Skromne, ale barwne i wesołe Święto Kolorów na plaży w Sopocie

Holi Święto Kolorów to impreza nie tylko dla dzieci. Bawili się na niej wszyscy, niezależnie od wieku.
Holi Święto Kolorów to impreza nie tylko dla dzieci. Bawili się na niej wszyscy, niezależnie od wieku. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Dzieci, nastolatkowie i całkiem dorośli. Niezależnie od wieku, odwiedzający plażę w Sopocie mogli powitać kolejny letni miesiąc na wesoło i kolorowo. Holi Święto Kolorów pozwoliło im bawić się przy muzyce i w atmosferze pozytywnych "wygłupów".Czy brałe(a)ś kiedyś udział w wydarzeniu z proszkami holi?

tak i chciał(a)bym to powtórzyć 14%
tak, ale nie podobało mi się 3%
jeszcze nie, ale chciał(a)bym 26%
nie i nie kusi mnie to 57%
zakończona Łącznie głosów: 296
Zmiana terminu festiwalu sprawiła, że obrzucanie się kolorowymi proszkami zostało połączone z dwiema innymi imprezami odbywającymi się w Sopocie: Festiwalem Latawców 2021Sopot Beach Rugby.

Wstęp na imprezę był bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa niedozwolone było przynoszenie własnych proszków. To m.in. skutek incydentów, które miały miejsce w Tajwanie, gdy proszki wyrzucone w powietrze okazały się materiałami wybuchowymi. Bezpieczne dla uczestników proszki holi można było nabyć w cenie 10 zł za woreczek jednego koloru. Kolorowe proszki, jak zapewniają organizatorzy i fani tego typu wydarzeń, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a co więcej, stosunkowo łatwo dają się zmyć ze skóry i sprać z ubrań. W ich skład wchodzą talk, mąka kukurydziana i naturalne barwniki.

Wyrzuty proszków w powietrze następowały od 12:00 do 15:00 co pół godziny. W grupie znaleźli się liczni fotografowie, jednak frekwencja samych uczestników w tym roku była zaskakująco niska, zwłaszcza gdy porównać ją z poprzednimi latami.

Imprezy plenerowe w TrójmieścieHoli - skąd to święto?Holi to w religiach hinduistycznych święto radości i wiosny, obchodzone zwykle około marca. Do Europy i Ameryki Północnej przywędrowało w podobnej, lecz nieco zmienionej formule jako sposób na świętowanie miłości. W Indiach i Nepalu dzień obchodzenia holi, czyli dewanagari wygląda podobnie do naszego śmigusa-dyngusa, z tym że zamiast wodą, "atakuje się" swoich bliskich kolorowymi proszkami.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
rock
paź 1
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
IRA
IRA
rock
paź 7
czwartek, g. 19:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
Pat Metheny - Side Eye
Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze'22 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki utwór zaśpiewał Krzysztof Krawczyk podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Operze Leśnej w Sopocie, po którym nastąpił przełom w jego solowej karierze?