• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tak dziś wygląda barmanka z "Ona tańczy dla mnie"

OSA
10 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (95)
W 2013 roku Polskę opanowała "weekendomania", a wraz z nią popularność zdobyła Ola Wróbel, barmanka z teledysku "Ona tańczy dla mnie". W 2013 roku Polskę opanowała "weekendomania", a wraz z nią popularność zdobyła Ola Wróbel, barmanka z teledysku "Ona tańczy dla mnie".

W 2013 roku Polska oszalała na punkcie zespołu Weekend i hitu "Ona tańczy dla mnie". Na fali popularności wypłynęła też główna bohaterka teledysku, Aleksandra Wróbel. Sprawdzamy, co dziś słychać u dawnej barmanki z nieistniejącej już dyskoteki Face Club w Gdyni.Nadchodzące koncerty w Trójmieście


Niemal 10 lat temu Polskę opanowała "weekendomania". W jednej chwili disco-polowy utwór podbił listy przebojów. To był ewenement. To, że Polacy lubią disco-polo nie było niczym nowym, ale że "Ona tańczy dla mnie" można było usłyszeć w głównych stacjach radiowych, było czymś dotąd niespotykanym. Przy okazji mody na zespół Weekend z liderem Radkiem Liszewskim, głośno się zrobiło o bohaterce teledysku, Aleksandrze Wróbel.

Mieszkająca wtedy w Trójmieście i pracująca w dyskotece Face Club w Gdyni przy ul. Hryniewickiego (potem klub Galaktyka, też już nieistniejący) czarnowłosa barmanka, stała się nagle rozpoznawalną osobą. Udzielała wywiadów i opowiadała o niespodziewanej popularności.

- Gdybym wiedziała, że piosenka zdobędzie taki rozgłos, chyba bym się nie zdecydowała na udział w tym klipie. Radek (Liszewski - przyp. red.) wciąż powtarzał, że to będzie hit. Nie wierzyłam mu. Wolę być anonimowa, przyglądać się z boku. Ale niczego nie żałujemy - mówiła w rozmowie z Trojmiasto.pl w 2013 roku. - Zawsze zajmuję się muzykami występującymi w Face Clubie w Gdyni, więc siłą rzeczy poznałam Radka, kiedy Weekend grał u nas. Już wtedy planowali nagrać u nas swój teledysk. Powiedziałam, że chciałabym w nim wystąpić. Spontanicznie od razu zaczęliśmy z Radkiem planować poszczególne sceny. Kilka dni później pojawiłyśmy się z moją koleżanką Iloną na planie. Podczas kręcenia było sporo improwizacji. Nagle okazało się, że jestem główną bohaterką.
  • Aleksandra Wróbel obecnie.
  • Aleksandra Wróbel obecnie.
  • Aleksandra Wróbel obecnie.
  • Aleksandra Wróbel obecnie.
  • Aleksandra Wróbel obecnie.
Mało kto wtedy wiedział, że Aleksandra tylko dorywczo zajmowała się obsługą klubu, a z wykształcenia jest oligofrenopedagogiem (dział pedagogiki specjalnej zajmujący się nauczaniem i wychowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną - przyp. red.) oraz pracowała jako dziennikarka dla lokalnej telewizji. Zajmowała się też modelingiem.

Rozpoznawalność ułatwiła rozwój jej kariery muzycznej: Ola zaczęła śpiewać i wydawać kolejne utwory w nurcie disco. Z czasem jednak pojawiała się w mediach coraz rzadziej, aż wydawało się, że całkowicie odcięła się od show-biznesu.

- Od czasu teledysku wiele się zmieniło w moim życiu. Przeprowadziłam się na drugi koniec Polski do Zakopanego. Skąd taki pomysł? To było moje marzenie i cieszę się, że udało mi się zrealizować, ponieważ zawsze marzyłam o zamieszkaniu w samym sercu gór. Po prostu dobrze się tu czuję - opowiada nam Aleksandra Wróbel. - Zmieniłam całkowicie branżę. Rozpoczęłam pracę w jednej z prywatnych klinik stomatologicznych na Podhalu w dziale administracyjno-biurowym, która pochłonęła mnie całkowicie. Poza tym dodatkowo zajęłam się również pracą w turystyce (dokładnie wynajmem lokalnych apartamentów), wykorzystując miejsce i okoliczności, w których mieszkam.
Teledyski disco polo kręcone w Trójmieście w latach 90. Teledyski disco polo kręcone w Trójmieście w latach 90.
Na zdjęciach, które od czasu do czasu Aleksandra publikuje w social-mediach przewijają się głównie górskie krajobrazy. Szaleństwo związane z "Ona tańczy dla mnie" wydaje się dziś mglistym wspomnieniem, choć nie do końca: wokalistka zapowiada, że z muzyki nie zrezygnowała i wkrótce powróci z nowym materiałem.

- Muzyka była i nadal we mnie jest. Pochodzę z rodziny, w której zawsze ktoś śpiewał lub na czymś grał, np. brat jest basistą w jednym z rockowych polskich zespołów. Nie porzuciłam marzeń o śpiewaniu. Nagrywam właśnie swój autorski materiał. Jest to zupełnie inny rodzaj muzyki niż ten, który wykonywałam zaraz po udziale w teledysku "Ona tańczy dla mnie". Poszłam wtedy za tzw. ciosem i kontynuowałam swoją przygodę, natomiast teraz robię to głównie dla siebie... Nagrywam piosenki w stylu, który zawsze był bliski mojemu sercu, czyli sentymentalne ballady w stylu pop z domieszką rockowego brzmienia. Premierę pierwszej piosenki planuję na luty przyszłego roku. To moja pasja, z  której nigdy nie zrezygnuję.

Ona tańczy dla mnie - Weekend

Od tego utworu zaczęła się kariera Oli Wróbel

OSA

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Patryk Woziński to znany trójmiejski raper znany pod pseudonimem: