Wiadomości

Tattoo Konwent zadomowił się w Letnicy

Zobacz jak wyglądała tegoroczna edycja imprezy


Po zeszłorocznej edycji Tattoo Konwentu, pierwszej w hali Amber Expo, pojawiło się wiele głosów krytyki, o czym zresztą otwarcie mówią organizatorzy imprezy. Mogłoby się więc wydawać, że publiczność niechętnie wróci w okolice gdańskiego stadionu, którym niewątpliwie brakuje uroku terenów postoczniowych. Nic bardziej mylnego - od najwcześniejszych godzin konwent tętnił życiem.W centrum wydarzeń - jak zawsze - znalazł się konkurs na najlepszy tatuaż, który pierwszego dnia podzielono na sześć kategorii: tatuaż mały czarno-szary, duży kolorowy, tradycyjny, realistyczny, mikro oraz Freak Show. Nie obyło się bez czasowych opóźnień - jury bardzo dokładnie lustrowało prace konkursowe - ale charakter tej imprezy jest zupełnie inny niż na przykład koncertu. Nikt tu nie czeka na "gwiazdę wieczoru", więc przymusowe zmiany w programie nie mogły wpłynąć negatywnie na odbiór całego wydarzenia.

O ile prezentowanie się na scenie zawsze chętnie oglądam (sześć lat temu sam nawet wystąpiłem w charakterze "płótna"), o tyle podglądanie procesu tatuowania rozgrywającego się równolegle w kilkudziesięciu boksach nigdy szczególnie do mnie nie przemawiało. Na pewno widać natomiast ogromną różnicę w stosunku do konwentów organizowanych w Centrum Stoczni Gdańskiej. Stoisk nie tylko jest więcej, ale także one same zajmują znacznie większą powierzchnię, co pozwala na minimum intymności i z pewnością podnosi komfort pracy tatuatorów.

Jeżeli podglądanie powstawania prac kogoś jeszcze nie bardzo interesowało, a akurat nic nie działo się na scenie, w hali czekał szereg atrakcji - od gargantuicznych monster trucków po sklepy odzieżowe. Dwoma najbardziej fascynującymi miejscami na mapie imprezy są natomiast kąciki z twórczością Dominika Borkowskiego oraz Krzysztofa Iwina. Pierwszy znany jest pod pseudonimem Rust, a jego domena to przemienianie złomu w małe dzieła sztuki. Można było podziwiać między innymi wyspawane popiersie Freddy'ego Krugera czy demoniczne sylwetki ludzi oraz zwierząt. Rewelacyjne prace, przy których niemal nieustannie uczestnicy konwentu robili sobie zdjęcia.

Krzysztof Iwin na tegorocznym konwencie jest przede wszystkim jurorem, ale przy okazji otrzymał sporą przestrzeń na wystawienie reprodukcji swoich prac. Fani metalu doskonale znają go ze współpracy z zespołem Vader i także okładkę do słynnego "Future of the Past" można było podziwiać w pełnej krasie. Równie interesująca jest bardziej stonowana twórczość artysty, gdzie dominują dziecięce postacie, koty oraz kosmos. Pięknie przygotowane reprodukcje (do złudzenia przypominające prawdziwe obrazy) można zakupić w tak niskich cenach, że chętnych nie brakowało. Ja sam zabrałem do domu dwie.

Pierwszy dzień Tattoo Konwent 2016 udowodnił, że nowa formuła imprezy sprawdziła się i umożliwia organizatorom nie tylko współpracę z większą liczbą studiów, lecz przede wszystkim krzewienie kultury tatuażu na coraz to wymyślniejsze sposoby.

Jutro (24 lipca) drugi dzień konwentu i każdy, komu tego typu działalność jest blisko (nawet jeżeli sam nie zdecydował się ozdobić skóry żadnym wzorem) powinien obowiązkowo zajrzeć do Amber Expo.

Opinie (154) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25

lipca

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

25

lipca

BrassWoodFest Sopot, Opera Leśna

Kultura

Podróże w wersji mikro. Poznaj Gdańsk z przewodnikiem
Podróże po Gdańsku z przewodnikiem
Rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Opery Leśnej
Będzie rozbudowa Opery Leśnej

Kulinaria

Z widokiem na morze i miasto. Trójmiejskie lokale z tarasami
Lokale z tarasami w Trójmieście

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Na Fląder Festiwalu prezentowana jest muzyka: