Wiadomości

stat

Rośliny owadożerne w Sopocie. Idea ciekawa, zawiodła organizacja

Rośliny owadożerne na festiwalu w Sopocie:

Jeszcze w niedzielę trwa w Sopocie festiwal roślin owadożernych. Ostrzegamy jednak, że na gości czekają też duże kolejki, o czym m.in. informują nasi czytelnicy w komentarzach pod imprezą. Bilety kosztują odpowiednio 12 zł normalny oraz 7 zł ulgowy.Na sopockim Hipodromie zobacz na mapie Gdańska pojawili się hodowcy z Polski oraz rośliny owadożerne z całego świata. Niestety, organizatorzy chyba nie spodziewali się tak dużego zainteresowania imprezą. Nie byli też w stanie rozładować długich kolejek tworzących się przed budynkiem Hipodromu, a potem do kas. Konieczność oczekiwania budziła wśród gości irytację i niezadowolenie. Słychać było też głosy, że prezentowane rośliny wcale nie są tak unikatowe jak zapowiadano, a ich ilość pozostawia wiele do życzenia... Spodziewano się wielkiej "krwiożerczej dżungli", której ostatecznie nie było. Przydałyby się też tabliczki z nazwami roślin.

Były jednak osoby, którym nie przeszkadzały wspomniane niedogodności i niedociągnięcia.

- Przyjechałam specjalnie z Torunia na sopocki festiwal. Od lat fascynuję się roślinami owadożernymi. Z reguły dbam o nie bardziej niż o zwykłe roślinki. Kupuję w sklepie zoologicznym specjalne pożywienie dla nich, tj. świerszcze. Uwielbiam patrzeć, jak pochłaniają pokarm i rosną w siłę - mówiła pani Agnieszka.
Na festiwalu roślin owadożernych możemy nie tylko kupić swoją własną roślinę, ale też uczestniczyć w warsztatach poświęconych sadzeniu i dbaniu o te nietypowe "stworzenia". Na specjalnych pokazach karmienia, które odbywają się w wyznaczonych godzinach, możemy zobaczyć, jak popularna muchołówka zachowuje się, gdy położymy na niej np. świerszcza. Ponadto przez cały weekend odbywają się konkursy dla dzieci i dorosłych.

Bramy Hipodromu otwierają się o godz. 10, a ostatni pokaz karmienia odbywa się o godz. 16:30. Natomiast pierwszy oraz drugi pokaz zaplanowano na godz. 12 oraz 14:30. W przerwach między pokazami karmienia odbywają się zapowiedziane wcześniej warsztaty. Bilety na festiwal kosztują odpowiednio 12 zł normalny oraz 7 zł ulgowy.

Ogromne kolejki na Festiwal Roślin Owadożernych:

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (118)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19

stycznia

8. Dni Muzyki Nowej Gdańsk, Klub ŻAK

27

stycznia

Antarktyczna przygoda Gdynia, Experyment

31

grudnia

Kultura

W pogoni za Żar-Ptakiem. Recenzja spektaklu "Iwan - carski syn"
Recenzja spektaklu "Iwan - carski syn"
Festiwal Chiński, Tydzień Estoński - plany Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
Plany Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Kulinaria

Okiem dietetyka: warto jeść kiszonki
Okiem dietetyka: warto jeść kiszonki
Święto piwa rzemieślniczego na Straganiarskiej
Święto piw rzemieślniczych w weekend

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane