• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ten skecz napisało życie. Kabaret o komunikacji miejskiej w Trójmieście

Ewa Palińska
9 marca 2023, godz. 11:45 
Opinie (292)

Ten skecz napisało życie. Perypetie z zakupem biletu z Sopotu na lotnisko w Rębiechowie.

Kto jeździ komunikacją po Trójmieście, ten się w cyrku nie śmieje. Ale młody kabaret z Trójmiasta postanowił się pośmiać i jednak się udało. Nawet jeśli to śmiech przez łzy.Rozkłady jazdy komunikacji w TrójmieścieCzy miałe(a)ś kiedyś problem z zakupem biletu na komunikację miejską w Trójmieście?

Sopot. Do punktu sprzedaży biletów komunikacji miejskiej przychodzi mężczyzna i prosi o taki bilet, który umożliwi mu dotarcie na lotnisko w Rębiechowie. Dzień jak co dzień.

Właśnie taką hipotetyczną scenkę postanowił zaprezentować Kabaret Pomoże, który od roku tworzą Marta, RadekKuba. Na pierwszy rzut oka to parodia, ale wszyscy wiemy, że to samo życie.

Filharmonia Dowcipu - 15 lat na scenie - The best of Kabarety i stand-upy w Trójmieście: co, gdzie, kiedy

Komikom udało się rozbawić widzów do łez, choć tak naprawdę nie ma tu nic do śmiechu, bo mieszkańcy Trójmiasta rolę bohatera takiego skeczu zmuszeni są odgrywać na co dzień.

- Rewelacja! - komentowała jedna z fanek kabaretu pod filmem. - Dodam jeszcze, że nie trzeba być turystą, żeby się pogubić.
- Najlepszy skecz od lat, ubaw po pachy, choć jak sobie przypomniałam, że to wszystko prawda, to raczej gorzki śmiech - komentowała inna.
I choć już teraz jest śmiesznie, zanosi się na to, że kabaretom "kontentu" nie zabraknie, bo przecież niebawem Trójmiasto zaleje komunikacyjna Fala.

Trzy pomysły na usprawnienie systemu Fala Trzy pomysły na usprawnienie systemu Fala

Kabaret Pomoże powstał w 2022 roku w Gdańsku, a tworzą go Marta Mucha, Jakub Suchecki i Radek z Ulm. Scena nie jest im obca, występują i uczą sztuki improwizacji, grają w kabarecie, a i czasem standupują, czego elementów możemy doszukać się w ich występach. Grupa wzięła udział w kilku konkursach, gdzie ich humor docenili najznakomitsi adepci sztuki kabaretowej. Zdobyli liczne nagrody, w tym Nagrody Publiczności (trzykrotnie!).

Skecz z zakupem biletu na trójmiejską komunikację jest pierwszym nagraniem wideo, jakie Kabaret Pomoże zamieścił na platformie YouTube. Czekamy na kolejne, równie udane.

Jeśli ktoś miałby ochotę spotkać się z trójmiejskimi komikami na żywo, będzie miał ku temu okazję już 28 kwietnia w kinie Watra, gdzie Kabaret Pomoże zaprezentuje program "Gramy swoje".

Wydarzenia

Kabaret Pomoże - "Gramy Swoje"

40 zł
kabaret

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (292)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Klub Sfinks700 w Sopcie był siedzibą: