Wydarzenie

stat

Stabat Mater (1 opinia)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
16 lutego 2018 (piątek)
godzina:
20:00 - 21:30
miejsce:

Katedra Oliwska  mapa

adres:
Gdańsk, bp. Edmunda Nowickiego 5
bilety:
30-40 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

40 lat historii, ponad 80 nagranych płyt i niemal 650 prawykonań na koncie. Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, należący do światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych, obchodzi w tym roku swój jubileusz.Takie wydarzenia stanowią zawsze okazję do podsumowań, dają też pretekst do podejmowania nowych twórczych działań. Ani jednych, ani drugich nie zabraknie w jubileuszowym roku 2018.

Na inaugurację obchodów jubileuszu wybraliśmy Stabat Mater Josepha Haydna na sopran, alt, tenor, bas, chór mieszany oraz orkiestrę. Utwór napisany w 1767 jest dziełem bez wątpienia wybitnym. Pierwsze wykonanie zrobiło duże wrażenie na słuchaczach i doczekało wielu pochwał wśród recenzentów, którzy określali je jako "kwiat w centralnej Europie".

W programie:
Joseph Haydn Stabat Mater

Wykonawcy:
Sophie Klußmann (Niemcy) - sopran
Ewa Marciniec - alt
Jorge Navarro Colorado (Hiszpania) - tenor
Robert Gierlach - bas
Polski Chór Kameralny
Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis
Jan Łukaszewski - dyrygent

*Laura Mitchell z powodu choroby nie może przyjechać do Gdańska. Wystąpi niemiecka sopranistka Sophie Klußmann. Jarosława Bręka zastąpi Robert Gierlach.
Informacja o biletach:
Bilety w cenie 40zł/30zł do nabycia w biurze Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata J. Rybińskiego 24, tel. 58 552 41 73) w godzinach 9:00–16:00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

Przeczytaj także

  • 40. urodziny Polskiego Chóru Kameralnego wideo
    15 lutego 2018 (5 opinii)

    40 lat historii, ponad 80 nagranych płyt i niemal 650 prawykonań - takimi wynikami może poszczycić się Polski Chór Kameralny, który w najbliższy piątek o godz. 20 Katedrze Oliwskiej...

Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)