Wydarzenie

stat

Śledź Jazz w Gdyni: Pink Freud, Ortalion

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
19 maja 2013 (niedziela)
godzina:
20:00
miejsce:

Klub Ucho  mapa

adres:
Gdynia, Świętego Piotra 2
bilety:
40 zł , w przedsprzedaży 30 zł
PATRONAT

Kolejny koncert w ramach festiwalu Śledź Jazz w Gdyni. Tym razem na scenie Ucha zagra zespół Pink Freud.Rozpiska godzinowa:

19:00 - brama
19:30-20:30 - Ortalion
21:00 - Pink Freud


W maju 2012 roku Pink Freud powrócił z nowym materiałem. Przez ponad pół roku zespół zbierał inspiracje i doświadczenia oraz szlifował formę poza granicami naszego kraju. Odwiedził m.in. Japonię, Francję, Szwecję, Rumunię i Węgry. "Nowy materiał zarejestrowany na płycie "Horse & Power" to zbiór utworów, które powstały głównie latem zeszłego roku.

Opowiada on o przygodach różowej czwórki w kraju kwitnącej wiśni i innych zakątkach świata. Przede wszystkim jednak jest o odkrywaniu w tych miejscach siebie na nowo. O tym, że poznana tam kultura i ludzie zmieniają na zawsze nasze myślenie o sobie i świecie. Jest żywym świadectwem tych przeżyć i przypomnieniem, że muzyka nie zna granic" - mówi Wojtek Mazolewski.

Zainspirowany energią miejsc i publiczności, niesiony intensywnością przeżyć zespół oddał się pracy twórczej. Wyjechał zimą w polskie góry, by w oderwaniu od cywilizacji i w odosobnieniu skupić się na muzyce. Grupa skoncentrowała się tym razem na krótszych i skondensowanych utworach. Najlepsze z nich ukazały się na nowym albumie i mogliśmy je usłyszeć na koncertach, które rozpoczęły się już w kwietniu podczas trasy zwiastującej płytę. Nowe utwory, jak i cała grupa, zostały miło przyjęte, co potwierdzają liczne recenzje. W powstaniu tego krążka uczestniczyło dwóch znanych producentów - Roli Mosiman i Marcin Cichy ("Skalpel"). Pierwszy odpowiadał za nagranie, drugi za mix i mastering. Projekt graficzny to dzieło wieloletniego współpracownika Pink Freud i Wojtka Mazolewskiego - Adam Kamiński.


ORTALION (support)

Grupa została powołana do życia przez Czarka Morawskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, pianistę, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w rozmaitych formacjach muzycznych. Wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody artystyczne np. Groovkojad (Fryderyk 2001+Wyróżnienie Grammy oraz MTV), Lipali (Fryderyk 2001) i wiele innych. Czarek Morawski jako muzyk wspomagał również bardzo zróżnicowane pod względem stylistycznym formacje jak np. IMTM , Apteka, Behemoth.

W oparciu o te doświadczenia powstał najnowszy wyjątkowy autorski projekt - Ortalion. Zespół powstał w 2011 roku. Swoją nazwą i koncepcją muzyczną nawiązuje do "tranzystorowego" i analogowego brzmienia lat 60. i 70., absolutnie jednak na tym nie poprzestając! Bardzo świeże i nowoczesne wtręty umiejscawiają Ortalion gdzieś pomiędzy tak odległymi biegunami jak alternative rock i alternative dance. Stylistyczne stacje pośrednie to synth.pop, electronic oraz, stale kuszący Ortalion, experimental. Słychać to wyraźnie nie tylko w muzyce, ale również w tekstach. Ortalionu nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Fakt ten zachęca grupę do ciągłych poszukiwań i eksperymentowania z brzmieniem

Facebook:
Fanpage Ortalionu


Skład zespołu:

Cezary Morawski - instrumenty klawiszowe
G-Elektra (Grażyna Charkiewicz) - wokal, teksty
Jacek (Jacques) Brzeziewicz - gitara basowa
Piotr Majka - perkusja
Robert Jakubiec - trąbka


BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieć Eventim (eventim.pl - cena w sieci - 33 zł, sprzedaż drogą elektroniczną i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie. Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.
bilety 100 - 220 zł
Kup bilet

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (6)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Najczęściej czytane