Spokojne otwarcie klubu W4. Ulica Elektryków działa dalej

Krótko trwał stan hibernacji na Ulicy Elektryków. Tydzień po zamknięciu sezonu otwarto klub W4.
Krótko trwał stan hibernacji na Ulicy Elektryków. Tydzień po zamknięciu sezonu otwarto klub W4. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Choć niedawno odbyło się oficjalne zamknięcie sezonu na Ulicy Elektryków, to fani tego miejsca nie musieli długo czekać na kolejną atrakcję kompleksu. Stan hibernacji trwał zaledwie tydzień, bo wczoraj odbyło się otwarcie klubowej przestrzeni W4, która będzie działać w piątki i soboty od godz. 18. Co oferuje nam nowo otwarta imprezowania? Sprawdziliśmy to za was.Nadchodzące wydarzenia w TrójmieścieCzy lubisz zabawy na Ulicy Elektryków?

Zobacz wyniki (736)
Strefa W4 Food SquatMapka, z licznymi foodtruckami i małymi lokalami, w sezonie letnim pełniła rolę zaplecza gastronomicznego Ulicy Elektryków. W tej kwestii nic się nie zmieniło, ale na pierwszym piętrze hali powstał klub W4. Nowa przestrzeń to przedłużenie muzycznego życia sezonowej dotychczas Ulicy Elektryków. Jak na razie, program rozpisany jest do końca października, choć plany są, aby działać cały rok. To jednak uzależnione jest od wielu czynników.

- Realizujemy nasz cel dążenia do działania całorocznego, by nikt nie musiał się z nami za szybko rozstawać. Teraz już nie trzeba czekać do wiosny, by odwiedzić nas ponownie. Kontynuujemy tradycję zapraszania ciekawych didżejów z całej Europy, o światowej rozpoznawalności i unikalnym stylu. W "lajnapie" znajdą się też oczywiście uznani przedstawiciele naszej rodzimej sceny - mówią przedstawiciele Ulicy Elektryków.
Czytaj też: Zamknięcie Ulicy Elektryków


Pierwsza impreza w nowym miejscu wzbudziła spore zainteresowanie i, tak jak to było w sezonie, także i teraz do wejścia ustawiła się spora kolejka. Ochrona pozwalała na wstęp tylko osobom pełnoletnim i bardzo mocno pilnowała wyznaczonych limitów gości, wpuszczając ludzi rotacyjnie. Dzięki temu w środku nie było ciasno i na dole można było swobodnie rozmawiać i szybko zamówić jedzenie, a na górze, w klubie komfortowo się bawić przy głównie trapowej muzyce.

We wnętrzu panuje typowy industrialny klimat. Ciemna sala, w której zaaranżowany został parkiet nie jest rozświetlona feerią barw. Spowity w półmroku parkiet jeszcze mocniej pozwala skoncentrować się na muzyce, a całość wpisuje się w stoczniowy klimat Ulicy Elektryków. Podczas inauguracyjnej imprezy wyczuwalna była luźna, nieskrępowana atmosfera. O ile w sezonie, można było tutaj spotkać mnóstwo oryginalnie ubranych ludzi, tak teraz większość imprezowiczów postawiła po prostu na codzienne stylizacje.

KęKę i jego wiwisekcja życia na koncercie w B90
- Super, że jest teraz W4. Wielokrotnie zastanawiałam się, dlaczego tu niczego nie zrobią, przecież są tutaj takie możliwości. Lubię Elektryków i zawsze mi było szkoda, że mogłam bawić się tu w sumie tylko w wakacje. A tak, to na bank będę dalej wpadała - mówi Marta, częsty gość miejsca.
- Podoba mi się ten surowy klimat, aczkolwiek myślę, że nie wszystkim bywalcom Ulicy Elektryków przypadnie on do gustu. To raczej klub dla starszej młodzieży, widzę, że dobrze też bawią się tutaj ludzie w wieku 30 plus. Jest dużo mniej lansu niż latem, dużo mniej ludzi, ale dużo więcej fajnych ludzi. Ulica Elektryków cały czas zaskakuje i ewoluuje, zatem całkiem możliwe, że jeszcze coś się tutaj wydarzy - mówi Gabrysia z Gdańska.
Jak podkreślają organizatorzy, klimat muzyczny klubu W4 będzie bardzo eklektyczny. Będziemy mogli bawić się tutaj do wszelkich odmian muzyki elektronicznej, rapowych nowinek i światowych hitów dawnych i nowych, często w nieoczywistych aranżacjach. Za deckami stawać będą uznani DJ-e, selekcjonerzy radiowi i reprezentanci wytwórni z całej Europy.

Czytaj także: Nowe imprezowe miejsca w Trójmieście. Tu pobawisz się do białego rana

W piątkowy wieczór imprezę poprowadziła JYOTY (Rinse FM) w towarzystwie DJ NOZa, NEEN NAH i Odme. Imprezowy weekend z otwarciem W4 w tle jeszcze się nie skończył. W sobotę wystąpi Demuja, specjalista od muzyki house, krążący po jej najbardziej stylowych orbitach. Jego produkcje kipią od klasycznego soulu i funku. Dzisiaj za DJ-ką pojawią się również ICI COLO oraz Radek Cyman Records.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Aktor Teatru Wybrzeże, wcielający się w postać Marka Zimińskiego w serialu “Na wspólnej” to: