• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Tańce na plaży na powitanie lata w Gdyni

Łukasz Stafiej
23 czerwca 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 
Opinie (198)

Zobacz, jak bawiła się publiczność na Cudawiankach.


Tysiące osób powitały lato na plaży w Gdyni w sobotę wieczorem podczas imprezy Cudawianki.Gdynia co roku wita lato z rozmachem - podczas Cudawianków śródmiejska plaża zamienia się w wielką, plenerową salę koncertową, jakiej nie powstydziłby się festiwal Open'er. W sobotę wieczorem niemal każdy metr kwadratowy piasku od przystani jachtowej do restauracji F. Minga zajmowali piknikujący na kocach widzowie. Pozostali tłoczyli się wzdłuż promenady na bulwarze i w ogródkach plażowych barów. Powód? Cztery koncerty na wielkiej, kolorowej scenie ustawionej na wysokości początku bulwaru.

Koncertowanie rozpoczął raper L.U.C. i awangardowa piosenkarka Julia Marcell. Ich muzyka, grana przy zachodzącym słońcu wprawiła publiczność w dobry, imprezowy nastrój. Aż chciało się, aby następny występujący zespół porwał wszystkich do plażowego tańca. Niezbyt się to jednak udało wokalistce Ayo, zapowiadanej jako gwiazda imprezy. Jej ballady, choć naładowane pozytywną enegrią, tak samo jak wciąż uśmiechająca się ze sceny czarnoskóra piosenkarka, raczej usypiały, niż porywały do tańca. To się udało dopiero elektronicznej grupie muzycznych dziwaków, Hercules & Love Affair. Amerykanie już od pierwszych dźwięków swojego występu rozbujali publiczność. Przy ich muzyce gdyńska plaża bawiła się niemal do godz. 2.

Cudawianki to nie tylko koncerty, ale również całodniowa impreza dla całej rodziny. Zanim rozpoczęło się wieczorne imprezowanie, od południa w alei Topolowej trwał artystyczny piknik. Można było m.in. wziąć udział w warsztatach plecenia wianków, powymieniać się ciuchami, nauczyć się tańca, zobaczyć pokazy mody ulicznej czy po prostu beztrosko rozbić się na kocu lub leżaku na trawie i cieszyć się piękną, letnią pogodą, której tego dnia w Gdyni nie zabrakło.

Na koniec parę słów w sprawie organizacji wieczornej części koncertu. Od zawsze bolączką Cudawianków są problemy z parkowaniem - w sobotę nadmorskie centrum oraz uliczki Kamiennej Góry znów stały się polem postojowych eksperymentów - kierowcy stawali gdzie i jak chcieli. Miasto w końcu powinno pomyśleć o dużym, tymczasowym darmowym parkingu dla uczestników imprezy. I na pewno nie wprowadzać w jej przeddzień takich ograniczeń, jak zakaz parkowania po lewej stronie ulicy na skwerze Kościuszki.

Organizatorzy powinni również dogadać się z SKM w sprawie dodatkowych kolejek po zakończeniu imprezy. Od północy do godz. 3 z Gdyni odjeżdżały raptem dwa składy, co spowodowało w pociągach ekstremalny tłok, opóźnienia oraz uniemożliwiło części oczekujących pasażerów powrót do domów.

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (198) ponad 10 zablokowanych

 • zrezygnowałem. Zero organizacji.
  Tłok i ścisk.
  Zwyczajowe jakoś to będzie i pewnie się uda.

  • 77 88

 • Dla mnie to żenada - jak zwykle liczy się impreza dla mas

  Powiem co myślę o tego typu imprezach darmowych. Szczurek jak zwykle robi wszystko pod publikę. Powiedźcie mi dlaczego Gdynia daje kasę na tego typu imprezy? Dlaczego są one darmowe? Ono dlatego że ściąga ona tłumy gówniarstwa, którzy później oddadzą głos na szanownego prezydenta. Podobnie jak z Areczką. Wybudujmy stadion i dajmy kasę to tłumy będą kochać władzę. I to jest cały sprytny i jak widać skuteczny sposób aby mieć te 90% w każdych wyborach.
  Zastanawia mnie jaki to partner strategiczny to Centrum Kultury w Gdyni, jak informowali w reklamach w radiu, dla tej imprezy. Chyba w przewaleniu pieniędzy a nie w organizacji, żeby wszystko pięknie wyglądało że niby organizuje to CK Gdynia jako jednostka kulturalna a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Zobaczcie jak to Centrum Kultury wygląda, bo pewnie większość tej masy co wczoraj na tej plaży siedziała nigdy tam nawet nie była. To jest wstyd na całe miasto ten barak na Kacku. Ale tego już władze Miasta nie widzą bo to miejsce dla ambitniejszej kultury a wiec to się nie liczy. Popatrzcie na Tczew, Wejherowo, Gniewino jak wyglądają tego typu obiekty. Zobaczcie co się robi w Gdyni z kulturą wysoką - idzie na dno bo nie ma na to pieniędzy. Cały budżet wczorajszej imprezy to pewnie roczny budżet na kulturę wysoką w tym nowoczesnym mieście. Pokażcie mi np. salę koncertową w Gdyni. Takiej po prostu nie ma. Nawet w planowanym Forum Kultury nikt o tym nie pomyślał.
  Tak niestety wygląda ambitniejsza kultura w tym mieście.
  A i jeszcze jedno. Zaraz zaczyna się ciekawy cykl Muzyki Promenadowej na Kamiennej Górze. Starają się tam coś zrobić na prowizorycznej scenie. Cykl jest już na tyle znany że przyciąga tłumy widzów. Spytajcie tylko lepiej jaki jest budżet jednego koncertu. Możecie się naprawdę mocno zdziwić.

  • 72 220

 • zrobić Jedną a dobrą Impreze!!!

  a nie tłuć kupe piany !

  • 26 24

 • KONCERT L.U.C ..... ŻENADA

  Może z 30 osób pod sceną się bawiło, ja uważam że to nawet nie był rap ani jakiś hip hop. To była mega żenada.

  Każdy patrzył się po innych bo to było tak słabe że głowa mała. Ja rozumiem, że jest taka podkultura, ale nie mogę zrozumieć żeby tak dużą publikę w takie święto katować taką chałą..

  "Święto słowian! Słowianie, zróbcie hałas teeej!!" tak było ;/

  • 89 41

 • Tam gdzie jest coś za darmo tam przychodzi najgorszy element

  A tłok jest taki że odbiera całą przyjemność.
  Imprezy dla ludzi w pełnoletnich VW.

  • 40 49

 • większość ludzi to plebs więc się nie dziw. Zobacz jakie licencjonowane show zdobywają oglądalność na świecie.

  • 22 12

 • Szczurku !- wstydż się !!!

  za to ogłupianie Gdyni i Gdynian !!!

  • 10 18

 • hehe

  jeszcze coś dodam, pisząc ten komentarz pojawiły się 3 komentarze które ludzie zdążyli zamieścić przede mną. Powiem wam że się zdziwiłem że są jeszcze ludzie którzy myślą podobnie. Czyli jednak coś ambitniejszego by się przydało jak widać Panie Szczurek i Panie Naczelniku tego całego śmiesznego Wydziału Kultury Grzechniku

  • 19 17

 • Spoko, to tyllko kropla w kilkunastomilionym budżecie Wydziału propagandy

  mającym sławić dokonania Wielkiej Osoby i jego wizji rozwoju.

  • 22 14

 • Stadion

  Ne należy do "Areczki" tylko do miasta,może na nim bez problemu grać Bałtyk,tyle że po prostu dla garstki kibiców nie opłaca się klubowi wynajmować 15 tysięcznego obiektu.

  • 17 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

762. Jarmark św. Dominika

jarmark

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Nowe Lokale

Konkursy

Bilet do kina Cinema1

10 podwójnych zaproszeń
Bilet do kina Cinema1

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Książka "Polka przy garach" została napisana przez blogerkę: