Sławek Łosowski - info, skład, zdjęcia, dyskografia

Sławek Łosowski

4 + / 0 -

O artyscie:

(ur. 31 sierpnia 1951 w Gdańsku), lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, przekształconego następnie w Kombi (1976-1992). Gra na instrumentach klawiszowych. Z wykształcenia elektronik. Początkowo grał na instrumentach własnej konstrukcji. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[1].
W roku 1989 napisał kilka piosenek dla swojej córki Joanny dla potrzeb programu "Dyskoteka Pana Jacka" (czyt. dżeka). Jedna z nich - Zdrowie mamy, zdrowie taty - znalazła się na drugiej płycie z piosenkami z programu.
Po rozwiązaniu zespołu Kombi, nagrał z synem Tomaszem, grającym na instrumentach perkusyjnych, solową płytę pt. "Nowe Narodziny". W 2004 roku po 12 latach przerwy powrócił do gry na klawiszach wraz z synem (który grał w Kombi od 1991 roku aż do rozwiązania w 1992) oraz wokalistą Zbigniewem Filem. Pod wspólną nazwą zespołu Łosowski, są przygotowywane koncerty z cyklu światło i dźwięk o tytule "Zaczarowane Miasto".
W maju 2007 roku Sławomir Łosowski wydał nowy singel pt. "Niebo, które czeka", w którego nagraniu brali udział:
Zbigniew Fil - śpiew
Marek Raduli - gitara
Wojciech Pilichowski - gitara basowa
Tomasz Łosowski - perkusja
Na singlu znajdują się dwa remiksy utworu wykonane przez East Clubbers.
Artysta tworzy także w wolnym czasie grafiki. Jest właścicielem studia nagraniowego SL Sound w gdańskiej dzielnicy Osowa.
Wybrana dyskografia solowa:
1994 Nowe narodziny
2009 Zaczarowane Miasto

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane