Sopocka majówka pełna atrakcji

Podczas Sopockiej Majówki czeka nas szereg atrakcji i to nie tylko kulturalno-artystycznych, ale i sportowych.
Podczas Sopockiej Majówki czeka nas szereg atrakcji i to nie tylko kulturalno-artystycznych, ale i sportowych. fot. Anna Rezulak/KFP

Od 1 do 5 maja w Sopocie odbędzie się tradycyjna Sopocka Majówka, obfitująca w wydarzenia artystyczne, kulturalne i sportowe. W programie znajdziemy m.in. pokazy filmowe i spektakle teatralne, koncerty, wystawy, warsztaty rodzinne, pikniki, aktywności sportowe i spacery historyczne, a inspiracją dla wybranych wydarzeń tegorocznej Sopockiej Majówki jest okres dwudziestolecia międzywojennego. Warto zwrócić uwagę także na koncert w Ergo Arenie 1 maja, na którym wystąpią m.in. Voo Voo oraz Muniek i Przyjaciele - wstęp kosztuje 20 zł.Pełny program Sopockiej Majówki


Sopocka majówka to wydarzenie, które odbywa się w różnych lokalizacjach Sopotu i łączy w sobie atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, dlatego chętnie uczestniczą w nich zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak i turyści spędzający tu długi weekend.

15 lat Polski w Unii EuropejskiejCzy znasz słowa "Ody do radości", która jest hymnem zjednoczonej Europy?

tak 28%
słabo - musiał(a)bym sobie przypomnieć 27%
nie, ale chętnie się nauczę 15%
nie i nie odczuwam takiej potrzeby 30%
zakończona Łącznie głosów: 398
Sopocką majówkę rozpoczniemy 1 maja w samo południe przy molo zobacz na mapie Sopotu wspólnym odśpiewaniem "Ody do radości". Pół godziny później na placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu rozpocznie się impreza "jak za dawnych lat", nawiązująca tematyką do dwudziestolecia międzywojennego. W programie znajdą się m.in. pokazy mody z udziałem grupy rekonstrukcyjnej, wystawy, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz spektakl teatralny (Teatr na Plaży, spektakl gościnny "Kocham Bałtyk" wg. tekstu Zośki Papużanki, reż. Agnieszka Przepiórska).

Od godz. 16 w muszli koncertowej przy sopockim molo rozpocznie się muzyczna część majówki, podczas której zaprezentują się m.in. Workers i John Leysner & The Soulmates.

O godz. 20 w Ergo Arenie odbędzie się natomiast koncert "Zjednoczeni w Różnorodności", podczas którego Sopot będzie świętował 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

Majówka w Trójmieście


Sopot historyczny i patriotyczny2 maja organizatorzy zapraszają na spacer historyczny "Sopot przed stu laty", w klubie Atelier odbędą się warsztaty z robienia i puszczania latawców na plaży, w Teatrze na Plaży odbędzie się projekcja klasyki kina niemego - filmu z 1929 r. "Mocny Człowiek" w reż. Henryka Szaro, a w Teatrze Boto i Klubie Klubie Avangarda odbędą się koncerty.

W piątek 3 maja nie zwalniamy tempa. Od godz. 12 do 15 na placu Przyjaciół Sopotu odbędzie się impreza "Patriotyczny Sopot" oraz warsztaty artystyczne dla dzieci, o godz. 16 na scenie Muszli Koncertowej przy molo zaprezentuje się zespół Riverboat Ramblers.

O godz. 18 w kościele św. Jerzego odbędą się oficjalne uroczystości z okazji Święta Narodowego 3 Maja, a po nich nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu.

Materiał archiwalny

Zobacz fragment gry w kapsle, rozegranej podczas Sopockiej Majówki w 2017 roku.

Majówka na sportowoSobota 4 maja upłynie w Sopocie pod znakiem aktywności fizycznej. W programie znajdą się m.in. otwarty turniej siatkówki plażowej w kategorii open, pokazowe mecze i turnieje w Tag/Touch Rugby, BigYellowFoot - sopocki turniej berka, rodzinny turniej w kapsle, otwarty turniej w boule, konkurs figur z piasku, I Sopocki Turniej Miotania Oszczepem z Epoki Kamienia o Puchar Prezydenta Sopotu, sportowe zabawy dla publiczności, dawne rzemiosła - pokazy i warsztaty, maraton zumby ze "Zdrowymi i Aktywnymi" a także joga czy tenis.

ArtystycznieNie samym sportem człowiek żyje, dlatego organizatorzy Sopockiej majówki zadbali też o strawę dla ducha. W sobotę 4 maja w Teatrze na Plaży odbędzie się Bajkowy Poranek dla dzieci, podczas specjalnego spaceru będzie można poznać tajemnice sopockiej architektury, w ogrodzie Muzeum Sopotu odbędzie się Europejski Piknik Rodzinny a w ramach niego koncerty, warsztaty artystyczne i zabawa z bańkami mydlanymi.

