Wydarzenie

stat

Sopocka Szkoła Muzyczna | Riverboat Ramblers

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
19 maja 2018 (sobota)
godzina:
16:00
miejsce:

Molo w Sopocie  mapa

adres:
Sopot, pl. Zdrojowy 2
organizator:
Kąpielisko Morskie Sopot
bilety:
wstęp wolny

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej!



16:00 Sopocka Szkoła Muzyczna
17:30 Riverboat Ramblers

SOPOCKA SZKOŁA MUZYCZNA
Powstała w 1946 r. i jest najstarszą instytucją kulturalną Sopotu. Przez lata istnienia jej mury opuściło ponad 1000 absolwentów. Wielu z nich zajęło znaczące miejsce w życiu muzycznym w kraju i za granicą - jako muzycy w orkiestrach polskich i zagranicznych oraz jako pedagodzy na  uczelniach i w szkołach muzycznych. Aktualnie w szkole kształci się około 160 uczniów. Placówka oferuje naukę na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet i saksofon. W ramach kształcenia odbywają się również zajęcia z teorii muzyki. W szkole działa chór oraz zespoły kameralne. A wszystko to w malowniczo położonym budynku przy ulicy Obrońców Westerplatte.
Podczas koncertu usłyszymy młodych solistów oraz szkolne zespoły, a także orkiestrę złożoną z absolwentów, nauczycieli i uczniów. W programie muzyka klasyczna oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

RIVERBOAT RAMBLERS
Zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra został założony w 1980 r. W Europie pojawił się na początku lat 90-tych ubiegłego wieku.  Obecnie w składzie zespołu grają artyści z Polski i Ukrainy. Od 30-stu lat koncertują z ogromnym powodzeniem na wszystkich najważniejszych festiwalach w Europie, odnosząc sukcesy, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia (m.in Grand Prix na światowym konkursie jazzowym w Le Havre we Francji).Szeroki wachlarz repertuaru zespołu stanowią głównie utwory w klimatach swingowych, bossa nova oraz spiritual, porywające standardy jazzowe i dixielandowe. Riverboat Ramblers  zabiera słuchaczy w muzyczną podróż śladem wielkich artystów: Glenna Millera, Counta Basiego i Duke'a Ellingtona. Z powodzeniem wykonują muzykę latynoamerykańską, największe przeboje rosyjskie i grane we własnych aranżacjach szlagiery muzyki popularnej.

Niewątpliwym atutem zespołu jest wokalista, Sergiej Kriuczkow o charakterystycznej barwie głosu, zwany przez szeroką publiczność "Białym Luisem Armstrongiem"...

Sergiej Kriuczkow - trąbka, śpiew
Marek Romanowski - puzon, śpiew
Marcin Janek- saksofon, klarnet
Marek Jurski - fortepian
Jurij Mishchenko - kontrabas, śpiew
Adam Zagrodzki - perkusja
The Whoop Group - Crimes
cze 22

piątek, godz. 19.00

bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)