Wydarzenie

stat

Siesta Festival 2018: Raul Midon (3 opinie)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
20 kwietnia 2018 (piątek)
godzina:
17:00
miejsce:

Filharmonia Bałtycka  mapa

adres:
Gdańsk, Ołowianka 1
bilety:
100 - 150 zł
PATRONAT

20 kwietnia zapraszamy na pierwszy i jedyny w Polsce koncert Raula Midon w ramach Siesta Festiwal 2018."No to ja już nie mam tu nic do roboty" - powiedział Herbie Hancock, gdy Raul zaśpiewał solówkę w "I Just Called to Say I Love You", na płycie Herbiego "Possibilities". A zadziwić mistrza muzykalnością nie jest łatwo. Wybór utworu był zapewne nieprzypadkowy. Raul Midon często składa hołd niewidomym muzykom, jak Stevie Wonder. Nic w tym dziwnego: sam od urodzenia należy do tej grupy artystów.

Raul poznał gitarę w szkole i okazał się genialnie utalentowany. Gdy skończył uniwersytet w Miami, nagrywał chórki i partie gitary dla wielkich gwiazd muzyki latynoskiej: Shakiry, Julio Iglesiasa, Alejandro Sanza czy Jose Feliciano. Z Shakirą objechał cały świat, ale miał już wtedy własny pomysł na muzykę. Przeniósł się do Nowego Jorku i w 2005 roku, na autorskiej płycie "State of Mind" gościł już swojego mistrza, Stevie Wondera.

Kolejne płyty i gościnne występy ugruntowały pozycję Raula jako młodego geniusza; odkrywczego gitarzysty, kompozytora przebojowych piosenek i muzyka o jazzowej swobodzie w harmonii i improwizacji. Do legendy przeszła jego interpretacja klasyku Coltrane'a "Giant Steps", tradycyjnie już sprawdzianu dla kunsztu i warsztatu jazzowego muzyka.

Album "Synthesis" wyprodukowany przez Larry'ego Kleina i kolejny: "Don't Hesitate", gdzie gościnnie pojawili się: Dianne Reeves, Lizz Wright, Richard Bona i Marcus Miller przyniosły Raulowi zasłużoną światową sławę. Najnowszy, z którym pojawi się na Siesta festivalu, "Bad Ass and Blind" z 2017 roku został nominowany do Grammy w kategorii "najlepsza wokalna płyta jazzowa". Choć nazwanie Raula jazzowym wokalistą byłoby, z całym szacunkiem dla tego gatunku, rażącym niedopowiedzeniem - On stwarza nową muzyczną rzeczywistość.

Na Siesta Festival 2018 Raul Midon zagości w piątek 20 kwietnia o godzinie 17:00. Filharmonia Bałtycka, Gdańsk, serdecznie zapraszamy.

Bilety w cenie od 100 do 150zł już w sprzedaży w ticketmaster.pl, eventim.pl, ebilet.pl oraz w kasach Filharmonii Bałtyckiej.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)