• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tematyczna gra miejska w Gdyni

Michał Sielski
30 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Dziś trudno w to uwierzyć, ale dopiero Danuta Baduszkowa zdecydowała, że w Teatrze Muzycznym będą wystawiane także musicale. Dziś trudno w to uwierzyć, ale dopiero Danuta Baduszkowa zdecydowała, że w Teatrze Muzycznym będą wystawiane także musicale.

Ma w Gdyni swoją ulicę, jej imieniem nazwano Teatr Muzyczny, a teraz - w 100. rocznicę urodzin Danuty Baduszkowej - odbędzie się w Gdyni gra miejska "Sekretna Gdynia Baduszkowej". Zapisy trwają.Brałe(a)ś kiedyś udział w grze miejskiej?

Dlaczego studenci organizujący kolejną grę miejską zdecydowali się uczcić pamięć akurat Danuty Baduszkowej?

- Dzięki ogromnej determinacji Danuty Baduszkowej powstał trzeci co do wielkości gmach teatru w Polsce. Była również niezwykłą pedagog - w powołanym przez siebie studium przyteatralnym zaczęła kształcić wyspecjalizowanych dla potrzeb sceny muzycznej aktorów, zarazem śpiewaków i tancerzy - wylicza Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Teatr Muzyczny: repertuar na październik


Jej największym osiągnięciem, które podziwiać możemy do dziś, jest budowa nowego gmachu Teatru Muzycznego. To w nim zaczęła wystawiać musicale, bez których trudno sobie dziś to miejsce wyobrazić.

300 miejsc. Kto pierwszy, ten lepszyGra obędzie się 12 października w godz. 12-14. Początek w gmachu WSAiB przy ul. Kieleckiej 7. Finał - jakżeby inaczej - w Teatrze Muzycznym. Zabawę tradycyjnie poprowadzi przewodnik miejski Michał Miegoń. Udział w grze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Warto się pospieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń drogą mailową: kwiatkowski@wsaib.pl. Czeka 300 miejsc.

Gra miejska to przygoda z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze będą musieli rozwiązać zadania i odnaleźć miejsca związane z Danutą Baduszkową. Pomogą im w tym wskazówki zamieszczone na specjalnych kartach-mapach.

Wydarzenia

Sekretna Gdynia Baduszkowej

gra miejska, impreza na orientację

Miejsca

Opinie (6) 5 zablokowanych

 • śladami pięknych planów

  i nigdy nie zrealizowanych inwestycji

  • 13 7

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Fajna inicjatywa :)

  oby takich więcej

  • 9 1

 • Baduszkowa,Kwiatkowski,Cegielska...to były prawdziwe osoby którym zależało na Gdyni.A teraz...bez komentarza kochani.

  • 11 5

 • Mam komentarz do redakcji. (1)

  Biorac pod uwage wasze wplywy powinniscie wejsc na informacje o Danucie Baduszkowej w Wikipedii. To jest wstyd aby tak znana i popularna osoba w swiecie kultury polskiej byla opisana na Wikipedii tylko w kilku linijkach. Zobaczcie jakie dlugie i encyklopedycznie wyczerpujace sa opisy znanych osob i to nie tylko ze swiata kultury ale kazdej innej dziedziny wlaczajac polityczna zawarte w mediach zagranicznych i na obcojezycznych Wikipediach. Polacy jak widze w ogole tym sie nie interesuja i w to nie wnikaja. Nie zalezy im na tym. Nie maja poczucia ambicji co za granica jest dostrzegane czytajac czasem komentarze w obcych zrodlach. To jest wstyd dla Polski. Niektorzy z was wysmiewaja sie ze polscy internauci czesto cytuja informacje wlasnie Wikipedii ale sa to male informacje znane kazdemu a nawet slabo wyksztalconemu obywatelowi. Wikipedia jest obecnie internacjonalnie szanowana encyklopedia a wiec powinna byc stale uaktualniana w nowo odkryte fakty w bardzo szczegolowych opisach. To co jest na polskojezycznej Wikipedii to ja szczerze piszac w ogole bym zlikwidowal bo to jest nic nie warte. Szczatkowe opisy to nie zadna encyklopedia. Sprawdzcie sobie jak Niemcy, Francuzi, Amerykanie czy Rosjanie opisuja swoich narodowych bohaterow. W porownaniu z nimi to aktywnosc Polakow swiadczy jak bysmy nadal byli pod zaborami. Intelektualnymi zaborami. Tu nie chodzilo mi wylacznie o Baduszkowa ale o cala nasza spuscizne narodowej kultury i naszych osiagniec we wszystkim. To koniecznie trzeba zmienic i pokazac...

  • 5 3

  • dopisz coś do wikipedii

   każdy może ją uzupełniać. Byle z sensem.

   • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

Hauser - Rebel With a Cello Tour (16 opinii)

255 - 555 zł
muzyka poważna, rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się ul. Przyjazna?