W Scenie Kameralnej Sopot ze swoimi fanami spotka się Jeffrey Archer - brytyjski polityk i autor poczytnych powieści z wątkiem sensacyjnym. O godz. 18 w Teatrze na Plaży zobaczymy film "Portier z Hotelu Atlantic" w reż. Friedricha Murnaua z 1924 r. - klasykę niemego kina europejskiego. W BOTO odbędzie się natomiast Nieformalny Przegląd Piosenki Aktorskiej.

Artystycznych atrakcji nie zabraknie też w niedzielę 5 maja. O godz. 16 na scenie muszli koncertowej przy molo najpiękniejsze tanga wykona zespół Milonga Baltica, a że tango to taniec wciągający, to po koncercie planowany jest "tango flashmob". W Teatrze na Plaży odbędzie się kolejny spektakl kina niemego ("Furman śmierci", reż. Victor Sjöström, 1921 r.), a w BOTO zobaczymy spektakl "Podróż do Buenos Aires" w reż. A. Nalepy.

5 maja warto również wybrać się na koncert Przemka Dyakowskiego - godz. 17:30 (Muszla Koncertowa przy Molo).

Majówka w skansenie na Grodzisku i w Operze LeśnejGrodzisko w Sopocie zaprasza na majówkę w skansenie. Program obejmuje aż cztery dni (1-4 maja) wypełnione atrakcjami popularyzującymi historię, głównie średniowiecze i kulturę Słowian. Inscenizacje, walki, pokazy, gawędy, gry i zabawy z udziałem publiczności, turniej miotania oszczepem o Puchar Prezydenta Sopotu - będzie z czego wybierać. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W piątek 3 maja na majówkowe spotkanie z atrakcjami zaprasza Opera Leśna. W programie znajdzie się zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, ekologiczne warsztaty, wykłady na temat ideologii "zero waste" oraz koncerty.

Opinie (39) 3 zablokowane

 • Wiecie co w Sopocie na majowke?

  Wsiadacie w auto i jedziecie do Gdyni lub Gdanska :) A najlepiej dalkeo stad!

  • 27 10

 • Tyle tego ale zeby choc cos ciekawego...

  • 15 12

 • Ty to byś chciał budy z piwem za darmo do tego kiełbacha z grilla i leżaczek na molo. Do tego oczywiście skomponowane ubrane panie co?

  • 6 8

 • BigYellowFoot - sopocki turniej berka, rodzinny turniej w kapsle, otwarty turniej w boule, konkurs figur z piasku, I Sopocki Turniej Miotania Oszczepem z Epoki Kamienia o Puchar Prezydenta Sopotu, sportowe zabawy dla publiczności

  o jakie fajne gry i zabawy

  • 4 11

 • kino nieme w teatrze na plaży! bilet dwie dychy!

  Na pewno przyjdą organizatorzy i ich rodzice...

  • 17 7

 • dno

  • 11 6

 • Ja nie lubie takich dlugich okresow swiatecznych.

  Wszedzie gdzie bys sie nie udal to tlumy wrzaskliwej gawiedzi i nie ma jak odpoczac. Rzeczywiscie pozostaje siedziec w chacie. Chyba ze pracodawca zaproponowal tobie pracowac w te dni w zamian za mozliwosc wybrania sobie innych dni jako wolne. Wtedy na plazach czy w parkach nie ma prawie nikogo. Wielkie pawilony sklepowe sa puste w godzinach rannych i nikt nie przeszkadza. Ja czesto korzystalem z takiej nadarzajacej sie szansy i pracowalem. Uwiebiam spokoj bo widok tysiecy ludzi zatloczonych jak sardynki w puszce jest denerwujacy. Cisza musi byc i juz...

  • 18 6

 • sopocka majówka 2019

  Dzień dobry, na długi weekend zostaje w trójmieście, wchodząc na stronę trójmiasto pl spodziewałem się informacji jak spędzić weekend w trójmieście zgodnie z nazwą strony internetowej.
  Niestety spotkały mię tylko propozycje z Sopotu autorstwa Pani Ewy Palińskiej. Być może Pani Ewa powinna zmienić adres na e.palinska@sopot.pl. Rozumiem ewentualny sentyment do Sopotu., ale jeżeli dzień przed długim weekendem przygotowuje się tego typu artykuł to może warto być profesjonalistką i ponad podziałami i zaproponować czytelnikom ofertę dla całego trójmiasta . Kończąc zaznaczam , że nie mam nic do Sopotu, lecz wolę mieć na stronie trójmiasto pl pełną ofertę. Pozdrawiam
  Mariusz

  • 10 10

 • Wyprowadź się w Bieszczady. Mieszkasz w sporym mieście i na tłumy ludzi narzekasz? Coś Ci pod deklem nie styka?

  • 3 5

 • brak marszów z pochodniami

  dla młodzieży patriotycznej

  • 9 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej
muzyka chóralna, widowisko / show
paź 22
piątek, g. 19:00
Gdynia, Gdynia Arena
Mela Koteluk & Kwadrofonik
Mela Koteluk & Kwadrofonik
rock, pop
paź 29
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
Fisz Emade Tworzywo - Ballady i Protesty
muzyka alternatywna
lis 12
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywa się aktor Teatru Wybrzeże, który zagrał w najnowszym filmie Jana Komasy "Hejter"?