• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Słodkie koktajle, gorzkie teksty

ms
11 maja 2007 (artykuł sprzed 16 lat) 
Radio Badad w pełnym składzie: od przodu Dzik, Majones, Sielak. Radio Badad w pełnym składzie: od przodu Dzik, Majones, Sielak.
Płytę "Słodkie koktajle Mołotowa" będzie można kupić w czasie koncertu w Papryce. Płytę "Słodkie koktajle Mołotowa" będzie można kupić w czasie koncertu w Papryce.
Ile można być dobrze zapowiadającym się zespołem? Muzycy z trójmiejskiego Radia Bagdad mają etap zapowiadania się już za sobą, bo właśnie nagrali pierwszą płytę. Dodajmy: bardzo dobrą płytę.

Na krążku pt. "Słodkie koktajle Mołotowa" jest 12 utworów, w tym dokładnie połowa premierowych. Większość z nich znana jest fanom grupy z koncertów, ale jeden z nich - tytułowy - będzie dla wszystkich niespodzianką.

- Gramy jak zwykle: na pograniczu klasycznego rocka i punka. Energia, kontestacja i dobre, wpadające w ucho melodie to my - śmieje się Konrad "Sielak" Siedlecki, wokalista grupy i autor większości tekstów. Od początku istnienia zespołu, czyli od 2004 r. Radio Bagdad tworzy ten sam skład: Sielak (gitara, głos), Dzik (bas, głos) i Majones (perkusja i głos okazjonalny).

O czym śpiewają chłopcy z Radia Bagdad? O emigracji, miłości, wchodzeniu w dorosłość, demokracji, polityce. Spectrum szerokie, ale teksty brzmią wiarygodnie, niezależnie od tematu piosenki. Trzeba przyznać, że muzycy Radia Bagdad mają dobry zmysł obserwacji a skala ich zainteresowań pokrywa się z tym, co interesuje młodych ludzi w Polsce AD 2007.

Na "Słodkich koktajlach..." nie usłyszymy natomiast jednej z najpopularniejszych piosenek grupy, wykonywanej zawsze na koncertach i święcącej triumfy w polskim Internecie kompozycji "Londyn dzwoni". Na zamieszczenie utworu na płycie nie zgodził się koncern muzyczny, posiadający prawa do tej nagranej przez Joe Strummera z The Clash piosenki.

- Jakaś pani przekonywała mnie, że nie może się zgodzić na tekst, w którym śpiewamy o tym, że jeden naród jest w Wielkiej Brytanii traktowany lepiej od drugiego - tłumaczy Selak, autor polskiego przekładu. - A przecież Strummer był bardzo wrażliwy na nierówności społeczne, które bardzo dobrze widać dziś, porównując polską emigrację na Wyspach z innymi tamtejszymi grupami społecznymi.

Radio Bagdad powstało wiosną 2004 roku w Trójmieście. Do dziś zagrali niemal 100 koncertów. Występowali z takimi grupami jak Kult, Pidżama Porno, Voo Voo, Strachy na Lachy, KSU, Świetliki, Lao Che, Apatia. Zagrali też trasę z Happysad i Hurt"em.

Zespół wielokrotnie nagradzano na przeróżnych przeglądach - m.in. wyróżnieniem na festiwalu Jarocin 2006. Poza tym grali na: Hunterfest w Szczytnie, Union of Rock w Węgorzewie, Fląder Pop Festival w Gdańsku oraz Last Minute Summer Fest we Wrocławiu.


Koncert promujący płytę
"Słodkie koktajle Mołotowa"
klub Papryka
Sopot, ul. Grunwaldzka 11
15 maja, godz. 20:00
wejście gratis
ms

Opinie (4) 1 zablokowana

 • No to 4G z 1LO Gdańsk zabiera się za podbijanie showbiznesu :)

  powodzenia!

  • 0 0

 • POzdrowienia dla sielaka - kolegi z liceum

  jaki ten świat mały...

  • 0 0

 • oooo!

  tego Grzywacza kojarze z WZ:) 3mam kciuki!!!!

  • 0 0

 • Cieszę się i szczerze gratuluję.

  Konrada zawsze jasno mówił co chce w życiu robić. Muzyka jest jego pasją. Wspólne granie było dla mnie super frajdą, bo Sielak jest świetnym gitarzystą i błyskotliwym tekściarzem. Kiedy dołączył do nas Robert, pojawiła się nowa dawka energii. Od razu spodobał nam się jego styl gry na bębnach. Potem przyszedł czas, kiedy trzeba było zrezygnować z grania w zespole na rzecz pracy zarobkowej. Niestety, nie mogłem tego pogodzić. Ale cieszę się, że oni nadal grali. Rozwijali się i budowali swój styl. I teraz są w punkcie do którego dążyli. Wydają debiutancką płytę, grają koncerty, mają fanów. Czasem żal, że nie mogę z nimi tego dzielić. Z drugiej strony, to wszystko nie jest takie różowe. Granie w kapeli to ciężki kawałek chleba. Dlatego życzę Wam chłopaki powodzenia i wytrwałości. Nadchodzi Wasz czas.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (8 opinii)

(8 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak brzmi hasło przewodnie festiwalu Cudawianki, który co roku odbywa się w Gdyni?