Wydarzenie

Siesta Festival

UWAGA! Impreza już się odbyła
Aktualna edycja: Siesta Festival 2018

data:
27 - 29 kwietnia 2012
miejsce:
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka, Miasto Aniołów, Parlament
bilety:
- szczegóły w opisie
PATRONAT

Pierwszy Siesta Festival w Gdańsku był sukcesem! Pełna sala na wszystkich koncertach! Radość wykonawców! Uznanie publiczności! Pod naporem głosów organizatorzy uznali, że warto tak wyjątkowe przedsięwzięcie muzyczne umieścić w kalendarzu festiwalowym kraju na dłużej, a Gdańsk (podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku) jest najbardziej odpowiednim miejscem do prezentacji muzyki świata, wartościowych artystów przekraczających granice stylów, prezentujących swoje własne, często geograficznie odległe nam, a w odbiorze jakże bliskie i ujmujące podejście do muzyki, sztuki, życia.Siesta Festival 2012 odbędzie się w dniach 27-29.04.2012. Główne koncerty i większość artystów festiwalowych będzie gościła, mogąca poszczycić się jedną z najlepszych akustycznie sal koncertowych w Polsce, piękna Filharmonia Bałtycka.

Nie zabraknie tak kochanego przez miłośników audycji Siesta oraz zeszłorocznych bywalców fado! Organizatorzy również w tym roku pragną choćby na kilka wieczorów przenieść prawdziwą, magiczną atmosferę nocnych koncertów z Lizbony nad nabrzeże Motławy. Ekskluzywne wieczory fado na barce w Mieście Aniołów: muzyka, kuchnia, duch Portugalii nad Bałtykiem...

Marcin Kydryński, propagator world music i szeroko rozumianego jazzu, podróżnik, pisarz, fotografik, organizator i dyrektor programowy i artystyczny wielu wyjątkowych przedsięwzięć muzycznych organizuje święto dobrej muzyki i dobrej myśli. A Gdańsk to powiew morza, okno na świat, wolne miasto, pieśń wolności i walki ze zniewoleniem. Zarówno audycji Siesta jak i Miastu Gdańsk niezwykle bliskie są poznanie nowych kultur, otwartość, tolerancja, romantyzm i piękno. To wszystko znajdzie odzwierciedlenie już w drugiej edycji Siesta Festival w dniach 27-29. kwietnia!

PROGRAM IMPREZY

27 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka
Tito Paris

Miasto Aniołów: Wieczór Fado
Raquel Tavares

28 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka
Buika

Miasto Aniołów: Wieczór Fado
Raquel Tavares

29 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka
Yasmin Levy

Klub Parlament
Blick BassyW programie festiwalu:

Tito Paris
Pieśniarka fado Mariza nazwała go najwspanialszym głosem z Cabo Verde, jednym z najbardziej niezwykłych - nagrała z nim duet na swojej płycie "Terra". W rodzinnym kraju mówią o nim: "Skarb, drogie dziecko wyspy Sao Vincente".

Któż mógłby lepiej złożyć hołd niedawno zmarłej wielkiej artystce z Wysp Zielonego Przylądka, Cesarii Evora, jak nie jej krajan - Tito Paris. Ukłonem w stronę wielkiej Cesarii, wieczorem tęsknej, kabowerdyjskiej morny rozpocznie się Siesta Festival 2012.

Przyznacie Państwo, że trudno o bardziej magiczny początek, a być może na scenie wraz z Tito pojawią się jeszcze inni wielcy artyści, ale o tym na tę chwilę sza...


Buika
Miłośnikom fado blisko jest do wieczornej atmosfery Madrytu, Barcelony, Sewilli, do atmosfery i muzyki filmów Pedro Almodovara. I właśnie z nich znamy fascynujący głos kolejnego artysty Siesta Festival II!

Intensywność osobowości Buiki, moc i charyzma Jej głosu nie pozostawiają miejsca na odwrócenie uwagi. Kolejne triumfalne płyty autorskie, duety z Marizą, Sealem, legendarną Chavelą Vargas czy Aniushką Shankar ustawiły Buikę w panteonie największych gwiazd współczesnej sceny muzycznej.

Nigdy nie ma dwóch jednakowych występów Buiki, a ten na Siesta Festival będzie do tego pierwszym występem Artystki w Trójmieście! Już teraz można zacierać ręce i czekać na głos, jakiego nie słyszał świat bodaj od czasu debiutu Cassandry Wilson.


Yasmin Levy
Jest dzisiaj najbardziej wielbioną wokalistką z Izraela, ale Yasmin czerpie swe inspiracje z wielokulturowego bogactwa Żydów Sefardyjskich, Turcji (skąd pochodzi jej ojciec, uznany kompozytor i kantor), flamenco, którego uczyła się w Sewilli.

Yasmin korzysta z tej tradycji, ale i tworzy własne piosenki, dzięki czemu możemy spodziewać się szczególnie barwnej mieszanki kulturowej podczas Jej koncertu.

Występowała w Cornegie Hall i Sydney Opera House. Czas żebyśmy mogli usłyszeć i zobaczyć ją na deskach Filharmonii Bałtyckiej już w kwietniu!Raquel Tavares
Dziewczyna z Lizbony, która wygrała najważniejszy konkurs dla pieśniarzy fado: Grande Noite do Fado i otrzymała nagrodę im. Amalii Rodriques, jako nowa rewelacja tradycyjnej portugalskiej pieśni.

Mocny, głęboki, zmysłowy głos, nieokiełznana ekspresja sceniczna i egzotyczna, zachwycająca uroda - to wszystko podczas Fado na Barce w Mieście Aniołów. Jesteśmy przekonani, że wraz z Raquel przeniesiemy się w te chwile do górzystych uliczek gorącej Lizbony!


Blick Bassy
W klubie Parlament, w niedzielną noc, po koncercie Yasmin Levy w Filharmonii, festiwal zakończy Blick Bassy, rewelacyjny artysta z Kamerunu. Ktokolwiek (a są ich miliony) kocha Richarda Bonę, z całą pewnością zachwyci się muzyką Blicka.

Fascynacja współczesną muzyką Brazylii, jazzem, popularną muzyką Afryki Zachodniej uczyniły z Blicka artystę na wskroś oryginalnego. Jego dwie autorskie płyty: "Leman" i "Hongo Calling" wydała prestiżowa wytwórnia World Connection. Bezsprzecznie Blick godnie zastąpi zeszłorocznego króla klubowej Siesty, Yamiego.

Do zobaczenia w Gdańsku w wieczory wypełnione szczęśliwą, "siestową" muzyką!
Informacja o biletach:
Koncerty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
90/110/130 zł

Klub Parlament
60 zł

Klub Miasto Aniołów
180 zł

Aktualna edycja imprezy

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez