Sarcast - info, skład, zdjęcia, dyskografia

Sarcast debiut

  • hip hop
16 + / 3 -

O zespole:

Skład zespołu:

Łukasz Sowiński - wokal
Patryk Przewoski - perkusja
Michał Knut - bas
Michał Lange - klawisze
Mateusz Grzenkowicz - gitara

Sarcast to zespół reprezentujący bardzo rzadką w Polsce gałąź muzyczną. Ich muzyka to hip-hop oparty na brzmieniu żywych instrumentów. Ich inspiracje pochodzą z wielu gatunków muzycznych. Lubią bawić się muzyką i nie ograniczają się do jednego nurtu. W ich utworach przede wszystkim słyszalny jest FUNK, ale można usłyszeć też elementy jazzu, soulu, r'n'b, czy rocka. Pomimo tej gatunkowej różnorodności tak naprawdę w ich muzyce wszystko łączy się w całość, tworząc charakterystyczne brzmienie Sarcast.

Członkowie Sarcast są bardzo młodymi ludźmi, ale mimo to mają niemałe umiejętności i co niezwykle ważne - doświadczenie sceniczne (muzycy grali wcześniej w kapeli bluesowej "Mojo Hands" z którą mieli okazję obyć się ze sceną).

Projekt Sarcast rozpoczął się około 4 lata temu. Pomysłodawcą był członek ekipy Sarcast - Batman (Bartek Okrój). To on wraz z Sową stworzył zespołową 'kanciapę', w której odbywały się próby. Po roku działania nawiązali współpracę z producentami: Maesto oraz Siwkiem, którzy od tamtej pory tworzyli dla nich bity. W takim składzie wydana została nieoficjalna, nielegalna płyta Sarcast - "Słoń Ktoś Coś" (dostępna pod adresem http://megatotal.pl/sarcast). Jest to jednak płyta samplowana, w pełni elektroniczna.
W ubiegłym roku (2008) nastąpiły duże zmiany, ponieważ na jednym z jammów w którymś z kartuskich pubów Sowa nawiązał kontakt z Patrykiem Przewoskim (wtedy członkiem zespołu bluesowego Mojo Hands). Wkrótce potem Sarcast rozpoczął współpracę z całym zespołem, aby wspólnie zagrać koncert podczas przeglądu hip-hopowego, na który w trakcie dwóch godzinnych prób przygotowali sześć utworów. Występ ten został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność co utwierdziło wszystkich w tym aby wspólnie kontynuować współpracę.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij