Wiadomości

stat

Rośliny owadożerne w Sopocie. Idea ciekawa, zawiodła organizacja

Rośliny owadożerne na festiwalu w Sopocie:

Jeszcze w niedzielę trwa w Sopocie festiwal roślin owadożernych. Ostrzegamy jednak, że na gości czekają też duże kolejki, o czym m.in. informują nasi czytelnicy w komentarzach pod imprezą. Bilety kosztują odpowiednio 12 zł normalny oraz 7 zł ulgowy.Na sopockim Hipodromie zobacz na mapie Gdańska pojawili się hodowcy z Polski oraz rośliny owadożerne z całego świata. Niestety, organizatorzy chyba nie spodziewali się tak dużego zainteresowania imprezą. Nie byli też w stanie rozładować długich kolejek tworzących się przed budynkiem Hipodromu, a potem do kas. Konieczność oczekiwania budziła wśród gości irytację i niezadowolenie. Słychać było też głosy, że prezentowane rośliny wcale nie są tak unikatowe jak zapowiadano, a ich ilość pozostawia wiele do życzenia... Spodziewano się wielkiej "krwiożerczej dżungli", której ostatecznie nie było. Przydałyby się też tabliczki z nazwami roślin.

Były jednak osoby, którym nie przeszkadzały wspomniane niedogodności i niedociągnięcia.

- Przyjechałam specjalnie z Torunia na sopocki festiwal. Od lat fascynuję się roślinami owadożernymi. Z reguły dbam o nie bardziej niż o zwykłe roślinki. Kupuję w sklepie zoologicznym specjalne pożywienie dla nich, tj. świerszcze. Uwielbiam patrzeć, jak pochłaniają pokarm i rosną w siłę - mówiła pani Agnieszka.
Na festiwalu roślin owadożernych możemy nie tylko kupić swoją własną roślinę, ale też uczestniczyć w warsztatach poświęconych sadzeniu i dbaniu o te nietypowe "stworzenia". Na specjalnych pokazach karmienia, które odbywają się w wyznaczonych godzinach, możemy zobaczyć, jak popularna muchołówka zachowuje się, gdy położymy na niej np. świerszcza. Ponadto przez cały weekend odbywają się konkursy dla dzieci i dorosłych.

Bramy Hipodromu otwierają się o godz. 10, a ostatni pokaz karmienia odbywa się o godz. 16:30. Natomiast pierwszy oraz drugi pokaz zaplanowano na godz. 12 oraz 14:30. W przerwach między pokazami karmienia odbywają się zapowiedziane wcześniej warsztaty. Bilety na festiwal kosztują odpowiednio 12 zł normalny oraz 7 zł ulgowy.

Ogromne kolejki na Festiwal Roślin Owadożernych:

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (118)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21

kwietnia

Pomerania Fest III - Verity... Gdańsk, Protokultura

27

kwietnia

03

maja

Kultura

Długi mur przy ul. 3 Maja bardziej kolorowy
Murale ozdobią mur Forum Gdańsk
Opowieść o falowcu. "Latawiec z betonu" Moniki Milewskiej
Opowieść Moniki Milewskiej o falowcu

Kulinaria

Jak restauracje naciągają klientów?
Jak restauracje naciągają klientów?
Gastrobanda: Kamil Sadkowski odkrywa smak okry
Gastrobanda: odkryj smak okry

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: Taconafide, foodtrucki i imprezy plenerowe
Planuj tydzień: Taconafide i foodtrucki

    Najczęściej czytane