Wiadomości

Skrzydła Trójmiasta. Nominacje w kategorii Młody Duch Trójmiasta

Która impreza zasłużyła na Skrzydła Trójmiasta w kategorii Młody Duch?
Która impreza zasłużyła na Skrzydła Trójmiasta w kategorii Młody Duch? fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Tak jak pisaliśmy już dwa tygodnie temu, trwają przygotowania do IV edycji Plebiscytu Skrzydła Trójmiasta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na uroczystej Gali 17 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Skrzydła Trójmiasta to niezależna nagroda przyznawana przez czytelników Trojmiasto.pl przedsięwzięciom, instytucjom lub wydarzeniom, które mają największy wpływ na rozwój i życie w Metropolii. Prezentujemy i poddajemy pod dyskusję nominacje w pierwszej kategorii - Młody Duch Trójmiasta.Czym jest młody duch? Niezwiązaną z wiekiem zdolnością do robienia rzeczy pomysłowych, niestereotypowych i niebanalnych. W Trójmieście jest sporo przedsięwzięć organizowanych dla takich właśnie odbiorców i dlatego nie będzie łatwo wybrać najlepsze z nich.

Chcielibyśmy, aby statuetka "Skrzydła Trójmiasta" trafiła do organizatora wydarzenia pełnego emocji i adrenaliny, pokazującego Trójmiasto jako miejsce otwarte, pełne nieszablonowych postaci i idei.

W tym roku chcemy konsultować nasze nominacje w każdej kategorii z czytelnikami Trojmiasto.pl

Przedstawiamy Wam nasze trzy propozycje. Liczymy na przesyłanie Waszych sugestii i propozycji w formie opinii do artykułu lub bezpośrednio na adres skrzydla@trojmiasto.pl

Tym razem możecie oddawać swoje głosy w sześciu kategoriach. Pierwszą, którą prezentujemy, jest Młody Duch Trójmiasta (kolejne przedstawimy wam w najbliższych dniach). To nagroda dla imprez i wydarzeń skierowanych do tych mieszkańców Trójmiasta, którzy bez względu na wiek są kreatywni, odważni i chętnie łamią stereotypy. Za organizację wydarzeń wyzwalających emocje, energię i adrenalinę, pokazujących Trójmiasto jako miejsce otwarte, pełne nieszablonowych postaci i idei.

Poniżej przedstawiamy nasze nominacje.

Soundrive Fest

Dzięki świetnej akustyce klubu B90 - każdy koncert jest wyjątkowym show.
Dzięki świetnej akustyce klubu B90 - każdy koncert jest wyjątkowym show. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/trojmiasto.pl
Po sukcesie premierowej odsłony Soundrive Fest 2012 w Kolibkach, imprezę przeniesiono do klubu B90 zobacz na mapie Gdańska. Był to strzał w dziesiątkę. Dzisiaj Soundrive Fest to trzy dni pokaźnej dawki alternatywnych brzmień, trzy sceny i w sumie kilkudziesięciu artystów muzyki niezależnej. A to wszystko w klimacie stoczniowego industrializmu. Offowa publiczność festiwalu zasmakowała muzyki alternatywnej, elektronicznej oraz ciężkiej, w przeróżnych aranżacjach artystów z całego świata. Recepta na sukces trójmiejskiego festiwalu jest prosta - to połączenie wyszukanych wykonawców i wyjątkowego miejsca o zachwycającej akustyce.

Wrak Race

Właściciele wraków mogą pochwalić się nieprzeciętną kreatywnością.
Właściciele wraków mogą pochwalić się nieprzeciętną kreatywnością. fot. Maciej Warowny/trojmiasto.pl
Bezsprzeczną królową sportów motorowych jest Formuła 1 z zabójczo szybkimi bolidami na czele. Trójmiasto ma jednak swojego króla - to Wrak Race, czyli wyścigi zdezelowanych samochodów, przeżywających swoją drugą, a być może trzecią młodość, organizowane na torze w Kolibkach.

Tu priorytetem nie są prędkość czy piekielne osiągi, a tryumfatorem nie zostaje ten, który jako pierwszy przetnie linię mety. Kluczem do zwycięstwa jest wytrwałość rozklekotanych "bolidów". Doceniana jest również kreatywność właścicieli pojazdów, którzy w nieszablonowy sposób zdobią swoje wehikuły. Trzaskające lusterka, wrzące chłodnice i pękające szyby z tumanami kurzu w tle - tak wyglądają wyścigi złomów, które przez 10 edycji przyciągnęły do Adventure Kolibki Park zobacz na mapie Gdyni tysiące fanów "czterech kółek".

Metropolia Jest Okey

Metropolia Jest Okey to doskonały moment na wypłynięcie na głębsze wody przez młodych artystów.
Metropolia Jest Okey to doskonały moment na wypłynięcie na głębsze wody przez młodych artystów. fot. Dominik Staniszewski/czytelnik trojmiasto.pl
Trójmiejscy muzycy od siedmiu lat konsekwentnie udowadniają, że Metropolia Jest Okey. Kilkudniowy festiwal wieńczy, a zarazem podsumowuje kulturowo-rozrywkowe wydarzenia, których byliśmy świadkami przez cały rok. Ideą festiwalu jest promowanie lokalnych artystów. Skumulowanie sił wykonawców z Gdańska, Gdyni i Sopotu to ciekawa mieszanka muzyki, tańca i literatury.

Metropolia Jest Okey to w sumie kilkadziesiąt godzin ciekawej muzyki, ale nie tylko. Festiwal to również przedstawienia niezależnych teatrów tańca, pchli targ, przeróżne spektakle i wystawy. A to wszystko w kilku rezydenckich placówkach, m.in. w Parlamencie zobacz na mapie Gdańska, Uchu zobacz na mapie GdyniSfinksie 700 zobacz na mapie Sopotu.

Relacja z poprzedniej Gali Skrzydła Trojmiasta 2012Skrzydła Trójmiasta to niezależna nagroda przyznawana przez czytelników Trojmiasto.pl przedsięwzięciom, instytucjom lub wydarzeniom, które mają największy wpływ na rozwój i życie w Metropolii.

Więcej szczegółów o poprzednich edycjach: www.skrzydlatrojmiasta.pl

W tym roku zaproponujemy mieszkańcom 6 nowych kategorii, w których można będzie głosować na 5 lub 6 nominacji. Oto proponowane kategorie:

Młody Duch Trójmiasta
Kulinarne Ożywienie Trójmiasta
Nowa Przestrzeń Trójmiasta
Pomocna Dłoń Trójmiasta
Trójmiasto blisko morza
Trójmiasto dla każdego


Czekamy na Wasze opinie i sugestie: skrzydla@trojmiasto.pl

Opinie (18) ponad 10 zablokowanych

 • Brakuje Streetwaves! (4)

  To jest dopiero młody duch Trójmiasta, a nie jakiś wrak race.

  • 17 13

  • (2)

   chodzi ci o tych upośledzeńców co mordy darli po nocy lekko podchmieleni ?!

   • 2 2

   • Wrzeszcz postanowil wrzeszczec (1)

    To nie wina organizatorow, ze technomuly z wrzeszcza postanowily wykorzystac okazje

    • 1 0

    • Technomuł? brzmi paradoksalnie.... :)

     • 0 1

  • całe szczęście że nie ma Streetwaves w wykazie. Świetna koncepcja, totalnie zmarnowana. Street na pewno wygra, ale za kilka lat, jak zmieni się kierownictwo i poziom imprezy. Na razie lepiej z tym cicho, żeby dać szanse na poprawę i nowy start.

   • 0 1

 • Traffic Design!

  A gdzie Traffic Design ?!?!

  • 10 3

 • Feel gra ładne piosenki

  najbardziej lubie jak trenuje fitness czy spinning

  • 4 3

 • tylko Wrak Race !!!!

  • 2 2

 • Szczyt kreatywności? Proszę bardzo, służę przykładem (2)

  Otóż szczytem kreatywności, wg mnie, jest wtarganie wózka z dzieckiem, drugim dzieckiem trzymanym za rękę, w wózku zgrzewka wody do picia, na peron SKM we Wrzeszczu. Jakiś czas temu byłem świadkiem takiej próby, gdyby nie moja pomoc, niestety taka próba zakończyłaby się niepowodzeniem. Nie zawsze pod ręką jest jakiś uczynny Pan Gallux. Oczywiście teoretycznie, jak w teoretycznym Państwie, do tego celu służą windy, oczywiście teoretycznie. Proszę więc: nie róbcie z ludzi idiotów, zamiast wymyślania kolejnych w kit Nominacji, zacznijcie opisywać Trójmiasto takim, jakie jest na co dzień.

  • 13 1

  • (1)

   g@llux dałem Ci lajka za chęć pomocy. POzytyw. o ile nie była ona teroretyczna.

   Ale na moje to nominacja niekoniecznie w tej kategorii należy się tez i matce dzieci :) I Pytanie po co jej ta zgrzewka wody? I czy woda leżała na dziecku, czy dziecko na wodzie, a może woda byłem w miejscu na dodatki? Może lepiej, żeby tej zgrzewki tam w ogóle nie było?

   Jeszcze najważniejsze? Była to jedyna próba? Bo skoro tak, to nie wiemy jakby się skończyła - bo ją teoretycznie przerwałeś :)

   pozdrawiam :)

   • 0 0

   • Ta nieszczęsna niewiasta zapewne liczyła na czynną windę, oczywiście miała pełne prawo tak sądzić

    Wk***a mnie bezmyślność osób projektujących nowe perony - wszędzie, dosłownie wszędzie, zlikwidowano podjazdy ułatwiające wjazd po schodach z wózkiem, rowerem czy walizką. Nie rozumiem, jak można było dopuścić do takiego idiotyzmu.

    • 0 0

 • ciekawe czemu ta nagrode uwazam za najmniej wazna (1)

  • 0 0

  • nie wiem też...może na google sprawdź?

   • 0 0

 • powinno dostac LPP za caloksztalt inowacyjnosci (2)

  unikanie opodatkowania , nowe koncepcje w zatrudnieniu , itp

  • 5 0

  • Proponowali im nominacje, ale odmówili... dodatkowy rozgłos im zbędny, wystarczająco jeleni do nich lgnie tak czy siak...

   • 0 0

  • taktak! LPP to gazela biznesu i tygrys zarazem!

   • 0 0

 • SZCZYTEM KREATYWNOŚCI jest zdecydowanie Nowa Wyspa Spichrzów

  Zarówno pomysłodawcy, wykonawcy oraz Przewspaniały wodzirej tego cyrku nasz Nadworny Książe Paweł zasługują na Statuetkę od razu...bez żadnej nominacji :-)

  • 1 0

 • pr

  jedno wielkie g.wno kloskowski nie wymądrzaj się bo jesteś nikim na tym lotnisku nie cierpię twoich wypowiedzi typu the beściak trochę pokory

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kultura

W tym roku nie Noc, lecz Weekend Muzeów. Co warto zobaczyć?
Weekend Muzeów. Zaplanuj zwiedzanie

Kulinaria

Otwarcie ogródków gastronomicznych już w najbliższą sobotę
Otwarcie ogródków gastronomicznych

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Pumpernikiel to: