Wiadomości

stat

Tajemnicze pokazy w Gdańsku. Na film widzowie pójdą w ciemno

"Seans filmowy w ciemno" to nowy pomysł właścicieli kawiarni filmowej "W starym kadrze" skierowany do tych widzów, którzy lubią być zaskakiwani tuż przed rozpoczęciem projekcji. Dopiero wtedy uczestnicy dowiedzą się, jaki film za chwilę obejrzą.
"Seans filmowy w ciemno" to nowy pomysł właścicieli kawiarni filmowej "W starym kadrze" skierowany do tych widzów, którzy lubią być zaskakiwani tuż przed rozpoczęciem projekcji. Dopiero wtedy uczestnicy dowiedzą się, jaki film za chwilę obejrzą. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Czasami im mniej wiemy, tym lepiej, a nawet ciekawiej. W ciemno można więc randkować, degustować czy zjeść kolację. W Trójmieście już niedługo w ciemno obejrzymy również film. Na nietypowy cykl seansów zaprasza gdańska kawiarnia "W starym kadrze". Pierwszy pokaz już 28 lutego.Przyciemniona sala wypełniona aromatem herbaty i kawy, a w niej duży ekran i wielka niewiadoma, co za chwilę zobaczymy. Tak w dużym skrócie wygląda idea seansów w ciemno - nowego cyklu, który inauguruje kawiarnia "W starym kadrze" przy ul. Grobla I zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Ciemność pokazom filmowym towarzyszy oczywiście niemal od zawsze, ale w tym przypadku nabierze zupełnie innego znaczenia. Widzowie, którzy przyjdą na projekcję, nie będą znać ani tytułu, ani fabuły wyświetlanego filmu.

- Często trudno jest się nam zdecydować, co tym razem można zobaczyć. Często kończy się na tym, że nic nie oglądamy albo co chwilę zmieniamy decyzję. Nie dajemy tym samym szansy konkretnym filmom. W naszym cyklu chcemy nie tylko zaskoczyć uczestników seansu, ale też chcemy powrócić do filmów, które są kamieniami milowymi w światowej kinematografii, a do których nie wraca się już zbyt często - wyjaśnia Przemysław Czaja z kawiarni "W starym kadrze".
Nietypowe spotkania z filmem są więc znakomitą opcją dla tych widzów, którzy wybierając się na seans chcą o danym tytule wiedzieć jak najmniej. Taka zresztą idea przyświeca pomysłodawcom cyklu, którzy nie zamierzają zdradzać żadnych szczegółów przed projekcją, nie chcą również w jakikolwiek sposób naprowadzać gości.

Pokazy "w ciemno" w gdańskiej kawiarni będą darmowe, więc jeśli nie spodoba nam się repertuar, nie musimy martwić się zwrotem kosztu biletów. Trzeba jednak dokonać wcześniej rezerwacji telefonicznej, aby załapać się na jedno z dwudziestu miejsc.
Pokazy "w ciemno" w gdańskiej kawiarni będą darmowe, więc jeśli nie spodoba nam się repertuar, nie musimy martwić się zwrotem kosztu biletów. Trzeba jednak dokonać wcześniej rezerwacji telefonicznej, aby załapać się na jedno z dwudziestu miejsc. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
- Liczymy na to, że nasi bywalcy dadzą się zaprosić w filmową podróż po różnych gatunkach i rodzajach filmów. Nie będzie również żadnego wspólnego mianownika ani hierarchii wyświetlanych filmów. Wręcz przeciwnie. Za każdym razem postaramy się przygotować filmy z różnych gatunków - dodaje Przemysław Czaja.
Miłośnicy filmów, którzy podejmą wyzwanie i dadzą się zaprosić w ciemno, mieli spotykać się w gdańskiej kawiarni w każdą ostatnią środę miesiąca, ale zainteresowanie pokazami jest tak duże, że organizatorzy postanowili na wyjątkowe seanse zapraszać widzów w każdą środę. W projekcjach będzie można wziąć udział zupełnie za darmo, ale wcześniej należy zarezerwować miejsce. Najlepiej zrobić to telefonicznie. Warto wykazać się refleksem, bo miejsc na kawiarnianej widowni jest tylko 20.

Pierwszy pokaz w ramach cyklu "Seans filmowy w ciemno" kawiarnia "W starym kadrze" organizuje 28 lutego o godz. 20.

Opinie (42) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Gdański Teatr Szekspirowski jest organizatorem: