jedzenie.

Gdańsk Dźwiga Muzę to festiwal który często określany był jako rodzinny i łączący pokolenia, jednak w tym roku zdominowała go młodzież. Możliwe, że stało się tak za sprawą zaproszonych artystów. W piątek na scenie wystąpili Bob One & Bas Tajpan, Bedoes, Bisz & B.O.KKaliber 44, w sobotę zobaczyliśmy koncerty Darii Zawiałow, HappysaduStrachów Na Lachy. Dzisiaj wystąpią jeszcze Illusion, Lao CheBrodka.

Drugi dzień festiwalu swoim występem rozpoczęła Daria Zawiałow, drobna blondynka o potężnym głosie, o której z roku na rok coraz głośniej na polskim rynku muzycznym. Okazało się, że Daria ma w Gdańsku dość liczne grono fanów, którzy festiwal odwiedzili właśnie ze względu na jej koncert. Jak wiadomo, artysta wychodzący na scenę jako pierwszy, zawsze ma trudniej, jednak piosenkarka bardzo dobrze podołała temu zadaniu. Darii udało się rozgrzać publiczność i m.in. nakłonić ją do wspólnego odśpiewania swojego przeboju "Malinowy Chruśniak".

Jako następny na scenie pojawił się zespół Happysad. Śmiało można powiedzieć, że był to jeden z najbardziej wyczekanych (szczególnie przez młodszą część publiczności) koncertów tegorocznego festiwalu. Zespół nie zawiódł swoich fanów, którzy mieli tego wieczora okazję pobawić się zarówno do piosenek z nowych płyt, jak i do starych, nieśmiertelnych przebojów w nowych aranżacjach, takich jak "Zanim pójdę" czy "Długa droga w dół".

Drugi dzień festiwalu zamknęły Strachy Na Lachy. Grabaż ze swoim zespołem to koncertowi weterani, którzy doskonale wiedzą jak porwać publiczność do wspólnej zabawy. Nie inaczej było tym razem. Do muzyki Strachów bawili się i młodzi i starzy, a obowiązkowy test na znajomość tekstu "Piły Tango" festiwalowa publiczność zdała na piątkę. "Szacunek Gdańsk!" wykrzyczał Grabaż żegnając się z widzami po ostatnim kawałku tego wieczoru.

Gdańsk Dźwiga Muzę to jednak nie tylko koncerty, ale też wydarzenia związane z tańcem. W sobotę już od godz. 9 odbywały się pierwsze pojedynki breakdance i dancehallu oraz warsztaty z Menno, Ulą "Afro" Fryc i Mikhal X-qlusiv. Wieczorem, w przerwach między koncertami, publiczności zaprezentowali się najlepsi tancerze, wyłonieni tego dnia. Formuła połączenia finałów dancehallu i breakdance'u z rockowymi koncertami nie wszystkim może odpowiadać. Jakby nie patrzeć, oba te style związane są bardziej z kulturą hip-hopu, dlatego fani rocka nie do końca potrafili wczuć się w klimat i docenić wysiłki tancerzy.

Organizatorów wydarzenia warto pochwalić za świetne oświetlenie oraz nagłośnienie. Iluminacje stoczniowych dźwigów stanowią ciekawy, gdański akcent, a dodatkowy podłużny ekran umieszczony nad sceną pozwala na wygodne obserwowanie koncertów spod strefy gastronomicznej.

Przed nami ostatni, trzeci dzień festiwalu. W niedziele na placu zebrań ludowych wystąpią Illusion, Lao Che i Brodka. Bilety w cenie 25 zł można nabyć na stronie wydarzenia lub przed wejściem na teren imprezy.

Opinie (53)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

kwietnia

The Dumplings - trasa RAJ Gdańsk, Stary Maneż

26

kwietnia

Łona, Webber i The Pimps Gdańsk, Kwadratowa

01

maja

Zjednoczeni w Różnorodności... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

Kultura

Zwierzaki to nie pluszaki - wywiad z Pauliną Reglińską
Zwierzaki to nie pluszaki
Arcydzieła Jana Sebastiana Bacha na Actus Humanus
Bachowskie arcydzieła na Actus Humanus

Kulinaria

Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku
Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku
Jesteś mieszkańcem? Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Zjesz taniej w niektórych restauracjach

Planuj z nami tydzień

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Globaltica to festiwal promujący: