• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Święta pełne smakołyków i atrakcji w ALFA Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej

8 grudnia 2023 

Świąteczne przysmaki od lokalnych dostawców, naturalne kosmetyki, rękodzieło, a do tego słodkie warsztaty, zabawy dla dzieci, Święty Mikołaj i prezenty - to wszystko czekać będzie w grudniu, w Alfa Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej. W centrum odbędą się aż trzy wydarzenia - świąteczna edycja Bazaru na Fali, Targ Wujaszków oraz z myślą o najmłodszych Święta Pełne Słodyczy.Alfa Centrum Gdańsk - Galeria Alternatywna w przedświątecznym czasie przygotowała prawdziwy maraton atrakcji. W grudniu odbędą się tutaj aż trzy wyjątkowe wydarzenia.

Od 9 do 16 grudnia galeria zamieni się w prawdziwą krainę słodkości w świątecznym wydaniu, a to wszystko za sprawą akcji Święta Pełne Słodyczy. W pasażu centrum staną widowiskowe dekoracje przypominające prawdziwe słodkości, w rozmiarze XXL - domki z piernika, cukrowe laski, cukierki, lizaki i gigantyczne pierniki.

Mikołaj już teraz, państwo Piernikowie za tydzieńNie zabraknie specjalnej strefy selfie, a także Świętego Mikołaja. Brodaty gość specjalny zasiądzie w swoim specjalnym fotelu w sobotę 9 grudnia, obdarowując najmłodszych cukierkami oraz wspólnym zdjęciem.

Dzieci z pewnością ucieszy również obecność Pani i Pana Piernika, którzy zawitają do centrum w kolejną sobotę, 16 grudnia i spacerując po pasażu centrum wręczać będą słodkie upominki.

Ponadto w sobotę 9 i 16 grudnia najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w słodkich warsztatach, w ramach których z pomocą animatorek przygotują własnoręcznie wyjątkowe czekoladowe smakołyki, muffinki lub pierniki. Po poczęstunku nie zabraknie również czasu na zabawę i odrobinę aktywności. Na dzieci czekać będzie ścianka magnetyczna z gigantycznymi puzzlami oraz gry i zabawy ruchowe.

Bazar na Fali w niedzielę, 17 grudniaPo zakończeniu słodkiego tygodnia, w niedzielę handlową 17 grudnia, do galerii powróci Bazar na Fali. Tym razem w wyjątkowej, świątecznej odsłonie. Poza modowymi perełkami z drugiej ręki nie zabraknie tu unikatowych produktów, takich jak pachnące świece, naturalne kosmetyki, biżuteria handmade i inne rękodzieło. Będzie to doskonała okazja do zakupu niepowtarzalnych prezentów gwiazdkowych, a także zaopatrzenia się w przysmaki niezbędne na bożonarodzeniowym stole.

  • W ramach Bazaru na Fali oferowane są wyroby rękodzielnicze, idealnie nadające się na świąteczne prezenty.
  • W ramach Bazaru na Fali oferowane są wyroby rękodzielnicze, idealnie nadające się na świąteczne prezenty.
  • W ramach Bazaru na Fali oferowane są wyroby rękodzielnicze, idealnie nadające się na świąteczne prezenty.
Na bazarze można będzie znaleźć świąteczne smakołyki od lokalnych producentów, miody, sery, przetwory, chleby, ciasta i przyprawy. Bazar czynny będzie w godzinach 11-19.

Targ Wujaszków od 13 do 23 grudniaTo jednak nie jedyna szansa na zakup ekologicznej i lokalnej żywności. Od 13 aż do 23 grudnia, w pasażu centrum zagości, znany już mieszkańcom Trójmiasta, Targ Wujaszków. Oprócz lokalnych przysmaków, jak tradycyjne chleby, domowe wypieki, oscypki góralskie i wędliny z własnej wędzarni, wystawcy zaoferują jak zawsze wyselekcjonowane produkty zagranicznych producentów, m.in. sery, oliwki z całego świata, chałwę turecką czy baklawę.

  • Bywalcy Alfa Centrum dobrze znają już atrakcje Targu Wujaszków.
  • Bywalcy Alfa Centrum dobrze znają już atrakcje Targu Wujaszków.

Karta podarunkowa za zakupy w Alfa CentrumGrudzień w Alfa Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej będzie także czasem prezentów. Robiąc przedświąteczne zakupy w centrum, można będzie otrzymać podarunek w postaci karty podarunkowej o wartości 30 zł. Akcja odbędzie się w sobotę 9 i 16 grudnia, aby otrzymać świąteczny upominek należy zrobić zakupy w centrum za minimum 150 zł i zgłosić się na stoisko promocyjne, okazując przynależność do programu lojalnościowego Alfa Bonus Club.

Pełen harmonogram grudniowych atrakcji dostępny jest na stronie Alfa Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Podaj nazwę kawiarni, w której przesiadywali bohaterowie znanego serialu "Przyjaciele".