Wiadomości

stat

Tłumy na wyprzedaży garażowej w Oliwie

W niedzielę odbyła się kolejna już wyprzedaż garażowa, na której kupić można było dosłownie wszystko wprost z posesji sprzedającego. Pogoda dopisała, a przez cały dzień Oliwę odwiedziło setki kupujących z całego Trójmiasta.O wydarzeniu informowaliśmy w naszym Kalendarzu imprez oraz cyklu Planuj tydzień

Co sądzisz o wyprzedażach garażowych?

nie przypadają mi do gustu

6%

inicjatywa dobra, ale mało ciekawych rzeczy

11%

fajny pomysł, w innych dzielnicach też powinny być

83%
Oliwa to bardzo urokliwa dzielnica z wieloma starymi domami, w których często zalegają wspaniałe starocie. Dlatego od kilku lat organizowana jest Oliwska Wyprzedaż Garażowa.

Impreza za każdym razem cieszy się dużym powodzeniem. Tak samo było i tym razem, frekwencja jak zwykle dopisała. Przez ulice Oliwy: Wąsowicza zobacz na mapie Gdańska, Derdowskiego zobacz na mapie Gdańska, Tetmajera zobacz na mapie Gdańska, Grottgera zobacz na mapie Gdańska Czy opata Jacka Rybińskiego zobacz na mapie Gdańska przewinęło się kilkaset osób.

Zarówno organizatorzy, jak i sprzedający stanęli na wysokości zadania. Została bardzo dokładnie przygotowana mapa z wystawcami, a do tego skrupulatnie napisany regulamin, tak żeby nikomu, kto nie chciał uczestniczyć w wydarzeniu, nie uprzykrzać życia. Na mapie zaznaczone były 23 adresy osób, które zgłosiły chęć udziału w wyprzedaży. Na przydomowych stoiskach można było kupić dosłownie wszystko i to w atrakcyjnych cenach, od ubrań, przez zabawki, po sprzęt rtv.

- Parę lat temu wspólnie ze znajomymi zorganizowaliśmy pierwszą Oliwską Wyprzedaż Garażową. Chodziło o pozbycie się gratów, które zalegają w domu, ale także o integrację sąsiedzką. Ku naszemu zaskoczeniu przyjechali ludzie z całego Trójmiasta i okolic. Inicjatywa bardzo fajnie się przyjęła, dlatego wyprzedaż organizujemy do dziś, dwa razy w roku - mówiła Aneta Witkiewicz, organizatorka.
Majowe wydarzenie było połączone z Pchlim Targiem, który co tydzień w niedzielę odbywa się na Targowisku w Oliwie. Dzięki temu przy ul. Polanki 1A wystawiło się dodatkowych 40 sprzedawców, którzy nie mieli możliwości sprzedaży swoich rzeczy sprzed domu. Ponadto na mapie literą "D" zaznaczono dziecięce stanowiska z zabawkami, co znacznie ułatwiło rodzicom i ich pociechom odnajdywanie interesujących stoisk.

- Mieszkamy w innej dzielnicy Gdańska. Informacje o wydarzeniu znaleźliśmy w internecie i od razu przyjechaliśmy. Bardzo dobrze, że zostały przygotowane mapki, dzięki nim możemy odnaleźć wszystkie stoiska. Atmosfera która tu panuje, jest wspaniała, jak z amerykańskich seriali i ichniejszych wyprzedaży. Ponadto jest idealna pogoda, która sprzyja spacerowaniu po Oliwie - mówił pan Adam.

Ci, którzy nie mieli okazji pojawić się na Oliwskiej Wyprzedaży Garażowej, nie muszą się martwić, bo kolejne tego typu wydarzenie planowane jest na wrzesień lub październik.

Opinie (84) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

lutego

Smokepurpp Gdańsk, B90

01

marca

Koncert Muzyki Filmowej i E... Gdynia, Gdynia Arena

02

marca

Arek Jakubik Solo Gdynia, Studio Panika

Kultura

Nowa rzeźba Tewu w Gdyni
Nowa rzeźba Tewu w Gdyni
"Chilli". Odważna powieść gdańskiej debiutantki
Odważna powieść debiutantki

Kulinaria

"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu
"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: ferie, Dzień Kota i dużo koncertów
Planuj tydzień: ferie i dużo koncertów

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane