• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skromne, ale barwne i wesołe Święto Kolorów na plaży w Sopocie

Joanna Skutkiewicz
1 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Holi Święto Kolorów to impreza nie tylko dla dzieci. Bawili się na niej wszyscy, niezależnie od wieku. Holi Święto Kolorów to impreza nie tylko dla dzieci. Bawili się na niej wszyscy, niezależnie od wieku.

Dzieci, nastolatkowie i całkiem dorośli. Niezależnie od wieku, odwiedzający plażę w Sopocie mogli powitać kolejny letni miesiąc na wesoło i kolorowo. Holi Święto Kolorów pozwoliło im bawić się przy muzyce i w atmosferze pozytywnych "wygłupów".Czy brałe(a)ś kiedyś udział w wydarzeniu z proszkami holi?

Zmiana terminu festiwalu sprawiła, że obrzucanie się kolorowymi proszkami zostało połączone z dwiema innymi imprezami odbywającymi się w Sopocie: Festiwalem Latawców 2021Sopot Beach Rugby.

Wstęp na imprezę był bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa niedozwolone było przynoszenie własnych proszków. To m.in. skutek incydentów, które miały miejsce w Tajwanie, gdy proszki wyrzucone w powietrze okazały się materiałami wybuchowymi. Bezpieczne dla uczestników proszki holi można było nabyć w cenie 10 zł za woreczek jednego koloru. Kolorowe proszki, jak zapewniają organizatorzy i fani tego typu wydarzeń, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a co więcej, stosunkowo łatwo dają się zmyć ze skóry i sprać z ubrań. W ich skład wchodzą talk, mąka kukurydziana i naturalne barwniki.

Wyrzuty proszków w powietrze następowały od 12:00 do 15:00 co pół godziny. W grupie znaleźli się liczni fotografowie, jednak frekwencja samych uczestników w tym roku była zaskakująco niska, zwłaszcza gdy porównać ją z poprzednimi latami.

Imprezy plenerowe w TrójmieścieHoli - skąd to święto?Holi to w religiach hinduistycznych święto radości i wiosny, obchodzone zwykle około marca. Do Europy i Ameryki Północnej przywędrowało w podobnej, lecz nieco zmienionej formule jako sposób na świętowanie miłości. W Indiach i Nepalu dzień obchodzenia holi, czyli dewanagari wygląda podobnie do naszego śmigusa-dyngusa, z tym że zamiast wodą, "atakuje się" swoich bliskich kolorowymi proszkami.

Wydarzenia

Festiwal Latawców Sopot 2021

festyn, pokaz, zawody / wyścigi

Holi Święto Kolorów w Sopocie (4 opinie)

(4 opinie)
w plenerze

Sopot Beach Rugby 2021

turniej

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

II Baltic Opera Festival 2024

33 - 280 zł
Kup bilet
opera / operetka, festiwal teatralny

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Koło widokowe w Gdańsku, zlokalizowane przy Filharmonii na Ołowiance, ma: