Wiadomości

stat

Strzelaj z łuku w gdyńskiej Strefie Zoltar

Archery Arena jest przeznaczona dla graczy od 12 roku życia.
Archery Arena jest przeznaczona dla graczy od 12 roku życia. mat. pras.

Znudził ci się paintball, a nadal masz ochotę na podszytą adrenaliną zabawę w gronie znajomych? W takim razie zbierz swoją drużynę i podejmij z nią wyzwanie na Archery Arenie. To najnowsza propozycja gdyńskiej Strefy Zoltar, która polega na grupowych pojedynkach z użyciem prawdziwych łuków i specjalnych strzał. Atrakcja jest przeznaczona zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży.Strefa Zoltar to nowoczesne centrum rozrywki, które znajduje się na pierwszym piętrze budynku zlokalizowanego przy ul. Jana z Kolna 36 zobacz na mapie Gdyni w centrum Gdyni. To idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju imprez: od urodzin, poprzez wieczór kawalerski czy panieński na firmowej integracji kończąc.

Na ponad 900 metrach kwadratowych urządzono tutaj m.in. arenę elektronicznego paintballa, pokój zagadki kryminalnej, pokój refleksu, stanowiska z wirtualną rzeczywistością, laboratorium Goldberga - w którym należy samodzielnie skonstruować maszynę przyczynowo-skutkową - symulatory rajdów samochodowych czy wreszcie pub, w którym można odpocząć po wyczerpującej zabawie.

Całkowicie bezpieczne pojedynkiKilka miesięcy temu, Strefa Zoltar powiększyła swoją ofertę o kolejną atrakcję - Archery Arenę. Jak sama nazwa wskazuje, goście wcielają się tutaj w rolę łuczników i toczą ze sobą zaciekłe pojedynki. I choć gra się normalnymi klasycznymi łukami o sporej sile strzału, strzelanie z nich do przeciwników jest całkowicie bezpieczne. Dlaczego?

Zamiast ostrych grotów, strzały użytkowane w Archery Arenie są zakończone systemem czterech gąbek, które niemal w pełni absorbują energię po trafieniu w cel. Dodatkowo gracze są zabezpieczeni maską osłaniającą twarz oraz kamizelką osłaniającą tułów.

Na każdym z pól zajmowanych przez drużyny znajdują się po trzy dmuchane przeszkody, które umożliwiają ukrycie się przez strzałami przeciwnika.
Na każdym z pól zajmowanych przez drużyny znajdują się po trzy dmuchane przeszkody, które umożliwiają ukrycie się przez strzałami przeciwnika. mat. pras.

Łucznicze dwa ognieŁucznicze turnieje są przeznaczone dla zorganizowanych grup w parzystej liczbie od 4 do maksymalnie 12 osób. Z Archery Areny mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i nastolatkowie. Sugerowana dolna granica wiekowa wynosi 12 lat. Łuki wydawane nastoletnim graczom mają oczywiście odpowiednio mniejsze wymiary i siłę naciągu. Dla jeszcze młodszych zawodników Strefa Zoltar ma przygotowane karabinki na piankowe kulki, które zastępują łuki i pozwalają na grę według tych samych zasad co Archery.

Przed rozpoczęciem turnieju uczestnicy dzielą się na dwie równe drużyny. Zabawa odbywa się w pomieszczeniu o powierzchni 220 metrów kwadratowych, wyściełanej amortyzującymi matami. Ich kolory wyznaczają trzy podłużne pola. Każda z drużyn zajmuje wybrane ze skrajnych pól, natomiast środkowe pole jest strefą buforową, z której nie wolno oddawać strzałów.

Aby urozmaicić turniej na skrajnych polach znajdują się po trzy dmuchane przeszkody, za którymi gracze mogą chować się przed przeciwnikami. Jednak walcowaty kształt dmuchańców sprawia, że ukryci za nimi nigdy nie mają zapewnionej stuprocentowej ochrony przed nadlatującymi strzałami. Innymi słowy, przeszkody chronią wyłącznie przed przeciwnikami stojącymi naprzeciwko, ale już nie przed tymi stojącymi po bokach.

Zobacz, jak wyglądają łucznicze rozgrywki w Archery Arenie


Streszczenie reguł turniejuRozgrywki są podzielone na trzy tury, z których każda trwa 7 minut. Wliczając przerwy pomiędzy nimi, jednorazowy pobyt w Archery Arenie trwa pół godziny. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy, w tym podliczaniem zdobytych przez każdą z drużyn punktów, czuwa obecny w pomieszczeniu sędzia.

Zasady łuczniczego turnieju są banalnie proste. Wygrywa drużyna, która zdobędzie po prostu więcej trafień. Gracze mogą celować w dowolną część ciała członka przeciwnej drużyny, gdyż każde trafienie oznacza jeden punkt. Żadna z tur nie może zakończyć się remisem. Jeśli tak się stanie, należy przeprowadzić dogrywkę, która kończy w momencie oddania pierwszego, celnego strzału.

Trafiony strzałą przeciwnika łucznik jest zobligowany do opuszczenia pola walki i udania się na ławkę. Ale nie oznacza to, że nie będzie już mógł zagrać w bieżącej turze. Jego kompani z drużyny mają bowiem możliwość "wykupienia" nieszczęśnika na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na trafieniu do niewielkiej tarczy umieszczonej na przeciwległym polu. Drugi, wymagający niebywałego refleksu, polega na złapaniu w locie strzały wystrzelonej przez przeciwników.

Trafiony strzałą przeciwnik musi opuścić pole rozgrywek, ale jego towarzysze mają możliwość "wykupienia" go na dwa sposoby.
Trafiony strzałą przeciwnik musi opuścić pole rozgrywek, ale jego towarzysze mają możliwość "wykupienia" go na dwa sposoby. mat. pras.

Czynne siedem dni w tygodniuCennik łuczniczych zmagań w Archery Arenie przedstawia się następująco: od poniedziałku do czwartku cena wynosi 25 zł od osoby, natomiast od piątku do niedzieli 29 zł od osoby. Strefa Zoltar jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-21, w sobotę i niedzielę godzinę dłużej, czyli w godz. 10-22.

UWAGA: Po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje również możliwość zorganizowania turnieju w innych godzinach niż podano powyżej. Rezerwacji można dokonywać drogą telefoniczną pod numerem 792 226 588 lub 58 782 17 98, drogą mailową pod adresem strefazoltar@gmail.com albo osobiście w siedzibie Strefy Zoltar przy ul. Jana z Kolna 36, która mieście się nieopodal gdyńskich hal targowych.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16

stycznia

Koncert edukacyjny: Zatańcz... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

18

stycznia

8. Dni Muzyki Nowej Gdańsk, Klub ŻAK

27

stycznia

Antarktyczna przygoda Gdynia, Experyment

Kultura

Studenci SWA śpiewają niegrzeczne piosenki Lao Che. O "Rzuciłem palenie... Kocham Cię..."
Studenci SWA śpiewają piosenki Lao Che
Bajka przeciwko koszmarom sennym. O "Krainie Śpiochów" Teatru Miniatura
O "Krainie Śpiochów" Teatru Miniatura

Kulinaria

Nowe lokale: zdrowo, dzielnicowo i lokalnie
Nowe lokale: zdrowo, dzielnicowo i lokalnie
Pierwsze takie połączenie w Trójmieście - otwarcie Sugoi Sushi i Alchemii Wina
Otwarcie Sugoi Sushi i Alchemii Wina

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane