Wydarzenie

stat

Siesta w Drodze - Yasmin Levy (2 opinie)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
9 grudnia 2017 (sobota)
godzina:
20:00
miejsce:

Stary Maneż  mapa

adres:
Gdańsk, Juliusza Słowackiego 23
bilety:
120 - 200 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Zapraszamy na koncert z cyklu Siesta w Drodze, którego bohaterką będzie Yasmin Levy. Ta niesamowita wokalistka odwiedzi Gdańsk 9 grudnia, by w klubie Stary Maneż ponownie zaśpiewać dla polskiej publiczności. Wydarzenie poprowadzi Marcin Kydryński.Yasmin Levy jest dzisiaj najbardziej wielbioną wokalistką z Izraela, która czerpie swe inspiracje z wielokulturowego bogactwa Żydów Sefardyjskich, Turcji (skąd pochodzi jej ojciec, uznany kompozytor i kantor) oraz flamenco, którego uczyła się w Sewilli. Yasmin korzysta z tej tradycji, tworząc własne piosenki, dzięki czemu możemy spodziewać się szczególnie barwnej mieszanki kulturowej podczas Jej koncertu w klubie Stary Maneż. Partnerami wydarzenia są Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, Mała Klinika oraz Diamond Clinic.

Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już XII edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival w Gdańsku. Jak sam przyznaje: "zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów."

Siesta w Drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Noa, Richard Bona, Jehro a także wielu luzofońskich artystów jak Pedro Moutinho, Camane, Nancy Vieira, Sara Tavares, Mayra Andrade, Tcheka.

Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi - mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki.

Yasmin Levy urodzona w Jerozolimie piosenkarka wykonuje muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, języku hiszpańskich żydów. Już w wieku 6 lat zaczęła uczyć się gry na pianinie. Kiedy skończyła 20 lat postanowiła, że swoje życie chce związać ze śpiewaniem. Zaczęła od małych, lokalnych koncertów. W 2002 roku udało jej się wystąpić na Muzycznych Targach Expo - Womex i od tego momentu rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera. Pierwszy album "Romance & Yasmin" z 2004 roku, dostał nominację do World Music Award, w kategorii "najlepszy debiut" w plebiscycie organizowanym przez magazyn muzyczny fRoots i programu BBC Radio. Kolejne albumu potwierdziły wyjątkowy kunszt artystki, która z miejsca stała się kochana i rozpoznawalna wśród fanów World Music na całym świecie. Do tej pory wokalistka wydała sześć płyt. Na koncercie w Gdańsku usłyszymy największe przeboje Yasmin oraz materiał z albumu "Tango" i "Libertad". Na pewno nie zabraknie również najbardziej popularnego utworu piosenkarki zatytułowanego "La Alegria", który na Youtube ma już ponad 2 mln wyświetleń.


Partnerzy: Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, Diamond Clinic, Mała Klinika
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Gala, Mademoiselle

Wydarzenie na facebooku:
www.facebook.com/events/1867151453602555

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl
Informacja o biletach:
Stojące 120 PLN
Siedzące 160 - 200 PLN

PUNKTY SPRZEDAŻY
On-Line - https://www.interticket.pl/program/yasmin-levy-3051
Sprzedaż stacjonarna:
Gdynia InfoBox- GDYNIA GŁÓWNA - Świętojańska 30
Greckie Biuro Podróży Barkost - GDYNIA - ul. Świętojańska 100
Biuro Podróży El Globo - SOPOT - ul. Podjazd 9
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot - SOPOT - Plac Zdrojowy 2
Biuro Turystyczne "Dunaj" - LĘBORK - ul. Targowa 11
Agencja Podróży i Turystyki Holidays - GDAŃSK - ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

Lista punktów sprzedaży w całym kraju dostępna pod linkiem:
https://www.interticket.pl/partners

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)