Wiadomości

stat

Ruszają trójmiejskie juwenalia. Kto zagra?

Juwenalia w Trójmieście potrwają z krótkimi przerwami przez niemal cały maj. Odbędzie się kilkanaście koncertów plenerowych.
Juwenalia w Trójmieście potrwają z krótkimi przerwami przez niemal cały maj. Odbędzie się kilkanaście koncertów plenerowych. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W całym Trójmieście rusza studencki karnawał. Imprezowy maraton rozpoczynają żacy z Politechniki, chwilę później dołączony do nich GUMed. Święto zakończą pod koniec maja żacy gdyńskich akademii i Uniwersytetu Gdańskiego.Chyba już nawet nie ma co marzyć o jednym wielkim festiwalu uczelnianym w Trójmieście - każdy woli robić swoje. Trochę kłóci się to z ideą juwenaliowej integracji i studenckiej solidarności, ale kogo to tak naprawdę obchodzi. Przecież dla żaków liczy się przede wszystkim impreza i koncert. A tych dzięki kilku osobnym studenckim świętom, będzie sporo.

Studencki maraton imprezowy rozpoczyna Politechnika Gdańska, której Technikalia potrwają od poniedziałku do piątku, 9-13 maja. Spore emocje budzi koncert finałowy, który odbędzie się w piątek na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska od godz. 16. Te pozytywne za sprawą programu - podczas kilkugodzinnej imprezy zagra śmietanka studenckiego rocka: HappysadT.Love. Wspomagać ich będą JelonekŁąki Łan. Malkontenci wytykają jednak biletowanie imprezy - w dniu koncertu żacy będą musieli zapłacić 15 zł, wszyscy inni dwa razy więcej.

Wyścig łóżek szpitalnych po Długim Targu to tradycyjny element Medykaliów. Poniżej zeszłoroczna impreza:


W poprzedzających finał dniach będzie można uczestniczyć w szeregu imprez towarzyszących na parkingu przy ul. Traugutta zobacz na mapie Gdańska, które nie będą biletowane. W środę o godz. 20 zagra Rasmentalism, dzień wcześniej w tym samym miejscu o godz. 18 będzie można obejrzeć plenerowe pokazy filmów "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek Kojota", a w czwartek zorganizowany zostanie międzywydziałowy piknik i grill.

Drugi w kolejce jest Gdański Uniwersytet Medyczny, który swoje Medykalia organizuje od środy do soboty, 11-14 maja. Impreza rozpocznie się symbolicznym przekazaniem kluczy do bram uczelni na ręce żaków. Zaraz potem o godz. 16 w budynku AGN zobacz na mapie Gdańska odbędzie się turniej Jeden z Dziesięciu pomiędzy wykładowcami i studentami. Kolejne dwa dni zarezerwowane są na tradycyjne, medykaliowe wydarzenia. W piątek o godz. 10 na Długim Targu zobacz na mapie Gdańska odbędzie się między innymi Wyścig Łóżek Szpitalnych, a od południa na terenie kampusu otwarte dla wszystkich grillowanie.

Ostatni dzień Medykaliów odbędzie się pod znakiem koncertów plenerowych. Na scenie na terenie przy al. Zwycięstwa 41/42 zobacz na mapie Gdańska od godz. 17 zagrają Acid Drinkers, Moa, Edzio oraz Pawbeats. Wstęp jest wolny. Na koniec ważna wiadomość dla bywalców: tradycyjny White Fartuch Party w klubie Medyk zobacz na mapie Gdańska zaplanowano dopiero na 21 maja w ramach medykaliowych poprawin.

Happysad będzie jedną z gwiazd koncertu finałowego Technikaliów na Placu Zebrań Ludowych 13 maja.
Happysad będzie jedną z gwiazd koncertu finałowego Technikaliów na Placu Zebrań Ludowych 13 maja. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl
Studenci gdyńskiej Akademii Morskiej i Akademii Marynarki Wojennej bawić będą się na Delfinaliach. Impreza potrwa kilka dni i odbędzie się w jej ramach kilka wydarzeń sportowych i imprezowych przewidzianych dla żaków, ale najważniejszą cześć koncertową zaplanowano na piątek i sobotę, 27 i 28 maja. W ciągu dwóch dni na końcu Skweru Kościuszki zobacz na mapie Gdyni zagra osiem zespołów. Pierwszego dnia scena zostanie oddana hip-hopowcom - wystąpią O.ST.R., W.E.N.A. & E.A.B.S., Quebonafide oraz Zeus. Drugi dzień adresowany jest do miłośników polskiej alternatywy i fanów Brodki, The Dumplings, zespołu Xxanaxx oraz Mariki. Wstęp na koncert dla studentów obu uczelni jest darmowy. Wszyscy pozostali będą musieli kupić bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu).

Najdłużej trwającym świętem studenckim będą Neptunalia, które potrwają od 17 do 28 maja. Organizatorzy wciąż jednak nie mają zamkniętego programu. Można przypuszczać, że - podobnie jak w latach poprzednich - nie zabraknie kina pod chmurką, przeróżnych zawodów sportowych oraz dwudniowego finału z koncertami polskich kapel rockowych na terenie kampusu w Oliwie zobacz na mapie Gdańska.

Opinie (52) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

marca

Anita Lipnicka - Intymnie Gdańsk, Teatr Szekspirowski

08

marca

Pościelówy. Natalia Piotrow... Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia

09

marca

Dobrze się kłamie Gdynia, Teatr Muzyczny

Kultura

Aleksander R. Michalak: Pewnym przywilejem jest tu mieszkać
"Pewnym przywilejem jest tu mieszkać"
Spektakle gościnne w marcu i kwietniu
Spektakle gościnne w marcu i kwietniu

Kulinaria

Okiem dietetyka: żelazo w diecie dzieci i dorosłych
Okiem dietetyka: żelazo w diecie

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Podczas jubileuszowej X edycji festiwalu w Sopocie, piosenkarz Robert Charlebois wręczył dyrygentowi Henrykowi Debichowi: