Wiadomości

Teledyski disco polo kręcone w Trójmieście w latach 90.

Teledysk zespołu Akcent "Lato jest po to, by kochać" otwiera kadr z widokiem na plażę i marinę w Gdyni.
Teledysk zespołu Akcent "Lato jest po to, by kochać" otwiera kadr z widokiem na plażę i marinę w Gdyni. Fot. screen z teledysku

Disco polo. Jedni uwielbiają i nie wyobrażają sobie imprezy bez skocznych rytmów, inni nie znoszą i dostają ciarek na samą myśl o Akcencie. Jeszcze inni mówią, że "nigdy w życiu, weź to wyłącz!", ale gdy na weselu didżej zapuści Boysów, to nagle znają wszystkie zwrotki. Postanowiliśmy z ciekawości sprawdzić, jak wyglądały trójmiejskie teledyski disco polo z lat 90. Niektórzy mogą być zdziwieni, że hity, które kiedyś nuciła cała Polska, były kręcone tak blisko.Wydarzenia online w Trójmieście


Vivat - Szalona małolataJest w tym teledysku z 1997 roku coś, co w sumie powinno zaniepokoić główną bohaterkę: czterech dorosłych śledzących ją mężczyzn, którzy chodzą za nią krok w krok. Panowie, unikając zdemaskowania, chowają się za samochodami i krzakami. Ten dziwny miłosny pościg doprowadza bohaterów m.in. do sopockiego hotelu Zhong Hua, czyli hotelu chińskiego tuż przy plaży, oraz na wieżę widokową. To po prostu trzeba zobaczyć.

Vivat - Szalona małolata

Akcent - Królowa nocyZanim Zenek zaczął śpiewać o oczach zielonych, była ona: królowa nocy. Piosenka, która do dziś zajmuje wysoką pozycję na imprezowych i weselnych playlistach. W teledysku, oprócz modelki z makijażem i fryzurą niczym z okładki "Bravo Girl '98", Orłowo i Sopot. Plaża, morze, klif, molo i zmysłowa sesja zdjęciowa. Kwintesencja drugiej połowy lat 90.

Cykl "Czy to pamiętasz?" - sentymentalny powrót do przeszłościAkcent - Królowa nocy

Skaner - Lato w KołobrzeguChoć tytuł wskazuje na Kołobrzeg, teledysk do hitu zespołu Skaner nakręcono tu, za miedzą, w Sopocie i Orłowie. Kto w 1998 roku śpiewał "rewelacja na Bałtyku, lody, lody na patyku.
Ani wódka, ani wino nie zastąpi ci Bambino"? Stawiamy, że wszyscy.

Skaner - Lato w Kołobrzegu

Maxel - Uśmiechnij SięKlip z 1996 roku kręcony na starym, nieistniejącym już stadionie Arki w Gdyni przy ul. Ejsmonda. Na planie stawili się, oprócz członków zespołu i ich towarzyszek, ówcześni piłkarze związani z klubem. Scenariusz nawet po latach jest trudny do "ogarnięcia", bo mamy tu nie tylko sportowe zmagania, ale również zajęcia w szkole, niezręczną sytuację w toalecie i wizytę u dentysty. Oprócz tego widzimy migawki z sopockiego Monciaka.

Maxel - Uśmiechnij Się

Akcent - Lato jest po to, by kochaćKolejny teledysk zespołu Akcent, w którym fabułę "robią" nadmorskie pejzaże, choć tym razem nie tylko z okolic Trójmiasta. Ponownie widać w tle sopocki hotel Zhong Hua, jest też marina w Gdyni. Z ciekawostek: podobno w klipie miała wystąpić sama Anna Przybylska, która dopiero zaczynała przygodę z kinem. Ostatecznie nie stanęła przed kamerą, ale spełniła się jako stylistka na planie.

Dzieje się w Trójmieście - najnowsze filmy i relacje wideo- Była popularna, ale przy tym wszystkim bardzo skromna i serdeczna. Piękna dziewczyna! Teraz żałuję, że nie zagrała w moim teledysku, a jedynie czesała modelki i pudrowała mi twarz, żebym się nie świecił w kadrze - czytamy w książce o Zenku Martyniuku "Życie to są chwile".
Pamiętacie inne teledyski disco polo związane z Trójmiastem? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Akcent - Lato jest po to by kochać

12

sierpnia

19

sierpnia

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

26

sierpnia

IRA - Akustycznie The best of Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

Muzeum Gdańska kupiło 330-letnie bursztynowe szachy za ok. 2,4 mln zł
Bursztynowe szachy za 2,4 mln zł
Pełen niespodzianek koncert Kwiatu Jabłoni
Kwiat Jabłoni zagrał w Operze Leśnej

Kulinaria

Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W 2007 r. Gdański Klub Żak obchodził swoje: