Wiadomości

stat

Spróbuj tradycyjnego sushi w New Kansai Sushi

Kulinarne trendy zmieniają się niemal co sezon, ale moda na sushi nie mija od lat. Po okresie eksperymentów i niecodziennych połączeń, fani japońskiej kuchni coraz częściej powracają do sushi w klasycznym wydaniu. Każdy, kto chciałby przekonać się, jak smakuje prawdziwe sushi, powinien wybrać się do restauracji New Kansai Sushi w Gdańsku.

Restauracja działa od ponad 10 lat - wcześniej na ul. Ogarnej, teraz na ul. Jana Heweliusza 13-15 zobacz na mapie Gdańska i jest pierwszym tego typu lokalem, który powstał w Gdańsku. W menu znajdziemy dania kuchni azjatyckiej, a także fusion, ale do New Kansai Sushi warto się przede wszystkim wybrać na klasyczne sushi, którego nie powstydziłby się rodowity Japończyk.

- Proponujemy tradycyjną kuchnię japońską, staramy się nie stosować niepotrzebnych dodatków i udziwnień. Jesteśmy zdania, że czysta, doskonała forma obroni się sama. Dekoracje na talerzu mogą być atrakcyjne, ale często przysłaniają główne danie, a to z tradycyjnym sushi nie ma nic wspólnego - mówi Bartosz Polak, dyplomowany sushi chef. - Jeśli ktoś ma ochotę na sushi z dodatkami, to oczywiście przygotujemy je, ale sugerujemy spróbować tego prawdziwego.
Bartosz Polak szkolił się u Waldemara Pawełka, jednego z pierwszych znawców sushi w Polsce, docenionego w Japonii i Los Angeles. Ukończył również międzynarodowe Seminarium Wiedzy o Sushi, prowadzone przez World Sushi Skills Institute (przyznają jedyny tego typu dyplom honorowany przez japoński rząd). W praktyce oznacza to egzamin i zaprezentowanie się przed wymagającą japońską delegacją, a w finale przejście z poziomu sushi mastera na dyplomowanego sushi chefa (w całej Polsce jest ich tylko 20, a w Gdańsku tylko jeden).

Restauracja jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz przyjazna dla zwierząt - mile widziani są właściciele z czworonożnymi pupilami. Natomiast specjalnie z myślą o dzieciach powstało menu, w którego skład wchodzą oryginalne i zdrowe posiłki. Na miejscu znajduje się także kącik z zabawkami oraz przewijak. Goście też mogą korzystać z restauracyjnego wi-fi.

Nowością w menu jest także ramen, coraz popularniejszy japoński przysmak. Aromatyczny wywar, zanim trafił do karty, przetestowali rodowici Japończycy. Po pierwszej degustacji mieli swoje uwagi, dlatego szef kuchni zmienił recepturę tak, by jak najwierniej oddawała japoński oryginał. Kolejna degustacja zakończyła się sukcesem.

Na miejscu i na wynos

New Kansai Sushi oferuje również zamówienia z dostawą do domu oraz biur. Menu można sprawdzić i zamówić na stronie www.zamawiamsushi.pl. Miłośnicy kuchni japońskiej na miejscu mogą także zakupić oryginalne produkty do samodzielnego przygotowania sushi w domu wraz ze świeżymi składnikami. W razie wątpliwości, obsługa restauracji zawsze doradzi i podpowie, jak przygotować danie.

- Wyróżniają nas nie tylko bardzo dobre produkty z Japonii i Chin. Znaczenie ma dla nas przede wszystkim harmonia smaku i to nas wyróżnia. W dzisiejszych czasach rzadko kiedy zachowana jest odpowiednia proporcja w sushi. Ktoś może powiedzieć, że w daniu jest za mało ryby albo za dużo ryżu, ale przypominam, że nie o to chodzi w tradycyjnym sushi. Nie ilość, ale proporcja i harmonia grają główną rolę - zapewnia sushi chef.
New Kansai Sushi
ul. Jana Heweliusza 13-15 zobacz na mapie Gdańska
80-890 Gdańsk
Tel. 58 321-77-77
e-mail: infosushi@wp.pl
www.newkansaisushi.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (20) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Najdziwniejsze i niepokojące eksponaty w trójmiejskich muzeach
Dziwne eksponaty w muzeach

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Znaną, gdańską pisarką pisarka specjalizująca się w literaturze obyczajowej jest: