Wydarzenie

The Man I Love - standardy jazzowe

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 kwietnia 2017 (niedziela)
godzina:
18:00
miejsce:

Miasto Aniołów  mapa

adres:
Gdańsk, Chmielna 26
organizator:
Baltic Kwartet
bilety:
55 zł
PATRONAT
The Man I Love - standardy jazzowe na głos i kwartet smyczkowy

wykonawcy:
Karolina Gorgol-Zaborniak i Baltic String Quartet 

"...
Może powinnam go spotkać w niedzielę 
Może w poniedziałek
Może nie
Ciągle jestem pewna, że pewnego dnia go spotkam
Może wtorek
Będzie dniem moich wieści. ..."

To słowa jednego z najbardziej znanych standardów jazzowych spółki Ira i George Gershwin z 1925 roku - The Man I Love . I właśnie ta piosenka stała się inspiracją do nastrojowego i kameralnego koncertu, do niezwykłego spotykania pięknego głosu i kwartetu smyczkowego.

"The Man I Love" to najnowszy projekt kwartetu smyczkowego BSQ, Karolina Gorgol-Zaborniak wraz z BSQ wykona piosenki, które były ongiś śpiewane przez znanych i lubianych wokalistów jak Nat King Cole, F. Sinatrę, E. Presleya czy L. .Armstronga, najczęściej o miłości z dedykacją dla kobiet. W projekcie "The Man I Love" przewrotnie to kobieta śpiewa do mężczyzny.

A zaśpiewa takie przeboje jak: 
When I Falling Love, The Shadow of Your Smile, Tea for Two, Misty, Can't Help Falling in Love, Over The Rainbow, Fly Me To The Moon, Moon River, What a Wonderful World.

Aranżacja tych piosenek na kwartet smyczkowy i głos dodaje utworom nowego wybrzmienia i intymnego charakteru. To bardzo osobisty projekt Karoliny Gorgol- Zaborniak.

Do każdego biletu lampka wina gratis*

Po koncercie jest możliwość zamówienia kolacji. 

Karolina Gorgol-Zaborniak
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku- klasa prof. Ryszarda Minkiewicza, a także Studiów Podyplomowych w Trinity College of Music-klasa prof. Hazel Wood oraz prof.Alison Wells. Uczestniczka wielu Wokalnych Kursów Mistrzowskich znanych pedagogów: F.Barbieri, H.Lazarska, A.Pierce, I.Kremling, Ch.Elsner. Stypendystka Letniej Akademii Sztuki-Villa Decius/ British Polish Chamber of Commers (2002), Dartington Summer School (2003), Trinity College Scholarship Award (2004-2006), TCM Leche Award (2006-2007). Laureatka Nagrody Głównej Piosenki Towarzyskiej w Gdyni (1995), drugiego Miejsca w TCM Soloist Competition w Londynie (2005), półfinału Handel Competition w Londynie (2007) oraz nominacji do Złotego Medalu Szkoły TCM w Londynie (2007). Od roku 2005 Karolina nawiązała kilkuletnią współpracę z London Opera Players debiutując w Weselu Figara Mozart'a , a w 2007 z Mean Time Opera, gdzie wcieliła się w rolę Frasquity w Carmen. W 2004 roku została zaproszona do wykonania solowej kantaty 'Tra le Fiamme" G. F. Handel'a na Greenwich Festival of Early Music, która rok później również zadebiutowała na Handel Festival w Londynie. Uczestniczyła w takich wydarzeniach jak: Aix-en Provence Festival (2003), St.Martins-in-the-Fields Recital Series (2005), Schumman Festival (2006), Sundown Recital Series (2007). W październiku 2008 Karolina zaśpiewała partie Zuzi w premierowym wykonaniu opery 'Verbum Nobile' S. Moniuszki pod patronatem Ambasady Polskiej w Wielkiej Brytanii. Od stycznia 2009 jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie występuje w roli Adeli (Zemsta Nietoperza), Krysi (Ptasznik z Tyrolu) Frascity (Carmen) oraz Królowej Nocy (Czarodziejski Flet). Jest odtwórczynią głównych ról m.in. Blondy, Olimpii, Noriny. W swoim dorobku ma również eksperymenty wokalne,gdzie chętnie miesza muzykę klasyczną z jazzem, a efektem tego był projekt Fundacji Młode Miasto z Trans City Orchestra uwieńczony koncertem w Kilonii w 2002 roku, a także długoletnia współpraca ze studiem nagraniowym w Gdańsku i w Londynie. W maju 2009 zaśpiewała solowa partie z filmu Pachnidło na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie., a w lipcu 2009 solowa partie z filmu Alien 3 na Festiwalu Muzyki Filmowej Fimucite na Teneryfie.


Baltic String Quartet
Tomasz Diakun - skrzypce
Sylwia Kolińska - skrzypce
Tomasz Pozorski - altówka
Kamila Pietrzak - wiolonczela

Zespół istnieje już 10 lat. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym w Gdyni. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Włączają do repertuaru muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu. Kwartet jest także inicjatorem wielu zdarzeń muzycznych na terenie Trójmiasta. Zespół ściśle współpracuje z Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki. Wspólnie z towarzystwem stworzyli dwa projekty muzyczne odbywające się w galerii GTPS: "Niedzielne spotkania z muzyką 13:13" i letnie koncerty "Klasyka nocą". Są także pomysłodawcami i producentami nietypowego cyklu koncertów- Chillout Classic. Są to sesje relaksacyjne z muzyką klasyczną, odbywające się cyklicznie w restauracji Miasto Aniołów w Gdańsku. Ciekawostką tego projektu jest to, że widownia słucha kwartetu w kompletnych ciemnościach, leżąc na sofach, leżakach plażowych a nawet na podłodze.

Ich najbardziej spektakularnym pomysłem koncertowym są Wariacje Golbergowskie J.S.Bacha zaaranżowane przez altowiolistę zespołu Tomasza Pozorskiego.

W 2015 roku wydali swoją pierwszą płytę "Scent of a Woman".

Bilety w cenie 55 zł/os są dostępne na:
https://balticquartet.com/sklep/2737/the-man-love-karolina-gorgol-zaborniak
lub tel. 606429090

oraz na godzinę przed występem

*wymiennie: piwo, kawa, herbata
imprezy taneczne
Szczegóły w opisie
koncerty
bilety 65 zł
ulgowy 35 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez