Wiadomości

stat

Testujemy pierwszą w Trójmieście saunę na plaży

Chociaż saun w Trójmieście nie brakuje, to niedawne otwarcie pierwszego takiego obiektu na plaży skłoniło nas do przetestowania go. Widok zaśnieżonej plaży i możliwość schłodzenia się w zatoce - to atrakcje nie do przecenienia.Zobacz także: Wszystkie sauny w Trójmieście

Sopockie sauny umiejscowione są przy wejściu na plażę nr 15 zobacz na mapie Sopotu. Stoją tu cztery moduły, w których znajdziemy szatnie, prysznice, sanitariaty i właśnie sauny. W tym samym miejscu prowadzona jest również restauracja M15.

Testujemy sauny na plaży w SopociePogoda na test saun dopisała, temperatura powietrza wynosiła -1 stopień Celsjusza. Ponadto zachmurzenie było niewielkie, słońce świeciło i wszędzie leżał śnieg. W pierwszej kolejności korzystamy z szatni. Szybkie przebranie, następnie prysznic i wchodzimy do sauny. 10 m kw., trzy poziomy do siedzenia, przyjemna muzyka i... wielkie okno, z którego rozpościera się widok na zamarzniętą plażę i morze.

To właśnie widok, oraz możliwość szybkiego schłodzenia się w morzu sprawiają, że sauny na plaży wyróżniają się na tle innych.

Zrobiliśmy dwie sesje "saunowania" w przerwie z morsowaniem. Samopoczucie i endorfiny poszybowały w górę, dlatego dzień jak najbardziej można zaliczyć do udanych.

Czytaj także: Połącz saunę z morsowaniem

- Pobyt w saunie należy do zabiegów termoterapii, niezwykle popularnych i często stosowanych w krajach skandynawskich. W jego efekcie, oprócz odczuwalnego ciepła, które rozluźnia nasze mięśnie, do pracy pobudzony zostaje układ krwionośny, co zwiększa naszą odporność, a także poprawia samopoczucie - mówi Bartosz DygudajFizjomed Bartosz Dygudaj Rehabilitacja i Masaż.
- Mimo tych zalet, sauna jest zabiegiem bardzo wyczerpującym dla organizmu - przestrzega Bartosz Dygudaj. - Dlatego, jeśli mamy jakieś problemy ze zdrowiem, zapytajmy lekarza, czy możesz z niej korzystać. Pamiętajmy również o zasadach korzystania z sauny. Jeśli nigdy lub dawno tego nie robiliśmy, pierwsze pobyty powinniśmy ograniczyć do 5-7 minut.

Zasady korzystania z publicznych saunDo sauny zabieramy ze sobą dwa ręczniki - do okrycia się i pod stopy. Przed wejściem do sauny bierzemy prysznic i dokładnie się wycieramy.

Nie powinniśmy korzystać z sauny w strojach kąpielowych, gdyż zrobione są z tworzyw sztucznych.

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny tylko pod opieką dorosłego.

35 zł za półtorej godziny, 700 zł za dwie sauny na wyłączność na 3 godz.Ile kosztuje korzystanie z sauny na plaży? Cennik rozpoczyna się od 35 zł za 1,5 godziny korzystania z obiektu. Można też wynająć dwie sauny na wyłączność w cenie od 400 zł za 1,5 godziny lub 700 zł za 3 godziny. Rezerwacji możemy dokonać za pomocą strony internetowej i aplikacji Booksy. Można też zadzwonić pod numer 730-930-088. Sauny działają cały tydzień w godz. 8:00-23:30.

Zobacz jak ustawiano sauny na plaży w Sopocie

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (230)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Polityka prywatności
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

czerwca

Mobilny Dom Kultury - Nowy ... Gdańsk, Plac Gustkowicza

06

lipca

Mobilny Dom Kultury - Przym... Gdańsk, Klub Bolek i Lolek

06

lipca

Muzyczne Lato Vol. 3 - DJ T... Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Wybrano dyrektorów Opery Bałtyckiej
Wybrano dyrektorów Opery Bałtyckiej

Kulinaria

Truskawkowy rekord Guinnessa ustanowiony
Truskawkowy rekord Guinnessa ustanowiony
Burger bez wołowiny? Pomysłów nie brakuje
Burger bez wołowiny? Pomysłów nie brakuje

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: moc wakacyjnych atrakcji
Planuj tydzień: moc wakacyjnych atrakcji

    Najczęściej czytane