Wydarzenie

Sopotello - otwarcie

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
20 - 21 kwietnia 2013
godzina:
12:00 - 20:00
miejsce:

Sopocki Rynek  mapa

adres:
Sopot, Polna 8-10
bilety:
3 zł
PATRONAT

Rynek ludzi oryginalnych, artystyczny oraz ludowy... w każdą sobotę i niedzielę od kwietnia 2013 roku...
20.04.2013 na Sopotello wystąpi zespół KLEZMAFOUR


Klezmafour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego International Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą.

21.04.2013 na Sopotello wystąpi gwiazda polskiej muzyki JERZY POŁOMSKI

Od 55 lat na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: "Bo z dziewczynami", "Daj", "Cała sala śpiewa z nami", "Nie zapomnisz nigdy", "Kiedy znów zakwitną białe bzy", "Moja miła, moja cicha", "Błękitna chusteczka", "Wszystko dla Pań", "Ta ostatnia niedziela", "Czy ty wiesz moja mała", "Woziwoda", "Komu piosenkę?", "Kodeks" i wiele innych. W repertuarze Artysty znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów i kolędy.


NIE WYRZUCAJ!

To hasło akcji które ma zachęcić do pogrzebania w domowych szafach, piwnicach, garażach i wyłowienia ciekawych rzeczy, którymi można się podzielić z innymi - sprzedając na Sopotello

Pasjonujesz się modą, ale w twojej szafie brakuje już miejsca? Nie możesz się rozstać z ulubionymi sukienkami, w które nie mieścisz się od kilku sezonów? Twój chłopak po raz kolejny podarował ci sweterek w paskudnym kolorze? Przyjdź na Sopotello!!!

Malujesz, szkicujesz, oprawiasz, zaprawiasz, wyprawiasz, doprawiasz, kolorujesz, farbujesz, rzeźbisz? Przyjdź na Sopotello!!!

Kolekcjonujesz coś ale chciałbyś się podzielić z innymi i przytulić trochę grosza. Przyjdź na Sopotello!!!

Masz stylowy rower, skuter lub inny środek lokomocji pozwól nim odjechać komuś innemu - Przyjdź na Sopotello!!!

Jesteś poważnym producentem produkujesz na przykład: ciasteczka i chciałbyś aby Twoje ciasteczka stały się przebojem? Przyjdź na Sopotello!!!

Śpiewasz, pośpiewujesz, grasz nie grasz? Przyjdź na Sopotello!!!

Dla wyjaśnienia - można zarezerwować lub przyjść i wykupić miejsce nawet na jeden dzień.


Miejsce
» Sopocki Rynek - Sopot, ulica Polna 8 - 12 - zadaszony teren Sopockiego Rynku, ulica Klenczona, teren przed targowiskiem od strony Hipodromu.
Termin
» Otwarcie - 20 - 21.04.2013 roku - cyklicznie co tydzień w soboty i niedziele od godziny 12:00 do 20:00, do końca roku, w zależności od warunków pogodowych). Istnieje możliwość przedłużenia terminu imprezy w zależności od pozyskania urządzeń pozwalających utrzymać dodatnią temperaturę.
Cele
» integracja społeczności lokalnych, ludzi oryginalnych, uśmiechniętych i wolnych od jakichkolwiek uprzedzeń i stereotypów z Sopotu, Trójmiasta, regionu oraz Polski, w tym ludzi aktywnych, oraz emerytów, rencistów i młodzieży,
» rozpowszechnianie i kultywowanie tradycji miasta, regionu i kraju, tradycyjnej kultury polskiej z naciskiem na tradycję Kaszub i Kociewia..
» wielokulturowość i solidarność międzypokoleniowa,
» zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta,
» zagospodarowanie obszaru wokół targowiska.
» polepszenie warunków i możliwości dla obecnych najemców powierzchni targowej,

Sobota i niedziela - Sopotello - artystyczny, handlowy, wielokulturowy Pchli Targ - rynek ludzi oryginalnych

Cykliczna impreza handlowo-rozrywkowa dla wszystkich od 5 do 105 lat, z uwzględnieniem ludzi oryginalnych bez względu na wiek. Czas trwania od 12:00 do 20:00. W każdą sobotę i niedzielę odbywać się będzie Pchli Targ - sprzedawcy rozlokowani przy stołach handlowych, stoiskach drewnianych na terenie Sopockiego Rynku oraz udostępnionej na tej cel ulicy Klenczona oraz przestrzeni przed Sopockim Rynkiem od strony Hipodromie. Nadzór nad charakterem miejsca, będzie sprawowała Rada Programowa Sopockiego Rynku. Na specjalnie zbudowanej scenie odbywać się będzie program artystyczny w godzinach pomiędzy 12:00 - 20:00.

- odzież i akcesoria, produkty artystyczne, gadgety, inne (pod dachem znajduje się kilkaset miejsc przy stołach. Prosimy o przynoszenie sobie czegoś do siedzenia.)
- kolekcjonerzy, starocie, winyle, muzyczne, książki i cała reszta (ul. Klenczona. Własne elementy ekspozycji)
- rowery, skutery, sportowe i inne (teren przed Targowiskiem od strony Hipodromu. Własne elementy ekspozycji)
- kwiaty, ogrodowe, wiklina i inne (teren przed Targowiskiem od strony Hipodromu. Własne elementy ekspozycji)
- różności i mebelki (aleja od SKM na terenie targowiska. Własne elementy ekspozycji)
- różności (aleja - wejście od ul Polnej / obok kiosku Ruchu. Drewniane Domki, namioty)


Organizatorzy

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (40)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez