Wiadomości

stat

Rośliny owadożerne w Sopocie. Idea ciekawa, zawiodła organizacja

Rośliny owadożerne na festiwalu w Sopocie:

Jeszcze w niedzielę trwa w Sopocie festiwal roślin owadożernych. Ostrzegamy jednak, że na gości czekają też duże kolejki, o czym m.in. informują nasi czytelnicy w komentarzach pod imprezą. Bilety kosztują odpowiednio 12 zł normalny oraz 7 zł ulgowy.Na sopockim Hipodromie zobacz na mapie Gdańska pojawili się hodowcy z Polski oraz rośliny owadożerne z całego świata. Niestety, organizatorzy chyba nie spodziewali się tak dużego zainteresowania imprezą. Nie byli też w stanie rozładować długich kolejek tworzących się przed budynkiem Hipodromu, a potem do kas. Konieczność oczekiwania budziła wśród gości irytację i niezadowolenie. Słychać było też głosy, że prezentowane rośliny wcale nie są tak unikatowe jak zapowiadano, a ich ilość pozostawia wiele do życzenia... Spodziewano się wielkiej "krwiożerczej dżungli", której ostatecznie nie było. Przydałyby się też tabliczki z nazwami roślin.

Były jednak osoby, którym nie przeszkadzały wspomniane niedogodności i niedociągnięcia.

- Przyjechałam specjalnie z Torunia na sopocki festiwal. Od lat fascynuję się roślinami owadożernymi. Z reguły dbam o nie bardziej niż o zwykłe roślinki. Kupuję w sklepie zoologicznym specjalne pożywienie dla nich, tj. świerszcze. Uwielbiam patrzeć, jak pochłaniają pokarm i rosną w siłę - mówiła pani Agnieszka.
Na festiwalu roślin owadożernych możemy nie tylko kupić swoją własną roślinę, ale też uczestniczyć w warsztatach poświęconych sadzeniu i dbaniu o te nietypowe "stworzenia". Na specjalnych pokazach karmienia, które odbywają się w wyznaczonych godzinach, możemy zobaczyć, jak popularna muchołówka zachowuje się, gdy położymy na niej np. świerszcza. Ponadto przez cały weekend odbywają się konkursy dla dzieci i dorosłych.

Bramy Hipodromu otwierają się o godz. 10, a ostatni pokaz karmienia odbywa się o godz. 16:30. Natomiast pierwszy oraz drugi pokaz zaplanowano na godz. 12 oraz 14:30. W przerwach między pokazami karmienia odbywają się zapowiedziane wcześniej warsztaty. Bilety na festiwal kosztują odpowiednio 12 zł normalny oraz 7 zł ulgowy.

Ogromne kolejki na Festiwal Roślin Owadożernych:

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (118)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20

lipca

Joanna Lewandowska: Niebo d... Sopot, Teatr Atelier

21

lipca

Tidal x Summer: W.E.N.A. Sopot, Zatoka Sztuki

23

lipca

Kultura

Filharmonia Bałtycka usunie kontrowersyjny wyświetlacz
Filharmonia usunie szpetny wyświetlacz
Trwa Festiwal FETA na bastionach
FETA na półmetku: pierwsze oczarowania

Kulinaria

Nowe lokale: dziczyzna, bezglutenowe i domowe jedzenie
Nowe lokale w Trójmieście. Co oferują?

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: teatry plenerowe, koncerty i pikniki rodzinne
Planuj tydzień: warto wyjść z domu

    Najczęściej czytane