Wiadomości

stat

Skrzydła Trójmiasta. Nominacje w kategorii Młody Duch Trójmiasta

Która impreza zasłużyła na Skrzydła Trójmiasta w kategorii Młody Duch?
Która impreza zasłużyła na Skrzydła Trójmiasta w kategorii Młody Duch? fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Tak jak pisaliśmy już dwa tygodnie temu, trwają przygotowania do IV edycji Plebiscytu Skrzydła Trójmiasta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na uroczystej Gali 17 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Skrzydła Trójmiasta to niezależna nagroda przyznawana przez czytelników Trojmiasto.pl przedsięwzięciom, instytucjom lub wydarzeniom, które mają największy wpływ na rozwój i życie w Metropolii. Prezentujemy i poddajemy pod dyskusję nominacje w pierwszej kategorii - Młody Duch Trójmiasta.Czym jest młody duch? Niezwiązaną z wiekiem zdolnością do robienia rzeczy pomysłowych, niestereotypowych i niebanalnych. W Trójmieście jest sporo przedsięwzięć organizowanych dla takich właśnie odbiorców i dlatego nie będzie łatwo wybrać najlepsze z nich.

Chcielibyśmy, aby statuetka "Skrzydła Trójmiasta" trafiła do organizatora wydarzenia pełnego emocji i adrenaliny, pokazującego Trójmiasto jako miejsce otwarte, pełne nieszablonowych postaci i idei.

W tym roku chcemy konsultować nasze nominacje w każdej kategorii z czytelnikami Trojmiasto.pl

Przedstawiamy Wam nasze trzy propozycje. Liczymy na przesyłanie Waszych sugestii i propozycji w formie opinii do artykułu lub bezpośrednio na adres skrzydla@trojmiasto.pl

Tym razem możecie oddawać swoje głosy w sześciu kategoriach. Pierwszą, którą prezentujemy, jest Młody Duch Trójmiasta (kolejne przedstawimy wam w najbliższych dniach). To nagroda dla imprez i wydarzeń skierowanych do tych mieszkańców Trójmiasta, którzy bez względu na wiek są kreatywni, odważni i chętnie łamią stereotypy. Za organizację wydarzeń wyzwalających emocje, energię i adrenalinę, pokazujących Trójmiasto jako miejsce otwarte, pełne nieszablonowych postaci i idei.

Poniżej przedstawiamy nasze nominacje.

Soundrive Fest

Dzięki świetnej akustyce klubu B90 - każdy koncert jest wyjątkowym show.
Dzięki świetnej akustyce klubu B90 - każdy koncert jest wyjątkowym show. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/trojmiasto.pl
Po sukcesie premierowej odsłony Soundrive Fest 2012 w Kolibkach, imprezę przeniesiono do klubu B90 zobacz na mapie Gdańska. Był to strzał w dziesiątkę. Dzisiaj Soundrive Fest to trzy dni pokaźnej dawki alternatywnych brzmień, trzy sceny i w sumie kilkudziesięciu artystów muzyki niezależnej. A to wszystko w klimacie stoczniowego industrializmu. Offowa publiczność festiwalu zasmakowała muzyki alternatywnej, elektronicznej oraz ciężkiej, w przeróżnych aranżacjach artystów z całego świata. Recepta na sukces trójmiejskiego festiwalu jest prosta - to połączenie wyszukanych wykonawców i wyjątkowego miejsca o zachwycającej akustyce.

Wrak Race

Właściciele wraków mogą pochwalić się nieprzeciętną kreatywnością.
Właściciele wraków mogą pochwalić się nieprzeciętną kreatywnością. fot. Maciej Warowny/trojmiasto.pl
Bezsprzeczną królową sportów motorowych jest Formuła 1 z zabójczo szybkimi bolidami na czele. Trójmiasto ma jednak swojego króla - to Wrak Race, czyli wyścigi zdezelowanych samochodów, przeżywających swoją drugą, a być może trzecią młodość, organizowane na torze w Kolibkach.

Tu priorytetem nie są prędkość czy piekielne osiągi, a tryumfatorem nie zostaje ten, który jako pierwszy przetnie linię mety. Kluczem do zwycięstwa jest wytrwałość rozklekotanych "bolidów". Doceniana jest również kreatywność właścicieli pojazdów, którzy w nieszablonowy sposób zdobią swoje wehikuły. Trzaskające lusterka, wrzące chłodnice i pękające szyby z tumanami kurzu w tle - tak wyglądają wyścigi złomów, które przez 10 edycji przyciągnęły do Adventure Kolibki Park zobacz na mapie Gdyni tysiące fanów "czterech kółek".

Metropolia Jest Okey

Metropolia Jest Okey to doskonały moment na wypłynięcie na głębsze wody przez młodych artystów.
Metropolia Jest Okey to doskonały moment na wypłynięcie na głębsze wody przez młodych artystów. fot. Dominik Staniszewski/czytelnik trojmiasto.pl
Trójmiejscy muzycy od siedmiu lat konsekwentnie udowadniają, że Metropolia Jest Okey. Kilkudniowy festiwal wieńczy, a zarazem podsumowuje kulturowo-rozrywkowe wydarzenia, których byliśmy świadkami przez cały rok. Ideą festiwalu jest promowanie lokalnych artystów. Skumulowanie sił wykonawców z Gdańska, Gdyni i Sopotu to ciekawa mieszanka muzyki, tańca i literatury.

Metropolia Jest Okey to w sumie kilkadziesiąt godzin ciekawej muzyki, ale nie tylko. Festiwal to również przedstawienia niezależnych teatrów tańca, pchli targ, przeróżne spektakle i wystawy. A to wszystko w kilku rezydenckich placówkach, m.in. w Parlamencie zobacz na mapie Gdańska, Uchu zobacz na mapie GdyniSfinksie 700 zobacz na mapie Sopotu.

Relacja z poprzedniej Gali Skrzydła Trojmiasta 2012Skrzydła Trójmiasta to niezależna nagroda przyznawana przez czytelników Trojmiasto.pl przedsięwzięciom, instytucjom lub wydarzeniom, które mają największy wpływ na rozwój i życie w Metropolii.

Więcej szczegółów o poprzednich edycjach: www.skrzydlatrojmiasta.pl

W tym roku zaproponujemy mieszkańcom 6 nowych kategorii, w których można będzie głosować na 5 lub 6 nominacji. Oto proponowane kategorie:

Młody Duch Trójmiasta
Kulinarne Ożywienie Trójmiasta
Nowa Przestrzeń Trójmiasta
Pomocna Dłoń Trójmiasta
Trójmiasto blisko morza
Trójmiasto dla każdego


Czekamy na Wasze opinie i sugestie: skrzydla@trojmiasto.pl

Opinie (18) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

02

lutego

Kasia Kowalska - zmiana ter... Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Słynny Cirque du Soleil ponownie w Ergo Arenie
Cirque du Soleil wkrótce w Ergo Arenie

Kulinaria

Dokąd na gorącą czekoladę w Trójmieście?
Dokąd na gorącą czekoladę?
Kulinarne postanowienia na 2020 rok
Kulinarne postanowienia na 2020 rok

Planuj z nami tydzień

Urodziny Heweliusza, Pink Floyd i Metallica. Planuj tydzień
Planuj tydzień: Pink Floyd, Hevelianum

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Letni festiwal muzyczny, który do 2018 r. odbywał się w Gdańsku nosił nazwę: